Home » Gallery » Aktualijos » Ar namus besišildantys malkomis moka mažiau, nei gyvenantys butuose?

Ar namus besišildantys malkomis moka mažiau, nei gyvenantys butuose?

Ar namus besišildantys malkomis moka mažiau, nei gyvenantys butuose?

.

Daiva ČEPĖNIENĖ

Prasidėjus šildymo sezonui daugiabučių gyventojai nuogąstaudami laukia pirmųjų sąskaitų už šildymą. Norint sutaupyti pinigėlių ar sušilus orui lauke, reguliuojama temperatūra visame daugiabutyje. Tik renovuotų namų butų šeimininkai individualiai gali nustatyti pageidaujamą temperatūrą savo patalpose. Mažesnis rūpestis – gyvenantiems individualiuose namuose. Sąskaitos už šildymą kas mėnesį apmokėti nereikia. Iš anksto pasirūpinai kuro atsargomis ir kūrenimo sezoną gali pradėti tada, kai nori.

 Pirmos kaitrumo grupės uosinių malkų kaina – 37 Eur, ąžuolinių – 26,50 Eur, beržinės kainuoja 22 eurus. Antros kaitrumo grupės malkos parduodamos po 20, trečios po 18 eurų už kubinį metrą.

<…>

UAB „Utenos šilumos tinklai“ pateiktose ataskaitose galima matyti, kad vieno kvadratinio metro šildymo kaina skirtinguose gyvenamuosiuose namuose skiriasi kardinaliai. Už 2016 metų sausio mėnesio šildymą gyvenantys Utenos miesto Užpalių 88 name mokėjo daugiau nei kiti miesto gyventojai. Šio namo gyventojai už kvadratinio metro šildymą turėjo mokėti 2,52 euro. Aušros gatvės 82 namo gyventojai už sausio mėnesio kvadratinio metro šildymą mokėjo 1,73 euro, Taikos gatvės 19, 64, 48 namų gyventojai – 1,44 euro už kv. m. Pigiau šiluma kainavo Aukštakalnio gatvės 116 namo gyventojai mokėjo 0,93 centų už kv. m. Aušros gatvės 94 ir Aukštakalnio gatvės 108 daugiabučių gyventojai turėjo sumokėti tik 0,58 centų už kvadratinio metro šildymą.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienį, 11.26 „Utenos apskrities žiniose“.

dsc_2179

„Brangiausias“ daugiabutis / Daivos Čepėnienės nuotraukos

dsc_2180 img_0007

1248 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.