Home » Gallery » Aktualijos » Vyžuonose gyvenančiai Onutės šeimynai – įtarimai smurtavus prieš vaikus

Vyžuonose gyvenančiai Onutės šeimynai – įtarimai smurtavus prieš vaikus

Vyžuonose gyvenančiai Onutės šeimynai – įtarimai smurtavus prieš vaikus

.

Kristina SAKAITĖ

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje, įtardami, kad vaikus globojančioje šeimynoje gali būti sumušti nepilnamečiai. Policijos pranešime teigiama, kad vasario 6 d. gautas specialiosios pedagogės pranešimas, kad Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ užsiėmimų metu pastebėtos mėlynės ant berniuko (g. 2011 m.), mergaitės (g. 2010 m.) ir berniuko (g. 2013 m.) galvų. Vaikai pasakojo, kad tai padarė dėdė ir teta. Visi minėti vaikai globojami šeimynoje gyvenančioje Utenos rajone, Vyžuonų miestelyje, S. Dariaus ir S. Girėno g.

Onutės šeimynos“ globėja Onutė Sprindienė sako esanti sukrėsta iš šokiruota pastarųjų dienų įvykių. „Košmaras. Jeigu alkoholikų šeimoje atsitiko tragedija, nereikia tapatinti to su normaliomis vaikus globojančiomis ir jiems padedančiomis šeimynomis. Čia susidorojimas su mumis“, – įsitikinusi moteris. O. Sprindienė ketvirtadienį „Utenos apskrities žinioms“ pasakojo, kad jau kreipėsi į LR Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad būtų atliktas tyrimas. Vyžuoniškei šiuo metu iškelta baudžiamoji byla dėl smurto artimoje aplinkoje. 

Per 12 metų vaikus globojanti moteris teigia pirmą kartą susidurianti su įtarimais smurtavus prieš vaikus. „Kur teisybė, jeigu ryte išleidi vaikus į darželį, o vakare jų nebesulauki?“, – piktinosi šeimynos globėja. O. Sprindienė kartu su vyru oficialią – Onutės šeimyną – įkūrė beveik prieš aštuonerius metus. Šiuo metu joje auga 7 vaikai, nuo pirmadienio trys mažamečiai paimti ir glaudžiasi Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre.

Atkurdama kelių dienų senumo įvykius moteris pasakoja, kad penktadienį, vasario 3 d. viena globojama mergaitė buvo paskiepyta, jai suleistos dvi vakcinos nuo kokliušo, difterijos, kiaulytės ir kt. ligų. Po planinio skiepijimo gydytoja įspėjusi, kad paskiepytos vietos gali parausti, pamėlti, jų nereikėtų šlapinti bent porą dienų. Sekmadienį Onutė pasakoja išmaudžiusi vaikus. Pirmadienį septynmetei šiek tiek skaudėjo žastus, tačiau ji nekarščiavo. Mergaitė ir du broliukai, visi neįgalūs, keturias dienas per savaitę lanko Utenos lopšelį-darželį „Gandrelis“, ten jie nuvežami nemokamai. Praėjusio pirmadienio rytą Onutė tris globotinius matė paskutinįkart. Vaikai su socialine darbuotoja nuvažiavo į darželį, o vakare O. Sprindienė sako sulaukusi pranešimo iš Utenos Vaikų teisių apsaugos skyriaus, kad jos vaikai paimti dėl galimo smurto. Darželis esą visą dieną informacijos apie įtarimus ir paimtus vaikus neteikė. „Visi vaikai neįgalūs, mergaitė protiškai atsilikus, kartais nesuvokia žodžių prasmės, vargiai pasako savo vardą, adresą. Auginame ją nuo 7 mėnesių, gerai sugyvename. Likusieji vaikai nesupranta, kur dingo jauniausi , kuriuos sūpavo, ant rankų nešiojo. Namuose liko vyresnieji: 8-oje, 7-oje klasėje besimokantys vaikai ir du ketvirtokai. Socialiniai darbuotojai jų klausinėjo, ar niekur nenori išvažiuoti, bet vaikai nenori palikti šeimos…

img_0040

Onutė Sprindienė sako esanti šokiruota išgirdusi kaltinimus / Redakcijos archyvo nuotraukos

„Paimtų vaikų nemačiau nuo pirmadienio, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, mums neleidžiama susitikti. Mes nežinome net, kokia dabar vaikų būklė. O gal darželyje jiems kas nors atsitiko. Negi kiekvieną rytą turime juos išrengti, nufotografuoti ir išduoti pagal važtaraštį, kad turėtume įrodymą, jog darželį vaikai atvyko sveiki? Nesitikėjau tokio akibrokšto. Kaip jaustis mums ir vaikams, girdint tokius kaltinimus? Po visko sieksiu, kad būtų atlyginta moralinė žala, jei reikės, kreipsiuosi net į Strasbūrą“, – piktinosi moteris.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Gandrelis“ l. e. direktorės pareigas Faustina Guntulienė teigė, kad mėlynes ant vaikų kūnų pastebėjo socialinė pedagogė per rytinius užsiėmimus. Ant berniukų galvų matėsi neryškios kraujosrūvos, mergaitės rankos – ne ties žastais, o ties riešais – buvusios mėlynos, lyg būtų smarkiai sugniaužtos. Vaikai net neklausti pradėję pasakoti, kad juos mušė dėdė. Berniukas aiškino, kad vakare atsukęs lovos strypelį, juo esą dėdė ir sudavęs, kad nelaužytų lovytės. Pasitarus įstaigos administracijai su socialinėmis darbuotojomis, psichologe buvo priimtas sprendimas informuoti Vaikų teisių apsaugos tarnybą. Jie teigė pranešiantys globėjams apie paimtus vaikus, todėl ugdymo įstaigos administracija to nepadariusi. Pasak F. Guntulienės, anksčiau nebuvo pastebėta, kad šeimynos vaikai būtų kaip nors susižaloję ar galimai sumušti.

Kaip informavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Gailutė Blažienė, į situaciją sureaguota ne dėl pastarųjų šalies įvykių, kai po smurto proveržių padidėja dėmesys kai kurioms šeimoms, už kiekvieną pliaukštelėjimą skambinama į policiją. „To niekas ir neplanuoja daryti, tiesiog buvo įtarimas, kad galimai panaudotas smurtas prieš vaikus ir mes turime tai išsiaiškinti. Patys vaikai tą pasakojo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, todėl nelabai galiu daugiau komentuoti“, – sakė vedėja. Pasak G. Blažienės, tai ne pirmas atvejis, kai šeimynai pareiškiamas įtarimas dėl galimai panaudoto smurto prieš vaikus. Maždaug prieš metus, pritrūkus įrodymų dėl smurtavimo priešąvvieną šeimynos globotinę, tyrimas buvo nutrauktas. Buvusi globotinė šiuo metu šeimynoje nebegyvena.

7334 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 50 komentarų

 1. Anonimas parašė:

  Tiesa esu ne karta apie tai girdejus viena kart girdejau kad vaika muse kad prie kompiuterio sedejo

 2. ******** parašė:

  Is jos viena globotine pabego atgal i vaiku namus. Tai reailiai imanoma. Plius vaiku pinigus naudoja ne pagal paskirti. Matydavau kaip vaikai vaiskto apsirenge.

 3. Anonimas parašė:

  Pagaliau išlindo teisybė, kažkodėl niekas nereagavo, kai 2 vyresnės mergaitės pasiprašė iš šeimynos, nes ir prieš jas smurtauta buvo… Liūdna ir gaila vaikų..

 4. ********** parašė:

  Komentatoriai, nėra prasmės kaltinti nežinant situacijos. Tikiu, kad kaltinamieji del to nekalti, juk Jie jau daug metų globoja būrį vaikų. Tikiu, kad TAI tik DIDELIS nesusipratimas ir visa ši sumaištis greitai pasibaigs.

 5. Anonimas parašė:

  Aš manau, kad ši šeimyna yra nekaltai apkaltinta

 6. Andrius parašė:

  ko norėt, paranojiška pasidarė teisėsauga po tokių įvykių. ypač vaikų teisės. Bet nereikia kaltinti globėjų už lakią mažamečių vaizduotę. jau darosi absurdiška, kai dėl menkiausių odos paraudimų kviečia policiją.

 7. Anonimas parašė:

  Nesamonė. Vaikų teisės paranojiškos per daug jau. absurdas. toks jausmas, kad mažų vaikų gyvenime nematę ir nežino jų vaizduotės. Veltui globėjams stresą kelia.

 8. N.S. parašė:

  Tikrai žinau, kad ši moteris smurtavo prieš vaikus. Bendravau su vyresnemis merginomis, kurios gyveno pas ją. Atiminėjo telefoną, landžiojo po asmeninę mergaičių facebooko paskyrą. Mūšė tai tikrai.

 9. Anonimas parašė:

  O šitus teigiamus komentarus rašo ne pati Onutė ir jos šeimos nariai? Juk reikia teigiamai formuoti šeimynos įvaizdį, paskui ims ir atims džipą. Manau, gerai, kad taip dirba Vaikų teisės. Likę vaikai ir kažkada prakalbės, kokį psichologinį smurtą patiria gyvenant šioje šeimoje.

 10. Anonimas parašė:

  Z.Z.Vien pažiūrėjus į ponios nuotrauką,matosi jos agresyvūmas.

 11. A parašė:

  Nepazystu as .. bet pamacius onutes nuotrauka susidariau nuomone, kad ji agresivi moteris.. nenustebciau,kad pries vaikus ranka kelia

  • Kaimynė parašė:

   Kaip galima sprest is nuotraukos? Ka čia nusisnekate ponia. As pazistu viena jos globotiniu tik jau suauges zmogus-vyras ir apie ja atsliepdavo visada graziai.

 12. Smeledis :D parašė:

  Oi sios seimyneles praeitis labai spalvota 🙂
  Kad musa ir t.t. Faktas manau.
  O kam vaikai skirti ?
  Ogi gauti solidzias pasalpas… 🙂
  Pagaliau islindo teisybe 🙂

 13. As parašė:

  As manau kad kad dazniau turetu tikrnt tokias seimas kur jau ne pirmas pranesimas apie vaikus. Auksu pasidabinus ir sedi kaimo madam.

 14. Anonimas parašė:

  Norisi tik paskatinti vaikus netylėti.Nebijokit vaikai sakykit tiesa apie viską.Nors mano komentaro jie neperskaitys,nes net neturi galimybes naudotis internetu.tokius globejus sodint i kaleimus reikia!

  • / parašė:

   O gal Jums reikia į kalėjimą? Prašom nesikišti, nei jūs Teisėja nei Policininkas (-ė). Jūs esate neprieko paprastas teismui nereikšmingas žmogus kadangi net įrodymų neturit ir tokia BJAURASTIM drabstot kitą nebūdama tikra. O kas jei išaiškės kad vaikai nebuvo mušami? Tada jums bus didžiulė gėda už savo neapgalvotus veiksmus ir tada komentuosite „ATSIPRAŠAU, BUVAU NETEISI…“

   • / parašė:

    Prašom apie mano pažįstamus taip bjauriai nekalbėti, aš juos jau 10 m. pažįstu , tad tikrai žinau, kad ši šeima pasiturinti ir tikrai vaikams joje nieko netrūksta 🙂 Laikykitės Mano Mielieji Ir jums ir Jūsų šeimyna linkiu ir toliau būti tvirtiems kaip kumštis !

 15. Anonimas parašė:

  Smurtaujama ten toi seimynoi reike atimt ir kitus vaikus. Pivatumo jokio mergaites neturi vaistais gyrdomi vaikai tokiem net nereike duot augint vaiku pinigu tik jiem reike o meiles jokios.

 16. Anonimas parašė:

  Viska ka raso sitame straipsnyje yra teisybe. Apart Onos zodziu. Ji kalta del to ka padare ir dar sugeba gintis

 17. Yla parašė:

  Ir aš girdėjau, kad vaikam toje šeimynoje blogai. Už pašalpas miškus perka, vaikus verčia dirbti kaip suaugusius, su vaikais grubiai elgias. Nenuostabu jei ir prilupo. Prieš duodant vaikus tokioms, psichiką reikia ištirti…
  Maža to, signalas tarnyboms turėjo būti dvi vyresnėlės, kurios dėl psichologinio smurto paliko šeimyną. Straipsnyje tik puse lūpų apie tai.
  Neabejotina ir tai, kad p. SPRINDIENĖ teigiamų komentarų apie save ir savo šeimyną prisirašė. Gėda!
  Pagaliau YLA LENDA IŠ MAIŠO.

  • Anonimas parašė:

   Nesuprantu

  • Daugiavaikė parašė:

   Aš pati auginu daug vaikų, žinau ką reiškia auginti svetimus vaikus, jei Jūs neauginote ne savo kraujo vaikų, tuomet neturite teisės komentuoti nei teigiamai, nei neigiamai. Nesuprantu, kaip galima taip žiauriai kaltint žmogų? Kodėl taip piktai ant šios Šeimynos rašote? Į veidrodį pasižiūrėkit, o Jūs gal jokių klaidų nedarėt augindama vaikus? Savus ir svetimus vaikus auklėti – tai iš esmės skirtingi dalykai. Neįmanoma idealiai išauklėti savų ir svetimų vaikų, be to reikia atsižvelgti ir į tai ar vaikai yra visiškai sveiki. Tačiau žinant tai jog dažniausiai asocialiose šeimose gyvenantys vaikai atsiduria globos namuose jau psichiškai ir fiziškai palaužti. O tada juos paimant į savo šeimą, manote, kad tokios biologinių tėvų klaidos teigiamai paveiks globotinį? Jei vaikų didelis būrys, jie gali nesutarti, ne kartą teko skirti 2 vaikus , kai pasiėmiau iš globos namų… Jie dažnai susistumdydavo aišku, neišvengiamai tokiais atvejais atsiranda nusibrozdinimai ar mėlynės… nežinau ar jie kalti, bet jei mane nekaltai apkaltintų ir taip baisiai rašinetų…nenorėčiau patirti tokių biasybių…Palaikau tiesą, linkiu ramybės tiems, kas patiria sunkumų del šios keistos situacijos.

  • arta parašė:

   Jūs nežinot ar tai tiesa.Tai gal nereiktų ir komentuoti.

 18. Anonimas parašė:

  Nemanau, kad moteris būtų agresyvi. Man atrodo, kad jūs šiek tiek perdaug perdedat… Jei vaikai būtų patekę į alkoholikų ar asocialią šeimą…. Žmonės, o ką Jūs galvojate, jog tie tėvai/bobutės ir t.t. kurie vaikelius paliko yra geresni už šiuos 2 žmones? Paskaitykite kiek vaikėlių Jie augina? Ir juk 8 metai kaip turi šeimyną, be to matosi iš nuotraukų, kad ir aplinka gera, o ir šiltnamiai kokie dideli, matosi, kad del vaikų stengiasi, ekologiškai juos augina
  🙂

 19. Vyriokas parašė:

  Už Lietuvą vyrai ! Ir už teisybę taipogi <3

 20. Anonimas parašė:

  kas rašo apie šsia moterį neigemai aišku yra iš vaikų globos namelių.Ji niekada namuša vaiku.Aš netikiu šiom nesamonėm , kad nuša

 21. kaimyne parašė:

  Istikruju kodel is kart teisti,mes ne dievai.Siuose namuose niekas vaiku neverte dirbti,as tikrai pazistu situos zmones,kodel tikima vaiku fantazijom nezinau,tikrai netikiu paprasciausiai kazkam tai matyt auksciau stovintiems uzkliuvo Onutes pasakyti zodziai ar elgesys,kaip kam matyt nepatiko asakyta jos tiesa i akys,neteiskim,leiskim ramiai viska issiaiskinti,sekmes visiems

 22. Anonimas parašė:

  Utenos gyventoja
  Labai jau didvyrės pasirodė lopšelio darželio darbuotojos kad pranešė apie melines pareigūnams.AR ne geriau butų buvę pirmiauia pasikalbėti su globėja.Nė viena mama kuri vedė savo neįgalius vaikus į šį darželį gali patvirtinti kaip su jais elgėsi darbuotojos, atėjusios anksčiu pasiimti neįgalius vaikus rasdavo pririštus prie kėdžių,vaikams nekeisdavo sauskelnių ir daug blogu dalykų jeigu norėtų galėtų papasakoti.Kaip darbuotojos. pačios elgiasi su vaikais tai galvoja kad ir kiti taip elgiasi.Linkiu šiai globėjai nenusiminti.Yra pasakyta, ,,KAS DARO GERUS DARBUS KITIEMS VISADA NUKENČIA PATS,,

 23. Anonimas parašė:

  ANONIMAS

 24. TAIP PAT UTENOS GYVENTOJA parašė:

  Jo apie šį darželį galima daug ,,gero,,pasakyti .Tikriausia pamačiusios mėlines darželio darbuotojos pačios įteigė neįgaliems vaikams kad tai padarė dėdė ir teta.Ir gavosi geras rezultatas.Valio!!! Skirkit premijas darbuotojoms!!!

 25. pensininke parašė:

  SENIAU SAKYDAVO KAD UŽ DEŠIMT NEMUŠTŲ VIENĄ MUŠTĄ DUODA.ČIA NEMUŠIMAS ČIA MOKYMAS GAL UŽAUGĘ VAIKAI PABUČIUOS ŠITAI GLOBĖJAI Į RANKĄ IR PADĖKOS KAD NELEIDO NUEITI BLOGU KELIU

 26. sutinkantisai su Uteniške parašė:

  Laikykis globėja Ona Sprindiene neimk į galvą visokių čia pripaistytų nesamonių.Tiesa išaiškės Tavo naudai.Dar yra toks posakis -JEIGU DARYDAMAS GERĄ DARBĄ NENUKENTĖJAI,TAI REIŠKIA NEPADAREI NIEKO GERO-

 27. Jonas parašė:

  Blogiausia, kad ši moteris priklauso ne tai partijai. Keraminai priklauso SDp tai viskas jiems. Utenoje taip yra, Jei nesi SDP( komunistų) partijos narys tai tau špyga taukuota. Taip prieš keletą metų buvo sunaikintas Sudeikiu mokinių ansanbliukas

 28. joniene parašė:

  prie ko cia partija prie ko cia Keraminai ,jeigu musi vaikus tau partija nepades, nepdes tau ir pats dievas BUSIIIIIIT NUBAUSTI

 29. Anonimas parašė:

  Niekaip nesuprantu mane tėvai mažą mušdavo, o dabar jau užaugęs esu Jiems už tai dėkingas. Mano laikais bent jau kas antras vaikas gaudavo per užpakalį,o dabar kas dedasi… O mes dar stebiamės kodėl toks jaunimas tiesmukas ir karštakošis… Man tai sunku suprast, ai tiek jau to nesikišiu…

  • arta parašė:

   Netikiu,kad taip elgėsi ši šeima. Vyžuoniškiai labai pavydūs žmonės.Jiems niekada negerai.Teko ne vienus metus bendrauti su jais.

 30. Anonimas parašė:

  Kakadu pažiūrėkit kaip atrodo išdidi typo kad vaikus muša galvą pakelta kad jai nukristų pirštai

  • Anonimas parašė:

   normali tvarkinga moteris, ar ji mušė vaikus dar neaišku.Nereikia linkėt kitiems blogų dalykų.,gali nelaimė aplankyti jus pačius/nukris pačių visa ranka/

 31. arta parašė:

  Mokykla daug metų žinojo apie tą šeimyną.Tai kodėl tylėjo apie netinkamą šių vaikų auklėjimą.Kažkodėl buvo nutylima.O apie vagystes irgi nutylėjo.Reikėjo vaikų skaičiaus mokyklai.

 32. Anonimas parašė:

  Ši seima labai gera jie nieko nemuša vaikai laimyngi ir džiaugiasi kad turi tokius globejus

 33. D. parašė:

  Ohoho kiek komentarų! Tiek neparašoma net aktualiausiais Lietuvai klausimais. Įdomiausia, kad neigiamus komentarus rašo absoliučiai neraštingi asmenys. Tai labai daug pasako. Bandau įsivaizduoti, ką reiškia suvaldyti vaikų namų auklėtinius, pasitelkiant vien tik gražius žodžius, švelnumą ir meilę. Ko gero, misija nelabai įmanoma. Ir anokia naujiena, kad vaikų namuose augantys vaikai pliekiasi tarpusavyje, o pameluoti – tai kaip oro įkvėpti. Nenuostabu, kad tokių įpročių vaikai laikosi būdami bet kurioje aplinkoje. O didžiosioms komentatorėms (-iams), kurie koneveikė Onutės šeimą, patarčiau patiems pagloboti bent vieną vaiką iš vaikų namų. Tuomet bent jau turėsite teisę diskutuoti vaikų auklėjimo ir globojimo tema. Diskutuoti, o ne teisti.

 34. skaiste parašė:

  Manau kad šita šeimyna nekalta.Vaikai ten laimyngi.Jie ten viskuom aprupinti. jie laimyngi

 35. Zosė parašė:

  Aš buvęs amžinatelsį šitos globėjos vaikas, pakrikštijo mane, mylėjo ir tuos vaikus pats rengiau prieš darželį, jus DEBILAI kurie rašot, kad pati AMŽINAATELSĮ ONUTĖ rašo komentarus, ji nemušė tų vaikų, buvau toi situacijoi ir žinau kaip viskas buvo tai prašau patilėkit, mane augino 10 metų ir aš nepabėgau kažkodėl man buvo viskas gerai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.