Home » Gallery » Verslas » Butų nuomos paklausa Utenoje viršija pasiūlą

Butų nuomos paklausa Utenoje viršija pasiūlą

Butų nuomos paklausa Utenoje viršija pasiūlą

Sandra STANKEVIČIŪTĖ

Gal žinai, kas Utenoje nuomoja butą už prieinamą kainą?“, – šį klausimą per pastarąjį mėnesį teko išgirsti ne kartą ir ne du, ir panašu, jog artėjant rugsėjo mėnesiui jis tampa vis dažnesnis ir yra tariamas su vis didesniu nusivylimu. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 m. liepos mėn., lyginant su 2015 m. gruodžio mėn., būsto nuomos kaina iš privačių asmenų šalyje pakilo 6,8 %, o 2015 m. gruodžio mėn., lyginant su 2014 m. gruodžio mėn., kainų padidėjimas siekia net 19,4 %. Buto nuomai Utenoje ieškantys gyventojai netruko pastebėti ir nuomos kainų šuolio, o vartant skelbimų puslapius spaudoje bei tikrinant naujus pasiūlymus interneto platybėse susidaro įspūdis, jog butų nuomos paklausa Utenoje gerokai viršija pasiūlą.
Galbūt dėl to daugelis studentų bei jaunų šeimų skundžiasi gerokai pakilusiomis kainomis, kurios, panašu, tuoj pasivys nuomos kainas didmiesčiuose.

Pabrango trečdaliu

UAB „Renatos namai“ direktorė Renata Boguševičienė sako jog būsto nuomos kaina Utenoje nuo praėjusių metų yra padidėjusi maždaug trečdaliu. Vidutinė dviejų kambarių buto nuomos kaina pernai svyravo tarp 100–130 eurų, o šiemet nenustebkite, jei už tą patį būstą jums reikės mokėti ir 150–170 eurų. Paklausus, kokiame Utenos mikrorajone butų nuoma gali atsieiti brangiausiai, R. Boguševičienė sako, jog nuomos kaina priklauso ne nuo mikrorajono, o nuo paties buto būklės, mat už naujai įrengtą, suremontuotą bei baldais apstatytą butą teks sumokėti kur kas daugiau negu už apleistą butą be baldų. Taip pat ji pasakoja, jog bene svarbiausiais kriterijais ieškantiems buto nuomai tampa tai, ar jame yra baldai, ar patogiame aukšte jis įrengtas, o turintieji mažų vaikų ieško buto, kuris butų arti vaikų darželio. Kalbėdama apie butų nuomos kainų kilimą, įmonės vadovė sako, jog nuomos paklausa Utenoje viršija pasiūlą. „Kalbant apie Uteną, yra didelis nuomos deficitas, žmonės iš tikrųjų neturi iš ko rinktis.“

Kol vieni džiaugiasi sėkme, kiti tebeieško

Vienas tokių, Utenoje išsinuomoti buto tebeieškantis Nerijus Česnavičius teigia, jog butų nuomos pasiūla Utenoje yra nedidelė. Vyras guodžiasi, jog atsitiko taip, kad jam buto ieškotis tenka pačiu nepalankiausiu metų laikotarpiu – vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesio viduryje, kuomet butų ieškosi ir iš kitų miestų į Uteną atvykstantys studijuoti jaunuoliai. Vyras teigia, jog jis per dvi savaites dar nerado tinkamo buto. Per šį laikotarpį vyriškis aplankė du dviejų kambarių butus, esančius Krašuonos mikrorajone – abu buvo įsikūrę tame pačiame daugiabutyje, tačiau vaizdas šiuose butuose skyrėsi kaip diena nuo nakties, mat viename neseniai buvo atliktas remontas, o kitas jau ilgą laiką stovi neremontuojamas. Pirmojo kaina didoka net ir daugiau nei minimalų atlyginimą uždirbančiam lietuviui – 180 eurų (be komunalinių mokesčių), tačiau, pasak Nerijaus, šeimininkas sutiko kainą sumažinti iki 160 eurų mėnesiui. Antrasis butas buvo išnuomojamas už 100 eurų, komunaliniai mokesčiai į šią kainą taip pat neįtraukti. Vyriškio nuomone, už panašią kainą Kaune būtų galima rasti galbūt net ir geresnį variantą, kadangi ten vyrauja didesnė butų nuomos pasiūla, kas daro įtaką konkurencingoms kainoms.

Nesenai buto Utenoje ieškojosi studentė Milita Zajanškauskaitė. Ji džiaugiasi, jog visai atsitiktinai jai kartu su drauge pavyko rasti puikų variantą – už dviejų kambarių butą Utenoje merginos moka vos 130 eurų. Tačiau jauna mergina išduoda, jog visgi tvarkingą butą už prieinamą kainą Utenoje rasti sunku. Ji pasakoja, jog buto pradėjo ieškoti dar liepos mėnesį, ir džiaugiasi tinkamą variantą atradusi gana greitai. Mergina sako, jog tvarkingų butų, kuriuose nesenai atliktas remontas, kainos yra itin aukštos – pasitaiko variantų, kuomet tokio būsto nuoma kainuoja net 230 eurų per mėnesį. „Už tokią kainą butą galima išsinuomoti ir Vilniuje“, – sako Milita. Paklausus, koks merginos pagrindinis reikalavimas būstui, ji atsako, jog svarbiausia, kad nuomojamame bute būtų tvarkinga ir švaru, o vieta, kurioje yra būstas, jai nebuvo svarbi. „Utena juk nedidelė“, – teigia mergina.

Trokštamiausios

nuomininkės – merginos

Susiklosčius tokiai situacijai, nusprendėme ir patys pasidomėti buto nuomos variantais Utenoje bei tuo, ar būstų savininkai išties prieš rugsėjį jaučia pagyvėjimą nekilnojamojo turto nuomos rinkoje. Nustebino tai, jog siūlančių išnuomoti savo būstą skelbimų laikraščiuose buvo vos keletas – dauguma kartojosi visuose leidiniuose. Kiek geresnė situacija internetiniuose nekilnojamojo turto skelbimų portaluose, tačiau ir čia, regis, daugiau skelbimų pavadinimu „Išsinuomočiau“ nei „Išnuomoju“. Akį patraukia skelbimas, kuriame rašoma, jog bute išnuomojamas kambarys merginai arba moteriai, galima ir dviem – tuoj pat susisiekiame ir su buto savininku. Prisistatyti nepanoręs šeimininkas sako, jog paskutiniu metu suaktyvėjo skambučiai iš studentų, čia norinčių išsinuomoti kambarį. Jis pasakoja, jog nuomodamas kambarį visada atsižvelgia, ar nuomininkas neturi žalingų įpročių – buvę atvejų, kuomet rūkančius jaunuolius tekdavo net ir iškeldinti, mat, pasak vyriškio, čia vyrauja griežta tvarka, o paklaustas, kodėl pas jį nelaukiami vaikinai, vyriškis juokiasi: „Pas mane visą laiką nuomodavosi moterys, aš jau taip įpratęs.“ Vyriškis pasakoja, jog su nuomininkais pasitaiko ir problemų – vos šeimininkui išvykus, kai kurie įsigudrindavę čia surengti ir jaunimo vakarėlius, kurių jis netoleruoja. „Po tokio vakarėlio esu radęs 17 butelių nuo alaus“, – prisimena vyras.

Būsto ieško net gimnazistai

Randame dar vieną skelbimą, kuriame teigiama, jog Dauniškio mikrorajone išnuomojamas kambarys merginai, tik šįkart išgirstame nebe vyro, o moters balsą. Būsto šeimininkė Joana pasakoja, jog dar nesulaukė daug norinčiųjų išsinuomoti kambarį – toks buvęs vos vienas. Pasak jos, ji nemano, kad butų ir kambarių pasiūla Utenoje yra maža – jos nuomone, gausu nuomos pasiūlymų, tačiau galbūt daugelio netenkina gerokai pakilusios kainos. „Atsiranda ir tokių, kurie už 2 kambarių buto nuomą paprašo 200 eurų“, – pasakoja Joana. Taip pat moteris sako, jog į savo namus priimti norinti būtent trumpalaikės nuomos variantų ieškantį studentą, kadangi jai reikia žmogaus, kuris gyventų šildymo sezono metu: vienai 3 kambarių bute gyvenančiai pensinio amžiaus moteriai tokį būstą išlaikyti sunku. Paklausta, kodėl butas išnuomojamas būtent merginai, ji juokiasi, kad gyvenanti viena, todėl nenorinti, jog maišytųsi svetimas vyras.“ Pasak Joanos, studentai dažnai ieškosi būsto tuomet, kai įstoja į Utenos kolegiją ir paaiškėja, jog čia negaus kambario studentų namuose, o kartais atsiranda net ir gimnazijos mokinių, kurie ieško, kur išsinuomoti kambarį, nes gyvena atokiau nuo miesto, o kas rytą važinėti į mokyklą nėra sąlygų.

Prisiskambiname ir dar vieno buto šeimininkei, tačiau telefono ragelį pakėlusi moteris iškart praneša, jog butas jau išnuomotas. 3 kambarių butą Smėlio mikrorajone nesenai išnuomavusi Indrė pasakoja, jog butą išnuomavo pirmą kartą, todėl dar nespėjo pastebėti, kada būna juntama didžiausia butų nuomos paklausa. Kaip didžiausią reikalavimą nuomininkams moteris įvardija, kad jie butų tvarkingi ir butą prižiūrėtų kaip savo, o paklausta, kas labiausiai domina norinčius išsinuomoti butą ji sako, jog žmonės pirmiausia linkę domėtis, kokioje vietoje yra butas, taip pat ar jame yra baldai bei buitinė technika, didelę reikšmę turi ir kaina.

5402 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.