Home » Gallery » Aktualijos » Apie kelių būklę ir nepravažiuojamus kelius seniūnijų teritorijose

Apie kelių būklę ir nepravažiuojamus kelius seniūnijų teritorijose

Apie kelių būklę ir nepravažiuojamus kelius seniūnijų teritorijose

.

Daiva ČEPĖNIENĖ

Dabar žiemos nebėra tokios gilios, kaip seniau. Orai dažnai permainingi. Sausio pradžioje žemę apklojo gerą pusmetrį siekiantis sniego sluoksnis. Atšilus orams pusnys tirpsta. Nors viduržiemis, tačiau dienos metu temperatūra būna ir pliusinė, lyja lietus, o naktimis spusteli šaltukas. Tai idealios sąlygos susidaryti plikledžiui keliuose ir čiuožykloms šaligatviuose. Kaip prižiūrimi Utenos rajono seniūnijose esantys keliai, pėsčiųjų takai? Ar atokiose sodybose gyvenantiems dažnai tenka kviestis į pagalbą kelių priežiūros specialistus ir prašyti, kad būtų nuvalyti privažiavimai iki sodybų? Pakalbinome Utenos rajono seniūnijų vadovus ir gyventojus.

Seniūnijos teritorijoje keliai būna sunkiai pravažiuojami

Vyžuonų miestelio seniūnas Audrius Remeikis „Utenos apskrities žinioms“ pasakojo, kad seniūnijos keliais yra rūpinamasi pagal galimybes. Slidūs keliai barstomi, o nusiskundimų iš gyventojų sulaukti netenka. Vyžuonų miestelio kelius prižiūri (valo ir barsto) konkursą laimėjusi Rimanto Leipaus įmonė. „Kol žiemos ne tokios gilios, yra šiek tiek lengviau. Žmonės galvoja, kad jei nereikia valyti sniego, tai sutaupome pinigų. Bet sniegą nuvalyti yra paprasčiau, nei vėliau remontuoti kelyje išmuštas duobes. Galimybės tvarkyti kelius yra geresnės – jų priežiūrai praėjusiais metais buvo skirta 6,7 tūkstančio eurų savivaldybės biudžeto lėšų“, – sakė seniūnas Audrius Remeikis. Vyžuonų seniūnijai prižiūrėti tenka apie 91 kilometrą vietinių kelių. Tikslaus žmonių, gyvenančių seniūnijos teritorijoje esančiuose vienkiemiuose ar nuo miestelio centro nutolusiose sodybose, skaičiaus seniūnas neįvardino. Pasak A. Remeikio, dauguma senyvo amžiaus žmonių savo gyvenamąją vietą yra deklaravę kaime, tačiau gyvena pas savo vaikus mieste. Besikreipiantiems pagalbos dėl neišvažiuojamų kelių gyventojams pagal galimybes pagelbėjama. „Atsitikus nelaimei, kai miršta žmogus, jei kelias nepravažiuojamas, siunčiama speciali technika. Žiemos metu, pasibaigus snygiui, visi keliai yra nuvalomi. Stalnioniškio kaime nėra gyventojų, tačiau ten yra veikiančios rusų kapinės. Tą kelią taip pat valome. Su žmonėmis komunikuojame, bendraujame, rūpinamės ir stengiamės padėti. Toks yra mūsų darbas“, – patikino seniūnas Audrius Remeikis.

Tuo tarpu pakalbinti žmonės tikino, kad kartais keliai būna sunkiai pravažiuojami. Vyžuonų miestelio parduotuvėje dirbanti pardavėja Virginija kiekvieną dieną į darbą atvažiuoja iš Užpalių. Atstumas nėra didelis, tik 5 kilometrai. Iš namų į darbą moteris išvažiuoja apie 7 valandą ryto. Tačiau kelias, pasak pašnekovės, anksti ryte dažnai būna nenuvalytas. „Kai būna gausiai prisnigta, be galo sudėtinga važiuoti. Prie benzino kolonėlės būna užpustytas kelio ruožas. Ten teko su automobiliu įklimpti“, – teigė Virginija. Moteris tikino niekam nesiskundžianti dėl nenuvalyto kelio, nes žinanti, kad kelininkai tiesiog nespėja barstyti ir valyti visų kelių. Beje, ir įklimpusį sniege automobilį, anot pašnekovės, ištraukė ne kas kitas, o kelių tarnybos darbuotojai, kaip tik tuo metu važiavę barstyti kelio.

Vyžuonų miestelyje sutiktam Rimvydui, dirbančiam ugniagesiu, blogų kelių nebūna. Pasak pašnekovo, su gaisriniu automobiliu visi keliai yra pravažiuojami.

Šiaudinių kaime, Vyžuonų seniūnijoje, atokiau nuo pagrindinio kelio gyvenantiems Rimai ir Broniui Malaiškoms problemų su išvažiavimu iš savo sodybos kyla ne tik tuomet, kai gausiai prisninga, bet ir pavasarį, kai kelias pažliunga. „Kai būna sniego, kasi su šiūpeliu arba niekur nevažiuoji“, – paaiškino sodybos šeimininkas. „Tada klampojam, stiprinamės, treniruojamės“, – juokaudama antrino sutuoktiniui Rima Malaiškienė. Nuo pagrindinio kelio iki R. ir B. Malaiškų sodybos važiuoti tenka apie puskilometrį. Kai šis kelio ruožas tampa neįveikiamas automobiliu, čia gyvenančiai moteriai kone kiekvieną rytą į autobusų stotelę tenka eiti pėsčiomis ir važiuoti į darbą vienoje iš Utenos mokyklų autobusu. „Galima kreiptis pas seniūną, betgi čia tvarka kaip ir visoje Lietuvoje, tiesiai pasakius. Šiais metais darė geodezinius žemės matavimus. Geodezininkų planuose šitas kelias iki sodybos priklauso savivaldybei, ji ir turi tvarkyti kelią. O seniūnijos dokumentuose šitas kelias pažymėtas kaip servitutinis ir seniūnijai prižiūrėti nepriklauso. Tai va – du planai.

Visą straipsnį skaitykite 01. 28 , šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“

dsc_2217

Daivos Čepėnienės nuotraukos

dsc_2204 dsc_2203 dsc_2209

2497 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.