Home » Gallery » Aktualijos » Socialinės apsaugos ir darbo ministras žada paramą pensininkams, šeimoms ir nevyriausybininkams

Socialinės apsaugos ir darbo ministras žada paramą pensininkams, šeimoms ir nevyriausybininkams

Socialinės apsaugos ir darbo ministras žada paramą pensininkams, šeimoms ir nevyriausybininkams

.

 .

Daiva ČEPĖNIENĖ

Balandžio 28 dieną Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, ministro patarėja šeimų, bendruomenių klausimais Kristina Paulikė ir socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė. Susitikime su ministru dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei Seimo narys Edmundas Pupinis, taip pat įvairias socialines paslaugas rajone teikiančių įstaigų ir savivaldybės skyrių, sprendžiančių socialinius, švietimo, vaiko teisių apsaugos klausimus vadovai, seniūnai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė ministerijos atstovus supažindino su situacija rajone, pristatė įstaigas teikiančias socialines paslaugas, socialinių paslaugų plėtros ir kokybės gerinimo planą senyvo amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

Ministras Linas Kukuraitis pasidžiaugė, kad Utenos rajono savivaldybėje išvystytas socialinių paslaugų tinklas, vyksta aktyvus bendradarbiavimas tarp vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Susitikime buvo diskutuojama apie tai, kad Utenos rajono kaimiškose seniūnijose visgi trūksta dienos centrų teikiančių socialines, ugdymo, laisvalaikio užimtumo paslaugas vaikams. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja I. Šakalienė pristatė ir Utenos rajone savivaldybės iškeltą iššūkį – artimiausiu metu siekiamą įtvirtinti profesionalaus socialinio globėjo institutą.

Ministras Linas Kukuraitis susirinkusiems Utenos rajono įstaigų, savivaldybės skyrių atstovams pristatė pagrindines ministerijos darbų gaires. Tai skurdo ir pajamų nelygybės mažinimas didinant darbo užmokestį, pensijas ir išmokas. Pastaruoju metu, anot ministro, nemaža dalis mūsų šalies pensininkų gyvena žemiau skurdo ribos. „Tai yra valstybės gėda“, – sakė ministras. Antroji gairė – šeimos ir vaiko apsaugos stiprinimas. Anot L. Kukuraičio, jau svarstoma apie vaiko pinigų skyrimą neatsižvelgiant į šeimos pajamas. Ši politika, anot ministerijos atstovų, skatintų šeimas apsispręsti susilaukti daugiau vaikų. Trečioji gairė – skatinti socialinę piliečių atsakomybę stiprinant darbuotojų derybines galias, profsąjungų bei nevyriausybinių organizacijų veiklą, pastarosioms skiriant papildomų lėšų, kad plėstųsi jų tinklas.

Planuojama įsteigti ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus institutą. Koordinatorius įvertintų socialinių paslaugų poreikį, rūpintųsi teikiamų socialinių paslaugų stebėsena, priežiūra, planavimu, tiekimu. Ministerijos ateities planuose vykdyti ir neįgaliųjų globos namų deinstitucionalizaciją. Anot ministro, šie numatomi pokyčiai vyks lėčiau nei vyksta vaikų, gyvenančių globos namuose, apgyvendinimas bendruomeniniuose namuose. „Tačiau bus prieita riba, kai neįgalieji nebus apgyvendinami globos namuose. Jie gali ir turi gyventi bendruomenėje“, – teigė ministras Linas Kukuraitis.

img_0082

Susitikime su ministru dalyvavo seniūnai, socialiniai darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai / Daivos Čepėnienės nuotraukos 

Ministerijos atstovai besilankydami Utenos rajono savivaldybėje sulaukė ir klausimų, išklausė susitikimo dalyvių pastebėjimus. Utenos miesto seniūnas Valentinas Vaitonis išreiškė pastebėjimą, kad norint stiprinti bendruomeninius ryšius, reikėtų tam skirti papildomų lėšų. Ministro teigimu, skiriamas lėšas būtų tikslinga padidinti, tačiau tai įmanoma bus padaryti ne anksčiau nei 2018 metais. Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gailutė Blažienė ministro klausė, kokiu principu dirbs nuo kitų metų pradžios planuojama įsteigti mobili komanda darbui su probleminėmis šeimomis regione. Anot ministro, mobili specialistų komanda, susidedanti iš 3 darbuotojų, dirbtų su šeima ir teiktų pagalbą tuo atveju, kai iš šeimos paimamas vaikas. Lietuvoje iš viso bus įsteigta 13 mobilių specialistų komandų teikiančių pagalbą šeimai. Utenos regione dirbtų viena tokia komanda, o lėšos darbo užmokesčiui būtų skiriamos iš valstybės biudžeto. G. Blažienė išreiškė pastebėjimą, kad viena komanda regione, tai per mažos pajėgos siekiant užtikrinti pagalbą šeimai. Anot G. Blažienės, vienu metu rajone kartais tenka paimti vaikus net iš kelių šeimų.

Po susitikimo savivaldybėje ministras Linas Kukuraitis su kitais ministerijos atstovais lankėsi Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre.

img_0079

img_0083 img_0081

1515 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Anonimas parašė:

    Norim paprašyti ministro , galbūt nežinot, kad invalidų profesinio susirgimo pensijų dalis už du metus dar neatgrąžintos , nuoširdžiai prašome, kurie dar esame gyvi norime atgauti tą nusavintą pensiją.Už tai būsime labai dėkingi.Pasirašo;Antanas,Vytautas,Jurgis,Jonas,Pranas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.