Home » Gallery » Aktualijos » Utenoje vyko tradicinis Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti skirtas renginys

Utenoje vyko tradicinis Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti skirtas renginys

Utenoje vyko tradicinis Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti skirtas renginys

.

Daiva ČEPĖNIENĖ

Gruodžio 3 dieną minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Visoje šalyje vyksta įvairūs renginiai skirti atkreipti dėmesį į negalią turinčius žmones, problemas su kuriomis jiems tenka susidurti kasdienybėje. Gruodžio 1 dieną Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti vyko renginys ir Utenos kultūros centre. Į kultūros centrą rinkosi Utenos rajono neįgaliųjų draugijų, asociacijų, socialinės globos namų bendruomenių nariai, tie, kurie vienaip ar kitaip gyvenime yra susidūrę su negalia. Renginio metu veikė rankdarbių paroda – mugė. Atvykę svečiai galėjo įsigyti nebrangių dirbinių: dekoracijų artėjančioms šventėms, pintų krepšelių, vazų, dubenėlių, įvairių molio dirbinių, megztų kojinių, riešinių, skarų, papuošalų iš karoliukų ar odos ir kitų grožybių. Mugės dalyvius linksmino smagi neįgaliųjų kapelos atliekama muzika. Kasmet organizuojamame renginyje į bendrą būrį susiėję negalios paliesti žmonės turi galimybę parodyti ką nuveikė, ko išmoko per praėjusius metus.

Apsipirkę mugėje dalyviai būrėsi į kultūros centro didžiąją salę. Čia vyko oficialioji dalis. „Neįgaliam žmogui daug yra duota. Begalinė stiprybė, valia, tikėjimas ir optimizmas. Jūs esate gyvenimo džiaugsmo ambasadoriai“, – šiais žodžiais renginį pradėjo Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Rima Lukoševičienė. Nuoširdžiai pasveikino susirinkusiuosius Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga ir džiaugėsi, kad susirinkusiųjų tarpe yra ir sportininkų Utenos rajoną atstovaujančių net pasaulyje. Susirinkusiems linkėjo sveikatos, stiprybės ir gražios dienos. Renginio metu Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičinė dėkojo neįgaliesiems už aktyvumą, dalyvavimą įvairiose veiklose. Patiems aktyviausiems: Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos viltis“ pirmininkei Aldonai Vėbrienei, Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos vadovei Nijolei Gaivenienei, VšĮ „Panevėžio ir Utenos regionų aklųjų centro“ Utenos filialo pirmininkei Astai Dikmonaitei, Utenos rajono kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugijos vadovei Rimai Briedienei, Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Sandrai Ragaišytei ir kitiems už nuoširdų darbą, atsidavimą veiklai, mokėjimą pareikalauti savo teisių vardan visų, aktyviai dirbantiems, besistengiantiems dėl vienijamų narių gerovės buvo įteiktos rajono savivaldybės mero padėkos.

„Kiekvienas esame stiprus tiek, kiek galime padėti kitiems“, – sveikindama ir dėkodama susirinkusiems paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną sakė Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė. Po oficialios renginio dalies susirinkusieji žiūrėjo teatro „Naisių vasara“ muzikinį spektaklį.

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Utenos mieste gruodžio 3 dieną vyks UAB „Utenos autobusų parkas“ organizuojama akcija, kurios metu neįgalieji miesto maršrutiniais autobusais galės važiuoti nemokamai. Renginio metu pakalbinta, Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos narė, pristatanti parodoje rankdarbius Janina Nagelienė tikino, kad ši UAB „Utenos autobusų parko“ akcija neužtikrina pakankamo ir reikiamo dėmesio neįgaliąjam. Moteris dalyvaujanti renginyje skirtame paminėti Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną jau antrus metus. Parodoje – mugėje primezgusi riešinių parduoda jas norėdama šiek tiek prisidurti prie gaunamos pensijos. J. Nagelienės manymu, valdžios atstovai per mažą dėmesį ir rūpestį skiria neįgaliųjų problemoms.

img_0006

Renginio akimirkos / Daivos Čepėnienės nuotraukos

img_0012 img_0013 img_0015 img_0016 img_0031 img_0038 img_0042 img_0047 img_0010

1857 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Anastasija parašė:

    Puikus renginys, labai malonu, kad nepamirštami žmonės turintys negalią. Patiko ir sukurtis su meile įvairūs mezginiai bei kiti rankdarbiai. Ačiū Jums už Jūsų darbštumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.