Home » Gallery » Verslas » Į Utenos turgų jau grįžo pavasaris

Į Utenos turgų jau grįžo pavasaris

Į Utenos turgų jau grįžo pavasaris

.

Jurgita MARKŪNAITĖ

Žiemą šiek tiek apmiręs, vos sulaukęs ankstyvo pavasario Utenos turgus atgyja nuo šurmuliuojančių prekeivių bei pirkėjų. Nors savaitgaliais oras ir nelepina šiluma, visgi šeštadienis – pagrindinė turgaus diena, todėl žmonių čia tiek, kad sunku praeiti už ko nors neužkliuvus. Žmonės ateina vedini įvairių tikslų: vieni pasivaikščioti ir praleisti rytą, kiti ieško kažkokių konkrečių prekių, o treti užsuka tiesiog apsidairyti ir nusipirkti tai, kas patrauks jų akį.

Pasidomėjome, ką gi siūlo prekeiviai ir kokios turgaus kainos. Balandžio mėnesį turguje vis dar dominuoja pernykščio rudens derlius: net keliose vietose prekeiviai siūlo įvairiausių rūšių obuolius, kurių kilogramo kaina svyruoja nuo 0,40 iki 0,80 Eur, priklausomai nuo jų veislės ir kokybės. Taip pat galima rasti morkų, kurių kilogramas kainuoja 0,30 Eur centų už kilogramą, įvairių veislių bulvių, kurių kaina svyruoja nuo pusės euro iki euro. Jau pasirodė ir pirmosios šviežios bulvės, kurių kaina – 1,20 Eur, tačiau jos nėra lietuviškos, o atvežtos iš užsienio.

Bene daugiausiai žmonių pavasarį ieško šviežių daržovių ir vaisių, kurių šiuo metų laiku jau yra gana daug. Pagaliau pasirodė pirmosios lietuviškos daržovės – svogūnų laiškai, kurių kilogramas kainuoja 6 eurus arba vienas ryšelis už eurą. Pardavėjai tikina, kad dėl vėsių oro sąlygų daugiau lietuviškų daržovių kol kas į turgų atvežti neplanuoja, todėl kurį laiką dar teks tenkintis iš Lenkijos atvežtomis gėrybėmis, kurių pasirinkimas jau nemažas. Ryšulėlis ridikėlių, kuriame yra 8–10 šių šakniavaisių, kainuoja 0,60 Eur, kilogramas agurkų – 3 eurus, o aguročiai kiek pigesni – už jų kilogramą teks sumokėti 2 eurus 50 centų, kilogramas ryškių ir akį traukiančių pomidorų kainuoja 2–3,50 Eur.

Užsienio šalių įvairovę Utenos turguje papildo ispaniški apelsinai, kurių kilogramo kaina – 1,50 euro, o norintys įsitinkinti puikiu jų skoniu gali ir paragauti: pardavėjai jais mielai vaišina turgaus lankytojus. Norintys gali įsigyti ir braškių, atvežtų iš Ispanijos, kurių kilogramas kainuoja 3 eurus, o už pusę kilogramo lenkiškų vynuogių pardavėjai prašo lygiai vieno euro. Tiesa, turbūt dėl nedidelės kainos pirkėjai jas išgraibsto iš pat ankstaus ryto, todėl mėgstantys pamiegoti ilgiau gali jų ir neberasti.

Turguje jau pasirodė ir augalų pardavėjai. Pirkėjai po truputį domisi įvairiais vaismedžiais, kuriais planuoja papildyti savo sodus. Pasiūla yra nemaža: nuo įvairiausių vaismedžių ir vaiskrūmių iki dekoratyvinių medelių, kurie skirti papuošti aplinką. Nors žmonės domisi augalais, prekeiviai teigia, kad perkančių augalus dar nedaug, nes po žiemos įšalusią žemę dar ne kiekvienas nori kasti ir laukia šiltesnių orų. Be medžių ir dekoratyvinių augalų jau yra ir gėlių bei sodinukų. Pirmosios stambiažiedės našlaitės iš tolo ryškiomis spalvomis vilioja pirkėjus, o gražios braškių nuotraukos priverčia sustoti ir pasidairyti braškių sodinukų. Pardavėjai teigia, kad žmonės vis labiau domisi tokiais augalais, nes po truputį grįžta poreikis bent jau vasarą užsiauginti šiek tiek daržovių ir vaisių namuose, o ne pirkti juos parduotuvėje.

dsc_0020_5

Utenos turgus / Jurgitos Markūnaitės nuotraukos

Retas šeštadienis turguje įsivaizduojamas be žuvies. Nuolat nusidriekia ilgiausios eilės šalia vietos, kur pardavinėjama šviežia žuvis. Žmonės labiausiai perka karpius, kurių kilogramas kainuoja 3 eurus, tačiau nesibodi pirkti ir kitokios žuvies: šamų, karšių ar ešerių. Norint įsigyti šviežios žuvies tenka nemažai pastovėti eilėje, tačiau žmonės kantriai laukia, nes žino, kad žuvys, o ypač karpiai, labai greitai išgraibstomi.

Turguje nemažai yra ir tokių prekeivių, kurie siūlo savo pačių pagamintas prekes arba gamtoje surinktas gėrybes. Tarp jų – įvairūs medžio dirbiniai: inkilai, šluotkočiai, šaukštai, pjaustymo lentelės, skulptūros, dubenys ar net dideli samčiai. Žmonės čia atneša parduoti ir miške surinktas ir išdžiovintas vantas, iš medžio šakų pintus krepšius ar net beržų ar klevų sulą. Vienas litras šio gėrimo kainuoja nuo 0,50 iki 0,70 Eur. Tie, kurie pageidauja, gali nusipirkti pirmųjų žibučių puokštelę sau ar kažkam padovanoti, o norintys gali atrasti ir kambarinių vazoninių gėlių. Kiti pardavėjai siūlo pačių pagamintą putinų ir medaus uogienę, kuri, jų tikinimu, labai naudinga sveikatai, taip pat yra šaltalankių aliejaus, naminių krienų, o viena pardavėja siūlo įsigyti šiemet rinktų spanguolių, kurios, pražiemojusios po samanomis, nesušalo ir yra tinkamos vartojimui. Indelis tokių uogų kainuoja nuo 1 iki 3 eurų, priklausomai nuo jų dydžio.

dsc_0007_9 dsc_0011_6 dsc_0012_4 dsc_0017_5 dsc_0026_2 dsc_0024_2 dsc_0019_4 dsc_0029_2

dsc_0018_3

dsc_0014_5 dsc_0023_3

1988 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.