Home » Gallery » Aktualijos » Utenos krašto garbės piliečio vardas – trims kraštiečiams

Utenos krašto garbės piliečio vardas – trims kraštiečiams

Utenos krašto garbės piliečio vardas – trims kraštiečiams

.

Kristina SAKAITĖ

.
Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą trims iškiliems uteniškiams, vienas iš jų bus apdovanotas po mirties.

Garbingas vardas bus suteiktas: Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ meno vadovei ir choreografei Robertai Macelienei už ilgametį meninį vaikų ir jaunimo auklėjimą, jų patriotizmo ir kūrybingumo ugdymą tautinės savasties dvasia, tautinės kultūros puoselėjimą ir sėkmingą perteikimą jaunajai kartai, talentų atskleidimą bei Utenos vardo ir krašto tautinės kultūros garsinimą šalyje ir pasaulyje;
Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Vytauto Valiušio keramikos muziejaus muziejininkui, tautodailininkui, keramikui Vytautui Valiušiui už Utenos kraštotyros muziejui neatlygintinai padovanotą unikalią keramikos kolekciją, įkurtą keramikos muziejų Leliūnuose, vykdomą įvairiapusę kultūrinę – edukacinę veiklą, iškilią kūrybą ir svarų indėlį į lietuvių liaudies keramikos tradicijų išsaugojimą bei sklaidą Lietuvoje ir užsienyje.. Buvusiam Lietuvos Respublikos Seimo nariui, ilgamečiam Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkui, Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkui Antanui Napaleonui Stasiškiui po mirties už Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų režimų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų problemų sprendimą, už ištikimą tarnystę Lietuvos laisvės siekiui ir bendražmogiškosioms vertybėms.
Tarybos narys Nerijus Stasiulionis domėjosi, kaip įamžinami garbės piliečių vardo nusipelnę uteniškiai.
Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė informavo, kad jie kviečiami į visus renginius,  gali nemokamai važinėti miesto autobusais, po mirties gali būti palaidoti savivaldybės lėšomis.
Garbės piliečio apdovanojimams teikti buvo ir kitų pasiūlymų.
„Būtų gražu, jeigu garbės piliečio vardus suteiktume kraštiečiams, kurie dar neiškeliavo anapilin, – pastebėjo tarybos narys Robertas Miliauskas. – Jeigu žmonių nebėra šioje ašarų pakalnėje, nežinia, ar juos apdovanojimas labai nudžiugintų. Nebent jų artimuosius… Neturiu nieko prieš pasiūlytus kandidatus, bet yra iš Utenos kilusių garbių žmonių, kurių kažkodėl nenorime įverinti. Turiu omeny Nobelio premijos laureatą B. Lowną, kuris yra uteniškis ir palaiko ryšį su čia esančiais“.
Tarybos narių sprendimu patvirtintiems pretendentams premijos bus įteiktos Vasario 16-osios iškilmingo minėjimo metu.

Iki šiol Utenos krašto garbės piliečių premijomis apdovanotas 31 uteniškis.

5141 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Rimantas parašė:

    O kad Utenoje laikrodžiai seniai nerodo laiko ant kolegijos pastato nerašote. o tai buvo įsakyta taryboje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.