Home » Gallery » Pramogos » Zarasai švenčia 510-ąjį gimtadienį

Zarasai švenčia 510-ąjį gimtadienį

Zarasai švenčia 510-ąjį gimtadienį

Žolinių šventė ir išpuolantis ilgasis savaitgalis Zarasų krašto gyventojams ir svečiams žada visą puokštę įdomių, įtraukiančių renginių, smagių pramogų ir mylimų atlikėjų. Viskas dėl to, kad rugpjūčio vidurio savaitgalį tradiciškai švenčiamas Zarasų miesto gimtadienis, šįkart – jau 510-asis!

Pasak Zarasų savivaldybės, šventiniai renginiai jau prasidėjo ketvirtadienį. Zarasų krašto muziejuje atidaryta VII tarptautinio tapybos plenero „Zarasai – ežerų kraštas 2016“ darbų paroda. Trylika plenero dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos dešimt dienų Zarasų miesto apylinkėse kūrė savo darbus, kuriuos Zarasų krašto muziejuje pristatė gausiai susirinkusiems meno gerbėjams.

Penktadienį greičio gerbėjai buvo pakviesti lenktynininkus palydėti į pirmąjį startą. Zarasaičio baseine prasidėjo tarptautinės jaunimo vandensvydžio varžybos, o poezijos mylėtojus subūrė tradiciniai „Nakties skaitymai“ Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Šventinį savaitgalį vyks ir vienas svarbiausių Lietuvos automobilių sporto sezono renginių – tarptautinis „300 ežerų“ ralis. Vienos įspūdingiausių šalies lenktynių šiais metais bus ypatingos dalyvių gausa. Ralyje startuos 11-os užsienio valstybių lenktyninkai ir tokia jų tautinė įvairovė bus naujasis Lietuvos rekordas. Organizatoriai kviečia užsiimti geriausias vietas ir gėrėtis įspūdingu reginiu. Ralio finišas – Didžiojoje saloje, kur vyks pabaigtuvių koncertas su repo vėliavnešiais „G&G Sindikatu“ ir prisiekusiais rokeriais „AC/DC Tribute.lt“.

 Tradicinėje mugėje dalyvaus per šimtą dalyvių, naujausias knygas pristatys keturiolika Lietuvos leidyklų, rankų darbo dirbinius – per šešiasdešimt tautodailininkų. Vakare Zaraso ežero saloje koncertuos grupės „G&G Sindikatas“ ir „AC/DC Tribute“. Zarasų dangų net du kartus nušvies šventiniai fejerverkai, šeštadienį spalvų fontanai vainikuos „300 Lakes Rally“, o sekmadienį – „Žolynų“ festivalį.

Sekmadienio rytą Zaraso ežere vyks drakonų valčių komandinės varžybos.

Žolinės dieną – rugpjūčio 15-ąją – miestiečiai ir svečiai susitelks maldai Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Po Šv. Mišių skambės Lietuvos nacionalinės filharmonijos parengtas koncertas.

Kazimiero Šešelgio nuotrauka

988 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.