Home » Gallery » Aktualijos » Paštas kaime neužsidaro, jis – keičiasi: 10 aktualiausių klausimų ir atsakymų

Paštas kaime neužsidaro, jis – keičiasi: 10 aktualiausių klausimų ir atsakymų

Paštas kaime neužsidaro, jis – keičiasi: 10 aktualiausių klausimų ir atsakymų

.

Utenos rajono kaimiškose vietovėse jau šią vasarą bus modernizuotas pašto paslaugų teikimas. Net ir atokiausiai gyvenantiems kaimo žmonėms pasinaudoti pašto paslaugomis bus žymiai paprasčiau, nes į namus užsuksiantis laiškininkas galės suteikti visas reikiamas pašto paslaugas. Atsakome į žmonėms aktualiausius klausimus apie šią būsimą naujovę.

 1. Ar kaimo žmonėms bus teikiamos pašto paslaugos?

Pašto paslaugos ir toliau bus teikiamos visoje Lietuvos teritorijoje, nepriklausomai nuo to, žmonės gyvena mieste ar kaime. Tai numato LR pašto įstatymas.

 1. Kur bus teikiamos paslaugos užsidarius kaimo paštams?

Žmonės galės patys pasirinkti, kur jiems patogiausia pasinaudoti Lietuvos pašto paslaugomis:

 • per laiškininką, kuris lanko žmones, pristatydamas pašto korespondencijos siuntas ir prenumeruojamus spaudos leidinius, socialines išmokas. Dabar laiškininkas galės suteikti ir tas pašto paslaugas, kurios šiuo metu yra teikiamos tik pašto skyriuose, pavyzdžiui, priimti siuntas išsiuntimui. Laiškininkas bus aprūpintas reikiama įranga, kuri leis kasdienes pašto operacijas atlikti namuose.

 • per laiškininką, kuris bus iškviečiamas telefonu 8 700 55 400 į namus tada, kada gyventojas pageidauja pasinaudoti pašto paslaugomis. Operatorius užregistruos iškvietimą ir informuos, kada laiškininkas apsilankys gyventojo namuose. Atvykęs laiškininkas suteiks norimas gauti pašto paslaugas. Laiškininko atvykimas į namus gyventojams nieko nekainuos.

 • centrinėse kaimo seniūnijų vietose nustatytu laiku gyventojus aptarnaus laiškininkas. Čia bus teikiamos pašto ir finansinės paslaugos. Apie vietas, kur žmones aptarnaus laiškininkai, netrukus bus paskelbta. Informacija bus skelbiama spaudoje, seniūnijos patalpose, skelbimų lentose, ant pašto dėžučių, internetiniame Lietuvos pašto tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt arba paskambinus 8 700 55 400. Taip pat apie naujas pašto paslaugų teikimo galimybes gyventojai bus informuojami ir asmeniškai – tvarkingas gaunamųjų laiškų dėžutės pasieks informacinės skrajutės.

 1. Kas paskatino šiuos pašto pokyčius kaime?

Atokiau kaime gyvenantys ar vyresnio amžiaus asmenys, turintys įvairias negalias, ne visada turi prieinamas galimybes nuvykti į artimiausią pašto skyrių. Tad jau dabar pastebimas žmonių poreikis – naudotis pašto paslaugomis namuose.

Be to, vos pusdienį veikiantys kaimo paštai žmonėms nėra patogūs, norint išsiųsti ar atsiimti pašto siuntas.

Taip pat susiduriama su problema, kad kaimiškose vietovėse trūksta darbuotojų, todėl būtina didinti kaimo laiškininko profesijos patrauklumą, gerinant jo darbo sąlygas ir darbo užmokestį. Mobilieji Utenos rajono kaimo laiškininkai bus aprūpinti moderniomis ir šiuolaikiškomis darbo priemonėmis bei tarnybiniais automobiliais.

 1. Kuo ši pašto pertvarka bus naudinga kaimo žmogui?

Visų pirma, naujasis pašto paslaugų teikimo modelis kaimiškųjų vietovių žmonėms sudarys prieinamesnes ir platesnes galimybes pasinaudoti pašto paslaugomis.

Gyventojai galės laiškininką išsikviesti į namus ir atiduoti jam išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius ar užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą. Negana to, gyventojų prašymu (išsikvietus laiškininką telefonu) į namus laiškininkas atvyks pakartotinai pristatyti registruotųjų pašto siuntų, kurias dabar atsiimti galima tik pašto skyriuose. Taip pat į namus bus pristatomos ir tos pašto siuntos, už kurias reikia sumokėti papildomus mokesčius, pavyzdžiui, muitą, kuriuo apmokestinamos iš JAV ar Kinijos atkeliaujančios siuntos. Šiuo metu tokias siuntas galima atsiimti tik paštuose. Įteikdamas siuntą, mokestį laiškininkas priims tik grynaisiais pinigais.

 1. Kokias paslaugas galės namuose suteikti laiškininkas?

Laiškininkai, kaip ir iki šiol, vykdys įprastinį pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių, pinigų perlaidų ir socialinių išmokų pristatymą. Išsikviesti į namus laiškininką bus galima, norint pasinaudoti pašto paslaugomis. Tuo pačiu laiškininkas galės priimti įvairias įmokas ir mokesčius, bus galima užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą, žmonės galės įsigyti pašto ženklų, vokų, įvairių siuntų pakavimo priemonių ir kitų prekių.

 1. Kaip bus pristatomi laikraščiai ir socialinės išmokos?

Kaip ir pašto korespondencijos siuntos, prenumeruojami spaudos leidinių ir socialinių išmokų pristatymas į namus vyks taip, kaip ir dabar – laiškininkai įprastai atliks jiems skirtą darbą.

 1. Ar visus Utenos krašto žmones aptarnaus mobilieji laiškininkai?

Galimybę išsikviesti mobiliuosius laiškininkus į namus, kur jiems būtų suteikiamos pašto paslaugos, turės dabartinių Daugailių, Kuktiškių, Leliūnų, Saldutiškio, Sudeikių, Tauragnų, Vaikutėnų, Vyžuonų ir Utenos kilnojamojo (aptarnauja Kvyklių, Pačkėnų, Biliakiemio, Sirvydžių, Kirdeikių kaimus) paštų aptarnaujami gyventojai.

 1. Kaip reikės išsikviesti laiškininką į namus, norint išsiųsti laišką?

Laiškininką išsikviesti į namus bus galima paskambinus bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba el. paštu info@post.lt .

Laiškininko atvykimas į namus papildomai nieko nekainuos.

 1. Ar į namus atvykus laiškininkui pašto paslaugos bus brangesnės?

Pašto paslaugų įkainiai bus tokie pat kaip ir įprastai jomis naudojantis pašte.

 1. Kada Utenos krašto laiškininkai pradės dirbti pagal naują veiklos modelį?

Mobilieji laiškininkai Utenos rajono kaimiškosiose vietovėse pradės dirbti nuo birželio mėnesio.

 

Užs. Nr 17/ 124

955 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.