Home » Protakos » Su naujomis viltimis į „Aukštaitijos viltis“

Su naujomis viltimis į „Aukštaitijos viltis“

Su naujomis viltimis į „Aukštaitijos viltis“

.

Dalia SAVICKAITĖ

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla neseniai atšventė jubiliejinį pusamžio gimtadienį. Mokykla – kultūros tradicijų puoselėjimo, meninių ieškojimų ir atradimų erdvė, atvira visiems muzikos mylėtojams. Ignaliniečių meniniai kolektyvai, įvairios sudėties kameriniai instrumentiniai ansambliai – styginių ansamblis (vad. Virginija Stuglienė), liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“ (vad. Irutė Murmienė), pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Algimantas Rastenis) ir kiti – jau daugelį metų įgyvendina gražias idėjas bendradarbiaudami projektinėje ir koncertinėje veikloje su įvairiomis rajono, respublikos švietimo bei kultūros įstaigomis. Rytų Aukštaitijos muzikos ir meno mokyklų jaunųjų atlikėjų festivalis „Aukštaitijos viltys“ Utenos regione vyksta nuo 1996 metų. Ignaliniečiai buvo nuolatiniai jo dalyviai, o „atėjus eilei“ – organizatoriai. Pradžioje kasmet, vėliau kas antri metai jis buvo organizuojamas vis kitame Rytų Aukštaitijos mieste, apjungdamas septynias muzikos ir meno mokyklų bendruomenes. Paprastai festivalyje demonstruojami Rytų Aukštaitijos muzikos ir meno mokyklų auklėtinių pasiekimai, mokytojų metodinės bei praktinės veiklos sklaida, dalijamasi patirtimi, idėjomis ir sumanymais vaikų meninio ugdymo bei kultūrinio bendradarbiavimo srityse. Vykusios veiklos leido sukaupti daug patirties vykdant bendrus regiono muzikos ir menų mokyklų sumanymus, o tai skatina ieškoti naujų organizacinių formų, raiškos ir pažinimo galimybių. Šiais metais Ignalinos M. Petrausko muzikos mokykla įgyvendins projektą „XVII Rytų Aukštaitijos muzikos ir meno mokyklų jaunųjų atlikėjų edukacinis festivalis“.

Projekto pagrindas – festivalis „Aukštaitijos viltys“. Mokykla nutarė išplėsti jau įprasto festivalio ribas. Ignaliniečių sumanymu festivalis išaugs iki edukacinio projekto: aukštos pedagoginės kvalifikacijos lektoriai (numatoma: Vita Pimpienė, Zenonas Juozapavičius, Raimondas Butvila ir kt.) mokykloje vasario, kovo ir balandžio mėnesiais ves atviras meistriškumo pamokas, skaitys metodinius pranešimus. Projekto veiklas vainikuos jungtinis koncertas, kuris vyks balandžio 7 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre. Jame dalyvaus per šimtą jaunųjų atlikėjų iš Anykščių, Molėtų, Dusetų, Utenos, Visagino (meno mokyklos ir kūrybos namų), Zarasų ir Ignalinos muzikos bei meno mokyklų. Po koncerto visi mokiniai dalyvaus istorinėje edukacinėje programoje Paliesiaus dvare, taip pat susipažins su unikalia dailininko Vincento Smakausko tapyba Mielagėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Projektą dalinai finansuojant Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybos sprendimu Kultūros rėmimo fondo lėšomis ignaliniečiai buvo įgalinti drąsiai plėtoti festivalio veiklas: praplėsti ne tik savo ugdytinių muzikines kompetencijas, bet ir suteikti galimybę pažinti regioną, kuriame auga, skatinti jaunimą didžiuotis juos užauginusios žemės kultūriniu paveldu ir bendryste. Ugdant visapusišką žmogų būtina lavinti įvairias jo kompetencijas, turtinti jo žinių, jausmų ir potyrių pasaulį.

Baigiamojo koncerto paruošimas – daug jėgų ir išmonės, susikaupimo reikalaujantis darbas. Todėl dažnai būna gaila, kad juo ir kūrybinga mūsų rajono jaunąja karta pasidžiaugti gali tik vieno rajono ar vienos vietovės žmonės. Tuo tikslu rudenį, jau prasidėjus naujiems mokslo metams, bus vykdoma projekto tąsa – Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos mokinių ir meninių kolektyvų koncertai kovo 10 d. vyks Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, lapkričio 15 d. – Zarasų meno mokykloje, lapkričio 17 d. – Molėtų menų mokykloje. Vaikams būtina ne tik patirti konkursinį jaudulį, bet ir scenos žavesio adrenaliną, „gastrolių“ nenuspėjamumą, atsakomybės vienam už kitą ir už rajoną, kurį reprezentuoja, jausmus. Platesnis festivalio veiklų spektras, organizatorių manymu, ugdys puikius muzikos atlikėjus, skatins juos daugiau domėtis ir rinktis muziko profesiją, atokesniuose Lietuvos regionuose formuos pagarbos jausmą kuriančiam žmogui – menininkui. Organizatoriai tikisi, kad mokinių tėveliai ir seneliai tradiciškai net ašarą nubrauks besididžiuodami didžiajame koncerte dalyvaujančiomis savo šeimų atžalomis, kad muzikos ir meno mokyklų mokiniai taps pavyzdžiu nesurandantiems kur praleisti laisvalaikį bendraamžiams, kad ir mokinių bendraklasiai, visų bendrojo lavinimo mokyklų muzikos mokytojai, visi, kas neabejingi muzikai, ras galimybių ir apsilankys koncertuose, į kuriuos atsakingai ruošdamiesi organizatoriai kviečia iš visos širdies.

973 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.