Home » Gallery » Aktualijos » Ugniagesiams tenka gelbėti ir įlūžusius žvejus, ir gyvūnus

Ugniagesiams tenka gelbėti ir įlūžusius žvejus, ir gyvūnus

Ugniagesiams tenka gelbėti ir įlūžusius žvejus, ir gyvūnus

 

.

Kasmet yra stebimi du patys pavojingiausi laikotarpiai, susiję su ant vandens telkinių susidariusiu ledu. Pirmasis – kuomet ledas tik formuojasi. Tai vyksta vėlyvą rudenį ir beprasidedant žiemai. Antrasis – kuomet ledas nyksta ir tirpsta baigiantis žiemai, prasidedant pavasariui. Būtent tuomet atsitinka daugiausia nelaimių ir įvairių incidentų ant vandens telkinių ledo.

Šiomis dienomis vis šiltėjant orams, ant vandens telkinių esantis ledas ėmė sparčiai tirpti ir silpnėti. Prie ledo menkimo ypatingai prisideda ir lietus. Šiuo metu didžiausias ugniagesių gelbėtojų galvos skausmas tampa poledinės žūklės mėgėjai, kuriems dažnai būna nė motais kelios dienos iš eilės numatoma teigiama oro temperatūra. Pasak specialistų, kai vidutinė paros temperatūra teigiama, per pirmąsias keturias dienas ledo stabilumas sumažėja maždaug 4 procentais, o per kitas aštuonias dienas – sumažėja 20 procentų. Ledo stiprumas ir stabilumas gali dramatiškai pasikeisti net per kelias valandas, priklausomai nuo oro temperatūros, kritulių, vėjo ir saulės poveikio. Kuo daugiau vienu metu veikia faktorių, tuo didėja rizika įlūžti.

16806821_1448315351866075_7474285546258563886_n ugniagesio-rankose-isgelbeta-stirna-58454505afb0e

Pagal statistiką, nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvoje ugniagesiams dirbti vandenyje ir ant ledo teko 19 kartų. Šių darbų metu jie ištraukė 5 nuskendusius bei išgelbėjo vieną gyventoją. Pastaruoju metu Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiams gelbėtojams dažniau tenka vykti gelbėti ne įlūžusių žmonių, bet gyvūnų. Kaip antai, vasario 19 dieną gelbėtojai skubėjo į iškvietimą Zarasų mieste, kur šuo, bėgiodamas ant Zarasaičio ežero ledo, pamatęs properšoje plaukiojančias antis, puolė prie jų ir įkrito į vandenį. Šiuo atveju gelbėtojų pagalbos neprireikė, kadangi šuns šeimininkams šaukiant šunį, pavyko nukreipti plaukti jį prie nendrių ir jį ištraukti patiems. Žmonės buvo labai nustebę ir be galo dėkingi gelbėtojams už operatyvų atvykimą į nelaimės vietą gelbėti netgi šuns gyvybės. Molėtų rajono Dailidiškių kaimo Ilgio ežere buvo gelbėjama 100 nuo kranto įlūžusi stirna. Tąkart ugniagesiai gelbėtojai, panaudoję gelbėjimo roges, prišliaužė prie stirnos, ją ištraukė ir perdavė aplinkosaugininkams.

Ugniagesiai gelbėtojai primena bei visus įspėja, kad dėl atšilusio oro ledas ant vandens telkinių su laiku darosi korėtas, o tai požymis, įspėjantis, kad lipti ant ledo darosi nesaugu. Korėtas ir porėtas ledas rodo, kad ledo įrimo procesas yra prasidėjęs. Esant tokiai ledo būsenai, ledo spalva dažnai būna pilka arba net juoda. Tokia spalva atsiranda dėl vandens, kuris įsigeria į ledo struktūrą. Lipti ant pilkos ar juodos spalvos ledo reikia vengti, nes toks ledas neatlaiko jokios svorio apkrovos. Jei ant ledo patižęs sniegas – lipti ant ledo išvis pavojinga. Toks požymis rodo, kad po tokiu sniegu ledas nėra tinkamai sušalęs ir pavojingas.

Taigi, prieš lipdami ant ledo visada įsitikinkite jo tvirtumu, gal tai išgelbės jūsų gyvybę.

Utenos apskrities P GV informacija ir nuotraukos

1156 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.