Home » Gallery » Aktualijos » Utenos naujakuriai – sirai, arabai, afrikiečiai

Utenos naujakuriai – sirai, arabai, afrikiečiai

Utenos naujakuriai – sirai, arabai, afrikiečiai

Kristina SAKAITĖ

Į Uteną atvykstantys užsieniečiui pasilieka čia pusmečiui, metams, o kai kurie – visam laikui. Pastaraisiais metais atvykėlių geografija plėtėsi – be imigrantų iš Rusijos, Ukrainos, Aukštaitijoje įsikuria sirai, arabai, turkai, afrikiečiai ir amerikiečiai. Užsieniečiai dažniausiai atvyksta dirbti, lieka gyventi Lietuvoje sukūrę mišrią šeimą, jauni žmonės renkasi studijas Utenos kolegijoje.

Imigruoja siuvėjos ir vairuotojai

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus duomenimis, Utenos apskrityje yra per 137 tūkst. gyventojų, čia deklaravusių gyvenamąją vietą užsieniečių – 2880. Utenoje taip pat registruoti kinai, dirbantys prekybos srityje (kinų parduotuvė Aušros PC), imigrantai iš Bangladešo, Nepalo, uteniškės parsivežė sužadėtinius iš Pakistano, JAV, Nigerijos. Į gimtąją šalį iš tremties vietos grįžo lietuvių kilmės kazachstanietis. Daugiausia atvykstančių į Uteną, Molėtus, Anykščius, Zarasus, Ignaliną užsieniečių – darbingo amžiaus vyrai, išimtis Visaginas – čia triūsia atvykėlės iš Azijos.

dsc_2155

Utenos apskrities VPK viršininkas Petras Kunčiūnas / Kristinos Sakaitės nuotrauka

Lyginant, kiek žmonių imigruodavo prieš dešimtmetį ir dabar, skaičiai gerokai skiriasi. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus viršininkas Petras Kunčiūnas sako, kad vien vairuotojams, pakviestiems Utenos miesto darbdavių, būdavo išduodama 50–60 leidimų laikinai gyventi Lietuvoje. Po 2008-ųjų ekonominės krizės dalis pervežimų bendrovių bankrutavo, o atvykstančių vairuotojų sumažėjo kelis kartus.

Šių metų pirmą pusmetį visoje Utenos apskrityje buvo išduoti 67 nauji leidimai nuolat gyventi šalyje, daugiausia užsieniečių atvyko į Visaginą. Šiame mieste jau gyvena ir darbuojasi 50 siuvėjos iš Šri Lankos, siuvyklos darbuotojų gretas netrukus turėtų papildyti dar 30 iš salos Indijos vandenyne atvyksiančių moterų.

<…>

Be paso gyveno 10 metų

<…>

Pasirodo, šiais laikais galima gyventi ir be dokumentų. Vienas uteniškis verslininkas atsisakė Lietuvos pilietybės kai „susipyko“ su mokesčiais, taip maištaudamas prieš jam nepriimtiną tvarką. 10 metų vyras gyveno neturėdamas jokio dokumento, negalėjo gauti medicininių paslaugų ir pan. Migracijos tarnybos specialistams pagaliau pavyko jį įkalbėti, kad išsiimtų leidimą gyventi Lietuvoje. „Žmogus nedirba, negalės gauti pensijos. Pilietybės grąžinti neprašo – nenori“, – stebisi Migracijos skyriaus viršininkas.

Visą straipsnį skaitykite ketvirtadienio (gruodžio 1 d.) „Utenos apskrities žiniose“

1770 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.