Home » Gallery » Švietimas » Rugsėjo pirmoji Utenos kolegijoje – provokacijos ir gražūs linkėjimai

Rugsėjo pirmoji Utenos kolegijoje – provokacijos ir gražūs linkėjimai

Rugsėjo pirmoji Utenos kolegijoje – provokacijos ir gražūs linkėjimai

Daiva ČEPĖNIENĖ

Šių metų pirmoji rudens ir mokslo metų diena nepašykštėjo gražaus saulėto oro. Utenos kolegijos bendruomenė rugsėjo pirmąją minėjo pačioje Utenos miesto širdyje – Utenio aikštėje. Į mokslo ir žinių šventės iškilmes Utenos kolegijos studentų ir darbuotojų pasveikinti atvyko garbūs svečiai. Tačiau išgirsti jiems skirtų sveikinimų, pasitikti naujuosius studijų metus, paminėti svarbią mokslo ir žinių dieną panoro ne visi akademinės bendruomenės atstovai.

Renginį vedė ir visus švenčiančius mokslo ir žinių dieną pasveikino Linas Bražionis. Šventės metu vykusioje konferencijoje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas, Verslo ir technologijų fakulteto dekanė Regina Bagdonavičienė, Medicinos fakulteto dekanas dr. Raimundas Čepukas, studentų atstovybės prezidentė Paulina Limbaitė. Taip pat Lietuvos Respublikos Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybė meras, Utenos kolegijos tarybos narys Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Utenos neįgaliųjų draugijos pirmininkė, šios kolegijos absolventė Sandra Ragaišytė. Į mokslo metų pradžios šventę atvyko viešnia iš Lenkijos – Tarptautinio švietimo ir tyrimų instituto direktorė, Angelus Silesius taikomųjų mokslų universiteto prof. dr. Anna Szemik-Hojniak, Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Aliona Sinicienė. Utenos kolegijos tarybos narė A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Sergejus Rybakovas ir kt. svečiai.

Dėl įvairių priežasčių daugelyje Lietuvos aukštųjų mokyklų šiais mokslo metais studentų sumažėjo net 30 procentų. Iš  stojantiesiems pasiūlytų 837 studijų programų, dėl per mažo pasirinkusiųjų skaičiaus, priėmimas nutrauktas į 77 studijų programas. Utenos kolegijoje nėra nė vienos studijų programos nepritraukusios studentų. Utenos kolegijos direktorius prof. dr Gintautas Bužinskas džiaugėsi, kad Utenos kolegija viena iš nedaugelio šalies aukštųjų mokyklų, šiemet priėmusi daugiau studentų nei praėjusiais metais. Dėkojo studentams pasirinkusiems šią mokymosi įstaigą. Akademinei bendruomenei ir studentams linkėjo ateinančius mokslo metus kartu praleisti, kaip vienai didelei darniai šeimai. „Diplomas tai tik tarpinė stotelė mūsų visų dideliame gyvenimo kelyje. Tikslas turėtų būti žinios, kurias įgysite ir galėsite sėkmingai pritaikyti dirbdami savo mėgstamą darbą. Aš manau, kad diplomas bus puiki priemonė jums pasiekti tikslą“, – baigdamas sveikinimo kalbą sakė Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas. Šiemet mokslo žinių semtis į Utenos kolegiją atvyko 26 užsienio atstovai iš tolimų Nepalo, Nigerijos, Turkijos ir kt. šalių.

Konferencijos metu Utenos kolegijos atstovams buvo užduota ir provokuojančių klausimų. Šios švietimo įstaigos vadovas puikiai susidorojo su provokacija – studentams leido daryti paruoštukes, deja, nepažadėjo, kad atsiskaitymų metu jomis bus galima pasinaudoti. Bei siūlė studentams turimą laiką panaudoti ne paruoštukėms, bet skaitymui, lavinimuisi.

Svečiai, akademinės bendruomenės atstovai linkėjo studentams pačių gražiausių dalykų: sėkmės, troškulio, kurio niekada nenumalšins žinių versmė, meilės, studentiškos laimės, budrumo, tikslų, pažinimo džiaugsmo, būti vieningiems ir draugiškiems, na, o nesėkmės atveju belstis tol kol bus atidarytos durys. Šventę ir susirinkusiųjų nuotaikas nuspalvino Utenos kolegijos studenčių atliekamos dainos.

IMG_0059

Utenos kolegijos vadovai Daivos Čepėnienės nuotraukos 

IMG_0077 IMG_0075 IMG_0089 IMG_0064 IMG_0063 IMG_0081 IMG_0083

2026 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.