Home » Gallery » Aktualijos » Ignalinoje sulaikyti 9 migrantai iš Afganistano

Ignalinoje sulaikyti 9 migrantai iš Afganistano

Ignalinoje sulaikyti 9 migrantai iš Afganistano

Ignalinos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė neteisėtai Lietuvoje atsidūrusius 9 migrantus iš Afganistano. Po apklausų užsieniečiai pateikė prieglobsčio prašymus.

Ketvirtadienį ryte į Ignalinos rinktinės Puškų užkardos budėtojus telefonu kreipęsis vyras pranešė Ignalinos rajono Tryčiūnų kaime pastebėjęs du įtartinus asmenis.

Operatyviai į nurodytą vietą atvykę VSAT pareigūnai atėjūnų jau neberado, tačiau vietinis gyventojas nurodė kryptį, kuria nuėjo minėti vyrai.

Netrukus Tryčiūnų kaimo prieigose pasieniečiai išties sulaikė du įtartinus vyrus. Šie gestais parodė, jog atkeliavo su grupe žmonių ir VSAT pareigūnus nuvedė link netoliese esančios negyvenamos sodybos. Jos prieangyje pasieniečiai aptiko keturias moteris ir tris nepilnamečius.

Viena iš moterų laužyta anglų kalba paaiškino, jog visi devyni asmenys yra Afganistano piliečiai. Nė vienas iš suaugusiųjų neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Asmens daiktus apžiūrėję VSAT pareigūnai aptiko tik afganistanietiško pavyzdžio trijų nepilnamečių gimimo liudijimus.

Vietovę, kurioje buvo sulaikyti migrantai, ketvirtadienį iš oro žvalgiusi VSAT sraigtasparnio įgula ir tikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau nieko įtartino neaptiko.

Pasieniečiai nustatė, kad valstybės sieną į Lietuvos pusę afganistaniečiai perėjo nuošalioje vietovėje ir pasuko Tryčiūnų link. Nuo valstybės sienos iki šio kaimo – apie pusantro kilometro.

Visi devyni sulaikytieji laikinai apgyvendinti Tverečiaus užkardoje įrengtose specialiose patalpose.

Ketvirtadienį afganistaniečius apklausė VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai, kurie dabar atliks reikiamas dokumentų tvarkymo procedūras, nes užsieniečiai pateikė prieglobsčio prašymus.

Po vietnamiečių ir gruzinų afganistaniečiai pagal pilietybę yra treti tarp dažniausiai Lietuvos pasieniečių sulaikomų migrantų, bandančių neteisėtai patekti į Lietuvą. 2012 m. VSAT pareigūnai sulaikė 58 Afganistano piliečius, 2013 m. – 42, 2014 m. – 69, 2015 m. – 45, šiemet – 19.

VSAT informacija

1173 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.