Home » Gallery » Aktualijos » Žvyruotų miesto gatvių asfaltavimas prasideda

Žvyruotų miesto gatvių asfaltavimas prasideda

Žvyruotų miesto gatvių asfaltavimas prasideda

Dar praeitų metų rugsėjį Utenos rajono savivaldybės taryba patvirtino „Utenos miesto gatvių su žvyro danga asfaltavimo 2016–2018 m. programą“. Joje numatyta per trejus metus išasfaltuoti visas miesto gatves su žvyro danga. Preliminarus lėšų poreikis šiai programai įgyvendinti yra apie 3 mln. Eur.

Programoje išdėstyti gatvių parinkimo asfaltuoti pirmumo kriterijai ir jų vertinimas, sudarytas gatvių eiliškumas. Numatyta, kad pirmiausia bus asfaltuojamos jungiančiosios gatvės, gatvės, kuriose yra ne mažiau kaip 10 namų, jose paklotos vandentiekio ir nuotekų, lietaus nuotekų tinklų komunikacijos, įrengtas gatvių apšvietimas. Taip pat bus atsižvelgta į gatvių užstatymą, vietą šalia infrastruktūros objektų ar rekreacinių zonų ir kt. Gatvių asfaltavimo pirmumo teisę balais apskaičiavo Utenos miesto gatvių su žvyro danga įvertinimo komisija.

Iš viso Utenoje yra per 50 gatvių su žvyro danga. Komisijai sudarius gatvių pirmumo sąrašą pirmosios asfaltavimo sulauks Draugystės, Kaštonų gatvės ir Žemaitės gatvės dalis. Netrukus bus pasirašytos rangos sutartys ir minėtos gatvės bus pradėtos asfaltuoti. Jei nesutrukdys gamtinės sąlygos ir dokumentacijos parengimas, nauju asfaltu šios gatvės pasipuoš šiais metais.

Šiuo metu dokumentai ruošiami dar penkioms gatvėms asfaltuoti. Tai Liepų, Rasos, Papievių, Mindaugo gatvės ir Rašytojų gatvės dalis, – sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas. – Pagal paramos sutartį su gyventojais bus asfaltuojama ir Naujasodžio gatvės atkarpa – akligatvis. Tai pirmas atvejis Utenoje, kai gyventojai, pasinaudoję galimybe prie konkrečių gatvių asfaltavimo prisidėti savomis (50 proc.) lėšomis, kartu su Utenos rajono savivaldybe imasi tvarkyti savo gatvę. Naujasodžio gatvės asfaltavimas pagal pirminius paskaičiavimus turėtų kainuoti apie 10 tūkst. Eur. Tad 50 proc. prisidės gyventojai, 50 proc. – Savivaldybė.“

Planuojama, kad minėtos penkios gatvės (Liepų, Rasos, Papievių, Mindaugo gatvės ir Rašytojų gatvės dalis) išasfaltuotos bus taip pat dar šiais metais, nes klimato sąlygos asfalto dangą kloti leidžia iki lapkričio mėnesio. Šiai penkiukei, kaip ir Draugystės, Kaštonų gatvėms bei Žemaitės gatvės daliai, finansavimas jau paskirtas.

Patvirtinus finansavimą 2017-aisiais asfaltuoti numatomos kitos gatvės pagal sąrašą. Tai Daržų, Šviesos, Šilo, Kovo 11-osios, Ežero, Rašytojų ir kitos gatvės ar jų dalys.

2016 m. birželio 30 d. Utenos rajono savivaldybės taryba priėmė dar vieną svarbų sprendimą: skyrė 90 tūkst. eurų seniūnijų keliams tvarkyti. Seniūnijų keliai bus žvyruojami, lyginami greideriu, bus šalinama augmenija nuo kelkraščių bei remontuojamos perlaidos arba įrengiamos naujos. Šiuo metu yra perkami rangos darbai.

Utenos rajono savivaldybės administracija

1160 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.