Home » Nusikaltimai » Suaktyvėjo vagystės iš namų ir butų: Aukštakalnio gyventojai pasigedo auksinių papuošalų

Suaktyvėjo vagystės iš namų ir butų: Aukštakalnio gyventojai pasigedo auksinių papuošalų

Suaktyvėjo vagystės iš namų ir butų: Aukštakalnio gyventojai pasigedo auksinių papuošalų

Utenos apskrities policijos pareigūnai pastebi, kad įpusėjus vasarai, kai kone pusė Lietuvos laikinai išsikrausto į sodus, pajūrį ar prie ežerų, padaugėjo įsibrovimų ir vagysčių iš butų bei gyvenamųjų namų. Be priežiūros palikti butai, sumažėjęs vasarotojų budrumas – tuo skuba pasinaudoti vagys.

Vien praėjusią savaitę Utenos apskrities policijos pareigūnai sulaukė 6 pranešimų apie vagystes iš gyvenamųjų patalpų, o dar 2 pranešimai gauti pirmadienio vakarą.

Liepos 25-ąją, Sedeikių kaime (Anykščių r. sav.), apie 17 val. į savo sodybą atvykusi moteris pastebėjo, kad išdaužus lango stiklą buvo įsibrautą į jos gyvenamąjį namą ir pavogti alkoholiniai gėrimai, televizoriaus priedėlis. Tą pačią dieną, apie 17 val. 50 min. Anykščiuose, Žiburio g., taip pat buvo pastebėta, kad ilgapirščiai, sulaužę durų spyną, apvogė anykštėnų butą. Savininkai patyrė 700 eurų nuostolį – pasigedo nešiojamojo kompiuterio, aukso bei sidabro dirbinių.

Liepos 24-ąją į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi du uteniškiai, kurie sekmadienį pastebėjo, kad apvogti jų butai, esantys Taikos gatvėje. 45-erių moteris pasigedo įvairių auksinių papuošalų, 470 eurų, dviejų banko mokėjimų kortelių. Nuostolis siekia 2 670 eurų. Apie 21 val. 50 min. 45-erių vyras sugrįžęs namo taip pat pastebėjo, kad per balkono langą buvo patekta į jam priklausantį butą ir pavogtas nešiojamasis kompiuteris, jo pakrovėjas, sidabriniai bei auksiniai papuošalai, auksinis rankinis laikrodis, moteriškas rankinis laikrodis. Padaryta žala tikslinama.

Policijos pareigūnai pastebi, kad beveik visada laužiamasi į tuos butus, kurių langai ar išorinės durys atrodo paprastesnės, lengvai įveikiamos. Visas procesas užtrunka kelias minutes, todėl nepastebėti vagys gali daugiau laiko skirti nusikalstamiems veiksmams patalpoje. Dėl to, kad ilgapirščiai pakankamai greitai įsilaužia ar atrakina duris, gyventojai turėtų apsunkinti jiems „darbą“ užrakindami visas spynas, užraktus, kokie tik yra duryse. Patartina į duris įmontuoti kelias skirtingų konstrukcijų spynas – taip laimėsite laiko, nes atrakinti duris bus keblu ir sudėtinga. Didelė tikimybė, kad per tą laiką nusikaltėlį pamatys kaimynas ir praneš policijai arba Jums.

Kaip rodo praktika, ilgapirščiai nesikėsina į tuos butus, kuriuos saugo saugos tarnybos ir tai byloja ant durų užklijuoti lipdukai. Anot pareigūnų, būsto signalizacija – pati patikimiausia apsisaugojimo priemonė pirmųjų aukštų gyventojams.

Dažnas atvejis, kai nusikaltėliams „darbą“ palengvina patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris, pravirus langus. Tokios specializacijos vagys moka dirbti tyliai, greitai ir dažnai gyventojai pasigenda savo daiktų tik praėjus valandai ar kelioms. Vagystės iš nerakintų butų įvykdomos ir anksti ryte, ir vakare, netgi bute esant šeimininkams.

Daugiabučiuose įmontuotos kodinės durys – tai kliūtis, neleidžianti patekti į namo laiptinę nekviestiems svečiams, kadangi specialios durys atlieka apsaugos funkciją.

Prašome gyventojus pastebėjus laiptinėje nepažįstamus įtartinus žmones, slankiojančius apie butų duris ir tikrinančius ar jos užrakintos, nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos tel. 112.  

Utenos apskrities VPK informacija

1346 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.