Home » Sportas » Rudeniškas oras praretino Sudeikių maratono dalyvių gretas

Rudeniškas oras praretino Sudeikių maratono dalyvių gretas

Rudeniškas oras praretino Sudeikių maratono dalyvių gretas

 

Kristina SAKAITĖ

Vėsus oras praretino šeštadienį Alaušo ežere (Utenos r.) vykusio Lietuvos Atviro vandens plaukimo čempionato ir 8-ojo plaukimo maratono „Sudeikiai-2016“ Grand Prix III etapo dalyvių gretas.

Varžyboms užsiregistravę per 80 dalyvių – keliasdešimčia mažiau, nei ankstesniuose maratonuose – turėjo įveikti 2,5 ir 5 km distancijas. Po maratonininkų varžėsi senjorai, plaukę 300 metrų, jėgas vandenyje išbandė ir neįgalieji.

Tarp Kaliningrado, Latvijos, Kopenhagos, Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Panevėžio plaukikų ir net gyvenamaja vieta Labanoro girią nurodžiusio maratonininko buvo ir dvi uteniškės: geriausia Utenos sportininke tituluojama Lietuvos čempionė Agnė Sorokaitė ir Vaiva Skruzdienė.

 

Sudeikių maratonas ilgiausias lyginant su prieš tai buvusiais dviem varžybų etapais Lampėdžiuose ir Plateliuose. „Bandome aktyvinti šią sporto šaką. Tačiau kai oras ir vanduo šiltesni, žmonėms lengviau psichologiškai ryžtis dalyvauti maratonuose. Gamta ir netikusi vasara mums iškrėtė didžiulę kiaulystę, nes visuose etapuose maratonininkų sulaukėme žymiai mažiau nei ankstesniais metais“, – prieš varžybas sakė Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Algimantas Vilkevičius. Anot pašnekovo, Alaušo ežero vanduo skaidrus, trasa saugi, infrastruktūra gera, todėl Lietuvos plaukimo federacija kelia tikslus ateityje Sudeikiuose organizuoti pasaulio taurės varžybas. „Maratono piniginis prizas po trijų etapų komandai gali siekti 3 tūkst. eurų. Pasaulio taurės varžybose privaloma steigti 10 tūkst. eurų prizinį fondą, bet mes tai padaryti pajėgūs“, – pridūrė A. Vilkevičius. Kalbėdamas apie saugumą, viceprezidentas prisiminė vienintelį atvejį, kai žmogus buvo smarkiai sužalotas Plateliuose, jis susilaužė sprandą, tačiau tai įvyko po varžybų, atrakcionų metu.

Plaukimo varžybų organizatorius išsakė pastabą ir dėl vietinių sportininkų pasyvumo: „Aštuntus metus Sudeikiuose vyksta maratonas, žmonės atvyksta iš Kaliningrado, o iš Utenos, kur yra plaukimo mokykla, vos vienas kitas“.

Oro sąlygos koregavo rezultatus, o kalbinti sportininkai pripažino, kad baseine varžytis lengviau – šilčiau ir nėra bangavimo, kuris ne vieną pristabdė grįžtant nuo ežero salos. Prieš varžybas organizatoriai išmatavo vandens temperatūrą, kuri siekė 18-19 laipsnių.

Kai ruošėmės tautų spartakiadai, Zarasuose stovykloje treniravomės 14 laipsnių šiltumo vandenyje, nes baseinų Lietuvoje dar nebuvo. Kai po treniruotės nueidavome į rūbinę persirengti, vos pataikydavome įkišti drebančias kojas į klešnes“, – 81-erių kaunietė Dalia Janulevičiūtė-Kalnietienė nė kiek nesijaudino rengdamasi startui senjorų grupėje. Pašnekovė pasakojo esanti pirmoji moteris Lietuvoje 1956-aisiais pradėjusi plaukti delfinu. Sportininkės karjerą ji tęsė Lietuvos rinktinėje, o dabar su veteranais varžosi plaukdama krauliu, nors praėjusią gegužę Londone vykusiame Europos čempionate distanciją įveikė plaukdama nugara. Moteris juokauja, kad tarp 5 varžovių jos rezultatas buvo pirmajame penketuke. „Lietuvoje per mažai baseinų, pvz., Japonijoje visi baigiantys mokyklą mokiniai turi mokėti plaukti, kitaip negauna atestato. O kur mokytis plaukti mūsų mažesnių miestų, kuriuose nėra baseino, vaikams?“ – kalbėjo 9-tą dešimtį skaičiuojanti plaukikė.

Uteniškė aštuoniolikmetė Agnė Sorokaitė neslepia, kad žvarbus vėjas kėlė abejonių dėl dalyvavimo varžybose.

Treniruojuosi kasdien po 4 valandas, tačiau vasarą su trenere susitarėme, kad pailsėsiu nuo plaukimo, taigi neplaukiojau nuo gegužės, nesu geriausios fizinės formos“, – apie pasirengimą kalbėjo jaunoji plaukikė. 2,5 km distanciją uteniškė įveikė per 37:25 ir tarp moterų užėmė 6 vietą, o savo amžiaus grupėje buvo pirma.

Bendroje moterų grupėje 2,5 km distanciją greičiausiai įveikė Regina Sych iš Kaliningrado, jos laikas – 34:01. Utenai atstovaujanti Vaiva Skruzdienė nuo nugalėtojos atsiliko pusvalandžiu ir liko 22 vietoje. Ji aplenkė vienu laipteliu žemiau likusią Sudeikiams atstovavusią Mariją Bakūnaitę.

5 km distancijoje, kurią  nuplaukė per 1:07:06, nepraklenkiama buvo Viktoroja Šulgaitė iš „Igaplaukių“ komandos. Tarp vyrų greičiausiai – per 33:56 min. – 2,5 km nuplaukė Pavel Protoščius iš klubo „Takas“, o vilnietis Povilas Strazdas atkaklioje kovoje išplėšė pergalę 5 km distancijoje, ją nuplaukęs per 1:00:53.

Po varžybų sportininkai tradiciškai buvo vaišinami firmine Alaušo ežero žuviene iš trijų žuvų. Kai kurie šaltiniai teigė, kad žuvis tiesiai iš turgaus. Tačiau seniūnijos moterys patikino, kad lynai, lydekos, kuojos – tiesiai iš ežero. 120 litrų žuvienės prireikė beveik 30 kg žuvies, 2 kibirų bulvių, 3 kg morkų, svogūnų, prieskonių ir slaptųjų ingredientų.

DSC_2015

Geriausia Utenos plaukikė Agnė Sorokaitė / Kristinos Sakaitės nuotraukos

DSC_1971

DSC_1882

DSC_1977

DSC_1965

DSC_1953

DSC_1924

81-erių Dalia Kalnietienė rengiasi 300 m plaukimo distancijai

DSC_1923

DSC_1919

DSC_1947

DSC_1889

DSC_1842

DSC_2018

DSC_1914

DSC_1845

DSC_1906

DSC_1875

DSC_1910

DSC_1857

DSC_1854

DSC_1848

Plaukikas Stasys Grigas 

DSC_1901

Garuoja firminė Sudeikių žuvienė

1383 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.