Home » Sportas » Utenoje lauko teniso dar nežaidžia gal tik klebonas

Utenoje lauko teniso dar nežaidžia gal tik klebonas

Utenoje lauko teniso dar nežaidžia gal tik klebonas

.

Valdas BAČKULIS

Taip juokaudamas teigia Utenos lauko teniso klubo „Pasaga“ vadovas Kazys Damidavičius paklaustas, ar populiari tarp uteniškių ši sporto šaka. Lauko tenisas, anot jo, viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. „Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, lauko teniso populiarumas išaugo ir visoje šalyje, ir Utenos rajone. Anksčiau, tarybiniais laikais, tenisas nebuvo labai skatinamas, propaguojamas, buvo skleidžiamos tokios mintys, kad tai kapitalistų, aristokratų sporto šaka. Nors prieškario Utenoje, kaip pasakoja senieji uteniškiai, lauko tenisas buvo mėgstamas. Į teniso kortus, buvusius prie Šaulių namų, susirinkdavo daug teniso mėgėjų“, – pasakoja klubo vadovas.

Jau dvidešimt vienerius metus gyvuojantis teniso klubas „Pasaga“ 2000-aisiais metais kartu su Rytų skirstomųjų tinklų Utenos regionu ir rajono verslininkais vietoje senų, apleistų miesto teniso aikštelių pastatė naujus teniso kortus, kuriuose vasaros sezonu kiekvieną dieną sportuoja mokiniai, o vakarais – suaugusieji. Tačiau laikui bėgant ir šios teniso aikštelės, esančios Užpalių gatvėje, nebetalpino šitos sporto šakos mėgėjų. Klubo prašymu Utenos rajono savivaldybė suteikė leidimą statyti dar vienus naujus teniso kortus K. Donelaičio gatvėje, šalia Vyžuonos parko ir Utenos daugiafunkcio sporto centro. Praėjusią vasarą čia buvo įrengtos gruntinės dangos teniso aikštelės, atitinkančios tarptautinius reikalavimus, ir nors visas kompleksas dar nebaigtas (bus pastatyti persirengimo kambariai, dušai ir tualetai), jose jau sportuoja teniso aistruoliai.

img_0008Utenos lauko teniso klubo „Pasaga“ vadovas Kazys Damidavičius / Valdo Bačkulio nuotrauka

Kartą pabandęs, nebegali sustot?

Paklaustas, kodėl ir kuo lauko tenisas traukia žmones, K. Damidavičius atsako, jog pirmiausia tai – puikus laisvalaikio leidimo būdas.

Tenisas nėra tik rezultatų siekimas, tai ir bendravimas, buvimas kartu, fizinis aktyvumas malonioje aplinkoje. Mūsų kortuose sutiksite ir mokytojų, ir gydytojų, ir verslininkų, žodžiu, – pačių įvairiausių profesijų atstovų. Juokaudami kartais sakom, kad neturim dar tik klebono, bet, pavyzdžiui, Kaune, kiek žinau, vienuoliai įsirengė teniso kortus ir laisvalaikiu žaidžia tenisą. Tenisą mėgsta ir šeimos, pas mus ateina pažaisti tėčiai ir mamos su dukromis ar sūnumis. Susirenka ir vaikų grupės, norinčios reguliariai treniruotis, aš pats šiuo metu treniruoju šešių vaikų grupelę. Tenisas – labai įtraukianti sporto šaka, tie, kurie ateina ir pabando, po to jau jos nemeta“, – pasakoja 64-erių metų sportinės energijos ir entuziazmo kupinas teniso specialistas.

Jį patį lauko tenisas sužavėjo dar studijų metais, mokantis Vilniaus pedagoginiame institute fizinio lavinimo ir geografijos specialybės. K. Damidavičius 2000 m. įgijo Tarptautinės teniso federacijos (ITF) I lygio trenerio sertifikatą, yra Nacionalinės kategorijos teniso teisėjas.

Anot klubo vadovo, tai kur kas gilesnė sporto šaka, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Teniso aikštelėje varžovai turi laikytis žaidimo etikos, netoleruojamas grubus elgesys, necenzūriniai žodžiai, nepagarba žaidimo partneriui. „Tiek rimčiau užsiimdami šia sporto šaka, tiek žaisdami savo malonumui, žmonės tam tikra prasme tobulėja ir dvasiškai, ne tik fiziškai“, – teigia K. Damidavičius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Utenos atviro I lygos teniso turnyro „Virmebo taurė 2016“ prizininkai, dalyviai, organizatoriai / Klubo „Pasaga“ nuotrauka

Išmokti žaisti nesunku – svarbu norėti

Nors kai kam gali atrodyti, kad lauko tenisas – sunkiai įkandamas sportas ir labai brangus užsiėmimas, pasirodo, taip nėra. Teniso klubo „Pasaga“ vadovas teigia, jog išmokti žaisti lauko tenisą nesudėtinga, juolab kad jų klube dirba profesionalūs treneriai, kurie išmokys ir visai nemokantį.

Jeigu tenisas jus domina, išmokti žaisti ir pajusti jo žavesį tikrai nėra sunku. Yra kelios mokymosi pakopos: galima žaisti savo malonumui, be didelių techninių elementų, o norint labiau tobulėti, galima stiprinti fizines savybes, gilinti taktinius aspektus. Tobulėjimas gali tęstis visą gyvenimą. Čia panašiai kaip kopimas į kalnus – kiek aukštai jūs norite kopti. Vieni pasitenkina užkopę vieną kilometrą, kiti – tris, o dar kiti nori pasiekti pačią viršūnę. Atsižvelgdami į tai, kiek jums leidžia jėgos, amžius, koks stiprus jūsų užsidegimas, galite stiprinti savo meistriškumą“, – sako K. Damidavičius.

Teniso specialistas sutinka, kad ši sporto šaka nėra iš pigiausių, nes reikia nuomotis aikštelę, o jei norite išmokti žaisti geriau – samdyti trenerį. Tačiau jų klube kainos tikrai nesikandžioja: aikštelės nuoma vienai valandai kainuoja 6 eurus, kai tuo tarpu Vilniuje ar Kaune – dvigubai brangiau. Jeigu reikia, žaidžiant „Pasagos“ klube galima pasiskolinti netgi teniso raketes. „Galite žaisti keturiese vienoje aikštelėje, galite dviese ar vienas su treneriu, galite su šeima. Mes stengiamės atskleisti šios sporto šakos grožį ir ją populiarinti, o ne siekti pelno ar užsidirbti iš teniso“, – pabrėžia klubo vadovas.

Gabiausi teniso klubo „Pasaga“ moksleiviai ir suaugusieji gina Utenos garbę Lietuvos čempionatuose ir žaidynėse. 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 ir 2007 metais rajono tenisininkų komanda suaugusiųjų vasaros žaidynėse, kurias organizuoja Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, iškovojo pirmąsias vietas. 2012 m. LSD „Žalgiris“ vasaros sporto žaidynių Lietuvos senjorų (mėgėjų) reitinginiame teniso turnyre „Žalgirio taurė 2012“ Utenos tenisininkai įvairiose amžiaus grupėse laimėjo net 10 prizinių vietų (4 pirmąsias vietas, 3 antrąsias ir 3 trečiąsias vietas). 2012 m. vykusiame keturių miestų teniso turnyre, kuriame varžėsi Panevėžio, Kėdainių, Utenos ir Radviliškio tenisininkai, teniso klubo „Pasaga“ tenisininkai komandinėje įskaitoje iškovojo pirmąją vietą. Klubo sportininkai aktyviai dalyvauja įvairiuose atviruose turnyruose kituose miestuose, klubas tokias varžybas dažnai rengia ir Utenoje.

Norisi palikti kažką gero

Klubo vadovo K. Damidavičiaus altruistinė nuostata puoselėjant lauko tenisą gražiai atsispindi tokiame jo pastebėjime: „Mūsų filosofija paprasta – turim palikti po savęs kažką gero, gražaus. Juk tam ir gyveni, kad kažką gražaus po savęs paliktum. Kadangi mūsų kryptis yra tenisas, tai mes ir pasistengėm, kad čia, kur įrengėme naujus kortus, ir aplinka būtų gražiai sutvarkyta, ir kad žmonės galėtų čia ateiti, šalia parko sportuoti, ilsėtis, bendrauti.“

Žinoma, nauji teniso kortai su aukščiausios kokybės gruntinės dangos žaidimo aikštelėmis nenukrito iš dangaus. Be rėmėjų, iš kurių pagrindinis yra Vytauto Babelio vadovaujama UAB „Virmebas“, tokia infrastruktūra nebūtų įrengta. „Labai džiugu, kad Utenoje atsirado verslo žmonių, kurie mus remia. Jie ir patys žaidžia tenisą, pajuto jo žavesį ir prisideda prie šios sporto šakos sklaidos finansiškai. Be abejo, mes labai dėkingi ir savivaldybei, kuri skyrė šią anksčiau apleistą erdvę teniso kortų statybai“, – sako K. Damidavičius, sykiu kviesdamas visus tenisu besidominčius uteniškius išbandyti naujas teniso aikšteles, o nemokančius žaisti žada išmokyti.

img_0015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14124524_1115680998513267_4768789413150448911_o

2408 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.