Home » Gallery » Aktualijos » Utenos apskrityje vykdomi prevenciniai reidai

Utenos apskrityje vykdomi prevenciniai reidai

Utenos apskrityje vykdomi prevenciniai reidai

.

Šiltėjant pavasario orams šalyje pradėta deginti pernykštė žolė. Įsismarkavę gaisrai atvirose teritorijose neaplenkia ir Utenos apskrities. Šiais metais kovo ir balandžio mėnesiais Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai pernykštės žolės gesinti vyko 35 kartus. Utenos apskrityje šių gaisrų metu išdegė 10 ha durpingos pievos, 35,96 ha sausos pernykštės žolės, 50 a miško paklotės. Dėl laiku suspėjusių ugniagesių gelbėtojų, nuo degančios žolės buvo apsaugotos dvi sodybos.

Siekdami užtikrinti efektyvią gaisrų atvirose teritorijose prevenciją, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai, kartu su Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Utenos rajono agentūros darbuotojais, gaisrams kilti palankiu metu vykdo prevencinius reidus į Utenos rajono seniūnijų atviras teritorijas. Reidų metu ieškoma žolių padegėjų, vertinama teritorijų priešgaisrinė būklė, numatant galimas papildomas prevencines priemones.

Neatsakingas gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai, jų pačių turtui, bet ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Šie gaisrai ypač sparčiai plinta, o pučiant stipriam vėjui, juos greitai užgesinti yra labai sunku. Dažnai arti nėra vandens šaltinių, degančią pievą tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Pasitaiko, kad prie tokių gaisrų sunku privažiuoti su ugniagesių auto cisternomis, be to ugniagesiai gelbėtojai išeikvoja daug fizinių jėgų. Išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

1

Ugniagesiai gelbėtojai dar kartą pataria:

* pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami, kol liepsna išplis į didesnius plotus;

* liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis;

* tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu;

* ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių;

* jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Utenos apskrities PGV informacija

985 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.