Home » Gallery » Veidai » Uteniškė metė vadovės darbą ir išvyko dirbti į laivą kajutės stiuardese

Uteniškė metė vadovės darbą ir išvyko dirbti į laivą kajutės stiuardese

Uteniškė metė vadovės darbą ir išvyko dirbti į laivą kajutės stiuardese

.

Jurgita MARKŪNAITĖ

Iš Juknėnų (Utenos r.) kilusi Žydrė Dargužytė – jauna, aktyvi, regis, energijos niekad nepritrūkstanti moteris. Ji nuolat tyrinėja pasaulį bei save, mokosi naujų dalykų. Daugiau nei dešimtmetį dirba viešųjų ryšių srityje, yra komunikacijos agentūros savininkė, konsultuojanti įmones įvaizdžio viešojoje erdvėje klausimais, studijuoja geštalto psichoterapiją. Jai nesvetima ir socialinė veikla – penkerius metus vadovavo pelno nesiekiančiai jaunimo žurnalistikos mokyklai bei mokė žurnalistikos paslapčių Lietuvos moksleivius ir studentus. Įgautas didelis pagreitis profesinėje veikloje Žydrei tarsi pasufleravo, kad reikia padaryti pertrauką ir susikurti naują iššūkį – ji nusprendė laikinai atsitraukti nuo įprastų veiklų – laimėjusi norvegų konkursą, išvyko darbuotis į vieną iš prabangiausių pasaulyje kruizinių jachtų. Kalbamės apie laivo realybę, asmeninius patyrimus bei nuotykius.

areceived_10154241448418355

Žydrė Dargužytė / Asmeninio albumo nuotraukos

areceived_10154241448393355

areceived_10154226317848355 areceived_1297589683608248

Papasakok apie save. Ką veikei iki tol, kol nusprendei sau mesti iššūkį ir pradėti dirbti laive?

Prieš priimdama sprendimą leistis į kelionę kruizine jachta, dirbau viešųjų ryšių srityje – rūpinausi Lietuvos įmonių įvaizdžiu viešojoje erdvėje, kūriau laidas televizijoje, įgyvendinau įvairius socialinius projektus Lietuvoje ir užsienyje, šokau salsą, keliavau, psichiatrijos daktaro Ryčio Stelingio studijų centre baigiau vienerių metų trukmės podiplomines studijas – individualios geštalto terapijos mokymo programą ir tapau geštalto terapijos praktike.

Kas vis dėlto įvyko tavo gyvenime, kad prireikė tokių didelių pokyčių?

Baigusi pirmuosius geštalto psichoterapijos metus, pajaučiau, kad noriu pokyčių, kad dešimt metų kurtos ir plėtotos veiklos ima manęs nebedžiuginti taip, kaip seniau, jaučiau, kad atėjo metas pailsėti nuo man įprastų darbų ir išbandyti save kitoje veikloje, kuri, beje, neturėjo nieko bendro su tomis, kuriose jaučiausi stipri. Be to, turėjau slaptą planą – parašyti knygą „Mėnuo kaip metai“ – apie tikrąją darbuotojų kasdienybę kruiziniame laive – alinantį darbo grafiką, psichologinį klimatą, balansavimą tarp griežtų darbuotojų vertinimo standartų ir fizinio bei emocinio išsekimo, čia klestintį „sekso turizmą“, į kurį dažnai savo noru įsitraukia patys darbuotojai. Kadangi išsikėliau sau tikslą patekti į vieną iš prabangiausių kruizinių jachtų pasaulyje, kurioje darbuotis iki šiol yra pavykę tik dviem lietuviams – aš viena iš jų – teko nemenkai paplušėti. Atrankos procesas užtruko beveik pusę metų – per tą laiką teko sugalvoti, kaip atitikti aukščiausius darbuotojų atrankos standartus, paruošti savo kūną sunkiam fiziniam darbui, susidėlioti veiklas savame versle taip, kad grįžusi iš laivo neprarasčiau ilgamečio įdirbio.

Visą interviu skaitykite kovo 25 d., šeštadienio „Utenos apskrities žiniose“.

1984 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.