Home » Gallery » Aktualijos » Prasidėjo automobilių padangų keitimo karštinė

Prasidėjo automobilių padangų keitimo karštinė

Prasidėjo automobilių padangų keitimo karštinė

.

Valdas Bačkulis

Artėjant lapkričio lapkričio 11 dienai, nuo kurios pagal Lietuvos Respublikos Kelių eismo taisykles draudžiama važinėti su vasarinėmis padangomis, automobilių padangų montavimo įmones ir autoservisus užplūsta vairuotojai. Pirmąją padangų keitimo karštinės bangą Utenos autoservisai, teikiantys padangų montavimo paslaugas, ir padangų parduotuvės pajuto paskutinės spalio savaitės pradžioje, kai iškrito pirmas sniegas. Automobilių vairuotojams tenka arba ieškoti laisvo „plyšio“ kuriame nors padangas permontuojančiame autoservise, arba patiems pasikeisti automobilio ratus, jei turi ratlankių komplektą su žieminėmis padangomis. Važinėjantiems su universaliomis padangomis šis rūpesti atkrenta. Keičiant automobilio „batus“ iš vasarinių į žieminius, ne vienam tenka patuštinti piniginę ne tik už jų permontavimą, bet ir perkant naujus, jeigu senieji jau atitarnavo savo laiką.

2

Kai kurie vairuotojai renkasi ir pigesnes dėvėtas dar geros būklės padangas / Valdo Bačkulio nuotraukos

Utenoje, Pramonės rajone esančios automobilių padangų ir ratlankių parduotuvės „Egzotika“ darbuotoja Rita Vaitonienė teigia, kad klientai rinkdamiesi naujas padangas perka arba pigiausias, arba žiūri gamintojo pavadinimo ir, jei gali sau leisti, įsigyja brangesnes. Anot R. Vaitonienės, dažniausiai perkamos apie 40 eurų kainuojančios padangos, žinoma, kaina dar priklauso ir nuo padangos diametro, aukščio ir pločio. Dygliuotų padangų klientai dairosi vis rečiau, dažniausiai perka tie, kuriems tenka važinėti kaimo vietovėse, kur dažnai pasitaiko slidaus, suvažinėto sniego ir ledo. Įsigijusiems naujas padangas vairuotojams čia pat teikiama ir jų permontavimo paslauga – vieno rato padangos permontavimas kainuoja 5 eurus, įskaitant subalansavimą. Keturių automobilio padangų permontavimas užtrunka apie pusę valandos. „Per padangų keitimo bumą mūsų padangų montuotojai dirba be perstojo visą serviso darbo laiką nuo 8 iki 19 val. Per dieną „apauname“ per 20 automobilių. Daug kas atsiveža ir savo dar nenusidėvėjusias padangas, – pasakojo R. Vaitonienė – Klientams, kurie įsigyja padangas pas mus, taikome nuolaidą permontavimui. Didžiausias padangų keitimo pikas būna prieš lapkričio 1 d., nes daug kas per šventes važiuoja toliau, aplankyti kapų ar pas gimines ir nori jau išvykti su žieminėmis padangomis, nes gali tekti važiuoti ar grįžti jau slidžiu keliu. Po lapkričio 1-osios iki lapkričio 11 d. taip pat labai intensyviai dirbame keisdami padangas, vėliau jau atslūgsta vairuotojų antplūdis.“

Užkalbintas „Egzotikos“ parduotuvėje besižvalgantis vairuotojas teigė, jog visada stengiasi vasarines padangas pasikeisti kuo ankščiau: „Sniegų nelaukiu, nes tada jau būna per vėlu. „Egzotikoje“ padangas perku jau ne pirmą kartą. Čia ir pasirinkimas didesnis ir ne taip brangu kaip, pavyzdžiui, „Melgoje.“

UAB „Kelio servisas Utenoje“, kurioje taip pat teikiamos automobilių padangų montavimo paslaugos bei prekiaujama naujomis padangomis, permontavimo kaina irgi yra 5 eurai už vieną ratą. Tačiau ši bendrovė pirmiausia aptarnauja įmonių, kurios yra sudariusios su ja paslaugų teikimo sutartis, automobilius. Norint pasikeisti padangas šiame autoservise, reikia skambinti telefonu ir užsirašyti iš anksto, kaip ir beveik visuose miesto autoservisuose per padangų keitimo karštinę. Šios bendrovės direktorius Alvydas Vosylis teigia, jog per pastaruosius paskutinius metus pastebi tendenciją, jog vairuotojai labiau perka kinų ir rusų gamintojų padangas, nes jų kokybės ir kainos santykis labai geras. „Rusai pradėjo gaminti geras padangas, pats jau antrą sezoną važinėju ir tikrai nenusivyliau. Puikios ir kinų gamintojo „Aeolus“ padangos“, – sakė A. Vosylius.

Tarp kitko,vairuotojai turėtų žinoti, kad žiemines padangas jie gali eksploatuoti tol, ko jų protektoriaus gylis ne mažesnis nei 3 mm. Norint patikrinti ne vieną sezoną tarnavusių padangų protektoriaus likutį, patogu pasinaudoti 2 eurų moneta – pastačius monetą į padangos protektoriaus griovelį, neturi matytis balto monetos apvado.

1 img_0003

3

1255 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Edvinas parašė:

    Aš irgi padangas stengiuosi kuo įmanoma ankščiau pasikeist, kad nebūtų nelaimingų įvykių, dėl ko būčiau tik pats vienas kaltas. Dabar mano žieminės r16 padangos irgi saugiai paruoštos garaže, laukia savo eilės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.