Home » Gallery » Aktualijos » Pirkti vyno – su pasu

Pirkti vyno – su pasu

Pirkti vyno – su pasu

Didžioji dalis Lietuvos prekybos centrų nuo rugsėjo mėnesio reikalaus asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų iš visų, perkančių alkoholinius gėrimus. Ir visai nesvarbu, kiek žmogui metų: ar jis jau sulaukė aštuoniolikos, ar jau įkopęs į devintą dešimtį. Į pensiją išėję žmonės taip pat privalės parodyti asmens dokumentą, o jei močiutė ar senelis paliks jį namuose, butelio vyno niekas neparduos. Kodėl kuriami tokie įstatymai, ką jais bandoma pasiekti ir ar tai nebus nepatogumas vyresniems žmonėms? Apie tai su mumis pasikalbėjo keli uteniškiai, kurie mielai išreiškė savo nuomones.

anonime

Neprisistačiusi uteniškė

Su savimi visuomet nešiojuosi dokumentą, patvirtinantį mano tapatybę, tad jei kada prireiktų kažką nusipirkti, kur bus prašoma asmens dokumento, nemanau, kad man tai sudarys kažkokių kliūčių. Kodėl tokie įstatymai kuriami, nežinau. Matyt, norima sumažinti girtaujančiųjų skaičių. Mano giminėje yra nemažai išgeriančių žmonių, tad aš tik už tą idėją, kad jų būtų kuo mažiau. Nepateisinu vartojančių alkoholį, jie pridaro daug žalos visuomenei. Tampa agresyvūs, skriaudžia sau artimus žmones, žudo bei vagia. Tad išėjus šiam įstatymui, manau, turėtų sumažėti alkoholikų skaičius šalyje. Tikimės, taip ir bus. O kas liečia mane pačią, nemanau, kad man tai sudarys kažkokių kliūčių, kadangi alkoholio visai nevartoju.

Henrikas

Henrikas

Nepatogu tik tuo, jog reiks nešiotis pasą kartu su savimi. Asmeniškai aš jį laikau namuose ir be reikalo niekur nesinešu. O dėl naudos šio įstatymo, na, nežinau. Kas gėrė, tas ir toliau gers. Alkoholikai, galbūt neturintys savo dokumentų, praradę juos kokiu nors būdu, susidurs su šiokiais tokiais keblumais perkant, bet tai tik į naudą. Vadinasi, jie bus priversti ieškoti kitokių būdų, kaip įsigyti alkoholio. Pats su alkoholiu visai nedraugauju, tad man šis klausimas kaip ir neaktualus, pasidomiu tik įdomumo dėlei, kas dedasi Lietuvoje, o kai pirkti netenka, tai ir keistai nereiks kasoje jaustis, jei paprašytų asmens dokumento.

Jolanta[1]

Jolanta

Asmeniškai man šis įsigaliosiąs įstatymas visai netrukdys, kadangi visuomet nešiojuosi asmens dokumentą, o ir pirkti alkoholį tenka labai retai. Neaišku, kokiu tikslu tai daroma, nemanau, kad tai padės sumažinti išgeriančiųjų skaičių. Turbūt pasitarnaus tik tiek, jog nepilnamečiai tikrai negalės nusipirkti patys. Yra nemažai jaunų žmonių, kurie atrodo kur kas vyresni, nei yra iš tiesų, o yra trisdešimt­mečių, kurie atrodo jaunai, tad parduotuvių darbuotojams sunku atskirti, kuris yra pilnametis, kuris galbūt ne. Tad šiuo atveju, manau, bus užkirstas kelias nepilnamečių piktnaudžiavimui alkoholiniais gėrimais.

Kazys (1)[1]

Kazys

Aš nepritariu tokiems įstatymams. Nenormalu, kad kaskart eidamas į parduotuvę turi neštis ir asmens dokumentą. Manau, tokie įstatymai kuriami tam, kad nepasiteisinus alkoholio kontrolės punktams, tokiems kaip nuo tam tikros valandos alkoholis neparduodamas, arba tam tikromis dienomis, bandoma kažką pakeisti. Galbūt nenorima, jog Seimas prikurtų prekybininkams dar visokiausių taisyklių, kas kliudytų laisvai parduoti alkoholį. O čia viskas vienareikšmiškai bus padaryta, jei neturi paso, nieko negali nusipirkti. O kas liečia geriančius ir jų skaičiaus mažinimą, tai, manau, ne nuo to reikia pradėti.

Nadežda

Man patinka ši naujovė ir nepatogumų tikrai man asmeniškai nesudarys. Labai retai tenka pirkti alkoholį. Kas liečia senjorus, kurie galbūt nežinos apie tokius reikalavimus, tai, manau, šiek tiek kebloka. Tačiau vieni per kitus vis tiek susižinos ir be dokumento į parduotuvę neis. Tikiu, jog tokiu būdu bent maža dalimi bus sumažintas girtaujančių skaičius. Mūsų valstybėje gyvena labai daug asocialių, girtaujančių ir narkotines medžiagas vartojančių žmonių. Kažko imtis reikia, ir džiugu, jog Seimas mąsto, bando primti vieną ar kitą įstatymą. Džiugu, jog jie vis dar kažkuo bando rūpintis. Tad aš visiškai pritariu ir tikiuosi, jog planas išdegs ir visiems bus gerai.

Emilija

Emilija Giedrutė

Manau, tokie įstatymai kuriami be reikalo. Kad sunkiau bus alkoholį įsigyti nepilnamečiams jaunuoliams, tai tikrai sutinku, tačiau žmonėms, kurie akivaizdžiai turi 18 metų ir jiems reiks parodyti asmens dokumentą, tai kažkaip atrodo visai neprotingai. Kas liečia alkoholizmą, tai tikrai tokie įstatymai jo nesumažins, kas pirko, tas ir pirks, o kas negalės nusipirkti, tas ras įmantresnių būdų svaigalams gauti. Mano kraujotakai pagerinti užtenka ir 50 gramų vos ne visiems metams, alkoholis mano šeimoje nereikalingas ir nevartojamas. Tad man kažkaip ir neaktualu.

Giedrius

Kai kuriems žmonėms gerai, kai kuriems blogai tokie nauji įstatymai. Pasaulio sveikatos organizacija tvirtina, kad Lietuva geria itin daug. Pačių prekybininkų iniaciatyva nuo rugsėjo 2 d. nutarta iš visų prekiaujančių alkoholiniais gėrimais reikalauti asmens dokumentų. Nemanau, kad bus daug nesusipratimų, nes kaip ir įspėjimai apie rūkalų pardavimą tik aštuoniolika metų turintiems asmenims skelbiami informaciniuose stenduose kiekvienoje kasoje, taip ir čia bus nurodoma, jog asmenims, nepateikusiems asmens dokumento, alkoholis nebus parduodamas. Tad visi, negirdėję apie tokią naujovę ir mokantys skaityti, dar stovėdami kasoje pamatys, jog reikia pasiruošti pasą, jei krepšyje yra alkoholio. Manau, tuo bandoma pasiekti ne kad sumažėtų alkoholikų ar šiaip žmonės mažiau svaigintųsi, tačiau tai privers kiekvieną žmogų, perkantį svaigalus, žiurėti šiek tiek atsakingiau. Gal glumina tik tai, kad žmogus kuo toliau, tuo turi mažiau privatumo, jo duomenys bus matomi netgi parduotuvėje. Žinoma, duomenys sistemoje išsaugomi nebus, tačiau vis tiek jausmas nepilnavertiškumo turėtų atsirasti…

Kalbino ir fotografavo

Edita DAUJOTIENĖ

1070 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.