Home » Gallery » Švietimas » Dauniškio gimnazija minėjo bendruomenės buvimo kartu 45-ąjį jubiliejų

Dauniškio gimnazija minėjo bendruomenės buvimo kartu 45-ąjį jubiliejų

Dauniškio gimnazija minėjo bendruomenės buvimo kartu 45-ąjį  jubiliejų

Daiva ČEPĖNIENĖ

Praėjusią savaitę Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko šventiniai renginiai skirti paminėti jubiliejiniam 45 mokyklos gimtadieniui. Pamokas tą savaitę gimnazistams vedė čia anksčiau dirbę mokytojai, gimnazistų tėvai, buvę mokiniai. Ketvirtadienio popietę, gimnazijos mokytojų kambaryje vos sutilpo atvykęs didelis būrys buvusių mokinių, gyvenimo išbarstytų po įvairius Lietuvos ir ne tik pakraščius. Visi jie čia buvo laukiami tarsi savo namuose. „Mokykla toks paprastas, pažįstamas žodis, turintis tiek daug reikšmių kiekvienam iš mūsų. Ne vadovėliai čia svarbiausi, nes jie visur tokie patys ir iki skausmo pažystami, ne technologijos, kad ir pačios naujausios. Kaip pasakytų Antuanas de Sent Egziuperi, svarbiausia – žmogaus ryšys su žmogumi. Prisimindami mokyklą pirmiausiai prisimename ryšį su mokytojais, klasės draugais. Prisimename ir nuoskaudas, ir linksmus pokštus“, – į „namus“ sugrįžusiems sakė jaunieji gimnazistai.

dsc_2136

Dauniškio gimnazijai – svečių sveikinimai ir palinkėjimai 45-mečio proga / Daivos Čepėnienės nuotraukos

Atvykti į šventę kvietimų nesiuntė

Nemaža dalis buvusių Dauniškio gimnazijos, anksčiau 4-osios vidurinės mokyklos mokinių, pasiekę savus tikslus dirbti ir gyventi sugrįžo į Uteną. Kiti laimę surado kituose Lietuvos miestuose ar tolimame užsienyje. Visiems jiems, atvykusiems į savo mokyklos jubiliejinę šventę, buvo įteikta po rožės žiedą. Kiekvienas, lyg grįžęs į namus, galėjo pasidžiaugti ir pasididžiuoti savo pasiekimais, nueitais keliais, susitikti su mokytojais ir draugais. Gimnazijos bendruomenės pasveikinti atvyko į naująjį Seimą išrinktas, Utenos rajono politinis bei visuomenės veikėjas Edmundas Pupinis. Į susirinkusią bendruomenę, visus jubiliejaus proga sveikindama, kreipėsi gimnazijos direktorė Asta Skeirienė. „Mes nesiuntėme kvietimų į gimnazijos šventę. Sulaukusi didelio būrio žmonių dėl to tik dar labiau džiaugiuosi ir suprantu, kad jiems mokykla yra brangi. Norime, kad gimnazijos jubiliejus pirmiausiai būtų šventė mūsų gimnazistams, kad jie pajustų kas tai yra istorija“, – kalbėjo gimnazijos vadovė. Visi prie vaišėmis nukrauto stalo, susibūrę kaip viena didelė šeima, bendravo, pasakojosi, džiaugėsi susitikimu. O direktorė visiems linkėjo išlikti tokiais kokie yra. „Kad visada būtų malonu susitikti, malonu prisiminti tai, kad mokėtės šioje mokykloje. O mes jus tikrai visus prisimename“, – sakė direktorė A. Skeirienė.

Apdovanota kaip geriausia mokykla

Šiuo metu Dauniškio gimnazijoje mokosi 512 gimnazistų. Dirba 55 mokytojai, per 30 kitas pareigas einančių darbuotojų. Kaip teigė gimnazijos vadovė, prieš 45 metus mokykloje dirbo 56 mokytojai, kai tuo metu mokinių buvo per 1200. Mokytojams, dirbantiems su mažesne grupe mokinių, užtikrinamos sąlygos leidžiančios pasiekti geresnių darbo rezultatų. „Mūsų stiprybė yra tai, kad mes, galbūt anksčiau nei kitos mokyklos, supratome, kaip yra svarbu atrasti kiekvieno vaiko stipriąsias puses, jo gebėjimus, talentus. Pastaruosius 2–3 metus daug dėmesio skiriame kiekvieno vaiko individualiam mokymui. Klasės yra didelės. Nėra taip lengva mokyti kiekvieną vaiką atskirai. Prieš 3 metus įsteigėme sėkmės kiekvienam klases ir užsibrėžėme tikslą mokyti kiekvieną vaiką atskirai. Šiuo metu tai ir yra mūsų stiprybė“, – „Utenos apskrities žinioms“ pasakojo Dauniškio gimnazijos direktorė A. Skeirienė. Šių metų kovo mėnesį, vykstančiuose Lietuvos mokyklų apdovanojimuose už 2015 metų pasiekimus Utenos Dauniškio gimnazija buvo nominuota ir apdovanota kaip geriausia mokykla. Anot gimnazijos vadovės, šį įvertinimą Lietuvos mastu mokymosi įstaiga pelnė už kitokį požiūrį į ugdymą, kitokį vaiko matymą. „Norėčiau, kad šią savo gimnazijos stiprybę išlaikytume ir ateityje. Ir, žinoma, šiltą bendravimą. Nes mokykla, kaip sakoma, antrieji namai. Šį teiginį gali sakyti, kad ir kas dieną, bet jeigu tu to nejausi, tai bus tik dar vienas lozungas. Čia yra mūsų namai ir mes čia esame, kaip šeima“, – sakė direktorė Asta Skeirienė

Iki 50–ojo jubiliejaus suskaičiuos visus abiturientus

Utenos Dauniškio gimnazija vykdo projektinę veiklą. Jau daugelį metų bendradarbiauja su užsienio partneriais. Spalio pradžioje gimnazijoje lankėsi užsienio atstovai iš 10 šalių. Bendradarbiaujama ir su kitomis Lietuvoje veikiančiomis ugdymo įstaigomis, universitetais, taip pat su Utenos kolegija. Pasak Dauniškio gimnazijos direktorės, kiekviena mokykla yra kitokia. Viena gimnazija turi vienokių stiprybių, kita kitokių. „Mes džiaugiamės atradę savo kelią“, – teigė A. Skeirienė. Kaip išskirtinį savo bendruomenės (mokinių, tėvų, mokytojų) bruožą, vadovė įvardino draugiškumą ir nuoširdumą. Ir pabrėžė, kad ši šventė ne gimnazijos pastatymo 45-metis, bet bendruomenės buvimo kartu jubiliejus. „Aš norėčiau, kad mes tokie išliktume. Kad vaikams būtų gera ateiti mokytis, mokytojams būtų gera ateiti į darbą. Aš manau, kad tai yra svarbiausia. Čia yra vaikų gyvenimas, kur jie gyvena kiekvieną dieną. Mes turime jiems sudaryti sąlygas, kad jie pajustų tą džiaugsmą. Kad tai nebūtų tik rezultatų siekimas, bet kokia kaina“, – baigdama pokalbį sakė Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė ir iki 50-ojo gimnazijos jubiliejaus žadėjo suskaičiuoti visus šią mokyklą baigusius abiturientus.

dsc_2127

dsc_2140

dsc_2122

dsc_2124

1864 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.