Home » Gallery » Aktualijos » Dingę laiškai apkartino senolės šventę

Dingę laiškai apkartino senolės šventę

Dingę laiškai apkartino senolės šventę

.

Neringa JONAVIČIENĖ

Į „Utenos apskrities žinių“ redakciją kreipėsi laikraščio skaitytoja, prašydama padėti išsiaiškinti, kur dingo jos seseriai jubiliejaus proga siųsti sveikinimai.

„Laba diena, kreipiuosi į Jus lyg ir ieškodama patarimo. Mano sesuo gyvenanti Utenoje Stasė Drapienė, Sėlių gatvėje Nr. 51 negavo laiškų rašytų iš Švedijos ir Vilniaus siustų Jos garbingo 90-ojo jubiliejaus proga. Vokai buvo storoki, gal kam nors parūpo kas juose yra. Laiškai buvo pasverti ir mums matant užanspauduoti“, – redakcijai rašo  Kazimiera Šimkūnienė.

Laiškai, anot skaitytojos, buvo neregistruoti, nes sunkiai vaikštančiai senutei, kuriai jie buvo skirti, būtų sunku nueiti į paštą atsiimti korespondencijos. Tačiau iki šiol tokiu būdu siųstus laiškus, Kalėdinius ar Velykinius atvirukus Kazimieros sesuo gaudavo.

„Šie laiškai buvo ypatingi, siųsti jubiliejaus proga, – pabrėžė Kazimiera. – Aš iš Vilniaus išsiunčiau pirmadienį storą voką – laišką ir sveikinimą – tikėdamasi kad ketvirtadienį, šventės dieną, sesuo sveikinimą gaus. Iš Švedijos mano dukterėčia išsiuntė laišką dar anksčiau. Sesuo visiems gyrėsi, kad jai sukanka 90 metų, bus šventė, laukė ir tikėjosi gauti sveikinimus, kiekvieną dieną laukė jų. Pati ilgai ieškojau atvirutės sveikinimui, labai gaila, kad jo jubiliatė negavo.“

AB Lietuvos pašto Tinklo direktorė Ingos Dundulienės, komentuodama šią situaciją, pažymėjo, kad iš užsienio į Lietuvą arba iš Lietuvos svetur keliaujančių pašto siuntų pristatymą organizuoja ne tik Lietuvos paštas, bet ir užsienio šalies pašto operatorius. Tarptautinėms pašto siuntoms dažnai tenka būti transportuojamoms per kelias valstybės, todėl gali kilti ir daugiau su pašto siuntos pristatymu susijusių nesklandumų.

Ji paminėjo keletą galimų priežasčių, kodėl vėluoja arba siuntos gavėjo nepasiekia siųstos pašto siuntos, tai: adresavimo klaida (neteisingai arba klaidingai užrašytas siuntos gavėjo adresas); užtrukęs muitinis patikrinimas; pašto siuntos gavėjų nepasiekia, jeigu jose yra aptinkami paštu draudžiami siųsti daiktai ar į šalį draudžiamos įvežti prekės. Pasak direktorės, labai dažnai tarptautinių pašto siuntų pristatymui įtakos turi įvairūs nenumatyti veiksniai, pavyzdžiui, streikuojantys oro uosto ir aviakampanijų darbuotojai, oro sąlygos, kai negali pakilti lėktuvai.

I. Dundulienė atkreipė dėmesį, kad per 2016 m. atsakomybę dėl didžiosios dalies – net 90 proc. – tarptautinių pašto siuntų, kuriuos transportuojant buvo nesklandumų ir patirti nuostoliai, prisiėmė užsienio šalių pašto operatoriai.

Kad būtų išvengta nemalonių situacijų, tiek siunčiantiems pašto siuntas Lietuvoje, tiek iš ar į užsienio šalis ji rekomendavo siunčiamas pašto siuntas registruoti. Siunčiant registruotas pašto siuntas yra garantuojama, kad siunta bus pristatoma gavėjui pasirašytinai, t. y. bus įteikiama tiesiai į rankas, išvengiant atvejų, kai siuntas iš pašto dėžučių nugvelbia prašalaičiai. Taip pat siunčiant registruotąsias pašto siuntas tiek pats siuntėjas (ar gavėjas), naudodamasis Lietuvos pašto tinklalapyje esančia elektronine siuntų paieškos sistema (http://www.post.lt/lt/pagalba/siuntu-paieska) ar paskambinus į informacinę Lietuvos pašto liniją pagal siuntos registracijos numerį gali stebėti jos judėjimo „kelią“. Registruotųjų siuntų paieška leidžia identifikuoti, kokioje pašto logistikos grandyje įvyko nesklandumas.

„Kreipiantis siuntėjui dėl vėluojančios ar nepristatytos registruotosios pašto siuntos yra atliekama jos paieška, – sakė I. Dundulienė. – Taip pat registruotosios siuntos siuntėjas gali kreiptis į pašto operatorių dėl žalos atlyginimo.“

Ji pažymėjo, kad registruotosios pašto siuntos yra pristatomos gavėjams į namus pasirašytinai. Jeigu laiškininkui nepavyksta siuntos įteikti jos gavėjui, tuomet siuntą atsiimti reikia iš pašto. Apie tai siuntos gavėjas yra informuojamas informaciniu pranešimu, kuris paliekamas adresato gaunamųjų laiškų dėžutėje arba SMS žinute, jeigu ant siuntos yra nurodytas gavėjo mobiliojo telefono numeris.

Pasak I. Dundulienės, vidutiniškai per Lietuvos paštą gaunama ir išsiunčiama apie 60 mln. siuntų per metus. Lyginant nuo viso išsiunčiamo ir gaunamų siuntų srauto dingstančios ar vėluojančio siuntos sudaro vos 0,001 proc.

1225 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.