Home » Visos Naujienos » Utenos rajono mokyklų mokiniai piešė Jeruzalę

Utenos rajono mokyklų mokiniai piešė Jeruzalę

Utenos rajono mokyklų mokiniai piešė Jeruzalę

.

Valdas BAČKULIS

Lapkričio 30 d. Utenos kraštotyros muziejuje buvo pristatyta Utenos rajono mokyklų piešinių konkurso paroda „Piešiame Jeruzalę. Šio piešinių konkurso tikslas – skatinti mokinių pagarbą, toleranciją kitoms tautoms, suteikti jiems žinių apie Izrelio istoriją, kultūrą, skatinti domėtis šia šalimi. Parodos pristatymo ir konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginyje dalyvavo piešinių autoriai moksleiviai, kai kurių iš jų tėveliai, mokytojai, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Renginį vedusioji savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Zita

Sabelkienė pasidžiaugė, kad piešinių konkurse dalyvavo visos 14 Utenos rajono mokyklų, taip pat Utenos dailės mokykla. Mokinių piešiniams įvertinti ir geriausiems iš jų atrinkti buvo sudaryta vertinimo komisija iš mokyklų, savivaldybės ir Izraelio ambasados atstovų. Komisijai iš viso buvo pristatytas 241 darbas ir 61 iš jų buvo atrinktas parodos ekspozicijai. Kaip teigė Z. Sabelkienė, vertinant mokinių piešinius buvo atsižvelgta į temos suvokimą, interpretavimą, idėjos originalumą, kūrybiškumą, meninę raišką. Mokinių darbai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse 7–10 metų, 11–14 metų ir 15–19 metų. Konkurso metu mokiniai ne tik piešė dailės pamokose, bet mokyklose taip pat vyko integruotos dailės, istorijos, tikybos pamokos, Tolerancijos dienos savaitės.

Vertinimo komisija iš kiekvienos konkurso dalyvių grupės atrinko po tris nugalėtojus.

7–10 metų grupėje pirmą vietą laimėjo Viltė Žiliukiatė, besimokanti Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriuje, antrą vietą – tos pačios mokyklos mokinys Rokas Liškauskas, trečią – Smiltė Tamašiūnaitė iš Rapolo Šaltenio gimnazijos. 11–14 metų grupėje pirma vieta buvo skirta Utenos Krašuonos progimnazijos moksleivei Neringai Irenai Svilkaitei, antra – Gretai Baskevičiūtei iš Utenos Vyturių progimnazijos, trečia – Jonei Šinkūnaitei, besimokančiai Utenos Krašuonos progimnazijoje. 15–19 metų grupėje pirmos vietos laimėtoja tapo Ieva Šereikaitė iš Utenos „Saulės“ gimnazijos, antros – Utenos Adolfo Šapokos gimnazistė Simona Bazytė, trečios – Kristina Šalčiūnaitė iš Utenos „Saulės“ gimnazijos.

Šiuos piešinių konkurso nugalėtojus ir dar 20 laureatų bei 14 mokytojų apdovanojo meras Alvydas Katinas ir Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas. Ambasadorius pabrėžė, kad, nepaisant išrinktų laimėtojų, šiame konkurse nugalėjo visi, kurie tik jame dalyvavo. „Džiugu, kad kiekvienas savaip, savitai piešiniuose atskleidė savo talentą ir labiau susipažino su Izraelio kultūra“, – sakė ambasadorius. Meras A. Katinas taip pat liko sužavėtas piešinių paroda ir prisiminė, kad, kai parodė savo pirmą piešinį piešimo mokytojai, ji niekaip negalėjo atspėti, kas jame pavaizduota.

img_9275-copy-2

Parodos pristatymas / Valdo Bačkulio ir Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_2198img_9321-copy-copy img_9313-copy-2img_9307 dsc_2207

img_9293-copy

img_9296-copy

img_9287-copy

img_9283-copyimg_9301-copy

1223 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.