Home » Gallery » Aktualijos » Turistų kryptis – radioaktyvi Černobylio zona

Turistų kryptis – radioaktyvi Černobylio zona

Turistų kryptis – radioaktyvi Černobylio zona

.

Neringa JONAVIČIENĖ

Uteniškis Karolis Pečiūra prieš metus susidomėjo projektu „Praeities žvalgas“, nagrinėjančiu karines paslaptis, karo istoriją ir slaptus objektus. Sekdamas „Praeities žvalgo“ paskyrą socialiniame tinkle, jis žavėjosi jų kūrėjo Šarūno Jasiukevičiaus perteikiamais įspūdžiais iš kelionių į įvairias turistų retai pasirenkamas, paslapčių gaubiamas vietas. Sužinojęs, kad Š. Jasiukevičius organizuoja kelionę į Černobylį, K. Pečiūra pakvietė porą draugų ir per vieną dieną apsisprendė prisijungti prie keliautojų grupės.

Kelionė be stotelių

Pasak K. Pečiūros, iki kelionės apie Černobylio atominės elektrinės katastrofą, įvykusią 1986 metų balandžio 26 d., jis žinojo ne itin daug, tuomet jis dar net nebuvo gimęs. Tačiau matė dokumentinių filmų, pasakojančių apie nelaimę, skaitė straipsnių internete, o ruošdamasis kelionei šia vieta pasidomėjo kiek daugiau. Pasirinkę neįprastą atostogų kryptį vyrai iš anksto žinojo, kad kelionė nebus poilsinė, tris dienas patiems pasikeičiant teks vairuoti, nakvoti automobilyje, o Černobilyje esančių objektų lankymo grafikas bus ypač įtemptas ir fiziškai varginantis. Kelionės dieną Kauno geležinkelio stotyje susitikusi 25 ekstremalių keliautojų grupė trimis mikroautobusais per Lenkiją išvyko į Ukrainą. Kirtę Ukrainos sieną per šią šalį važiavo beveik visą naktį, kol pasiekė pirmąją stotelę – Dytiatky KPP (kontrolės postą), esantį už 30 kilometrų nuo Černobylio atominės elektrinės. Prieš įvažiuodami į aptvertą atominės elektrinės zoną keliautojai suvartojo turėtus karinius maisto davinius, nes vėliau savo maisto valgyti nebegalima, nebent pasistiprinti riešutais ar šokoladu.

<…>

Uteniškios įspūdžius iš kelionės po griežtai saugomą teritoriją skaitykite balandžio 22 d., šeštadienio laikraštyje „Utenos apskrities žinios“.

34

Pripetėje / Karolio Pečiūros nuotraukos

7 15 20 22 23 24 28 29 37 38

 

10040 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.