Home » Projektų archyvas » Europos dienos gimtadienis Utenoje

Europos dienos gimtadienis Utenoje

Europos dienos gimtadienis Utenoje

.

Dainora NARKŪNIENĖ

Visą praėjusią savaitę Europa šurmuliavo švęsdama Europos dienos gimtadienį. Miestų ir miestelių gyventojai dalyvavo įvairiuose renginiuose: koncertuose, mugėse, parodose, viktorinose. Ši šventė neaplenkė ir Utenos miesto.

Europe Direct Utena informacijos centras kartu su partneriais kvietė uteniškius švęsti Taikos ir vienybės dieną bei kartu minėti tris Europos Sąjungai svarbias sukaktis: 60 metų nuo Romos sutarties pasirašymo, 30 metų Erasmus+ programai ir 10 metų, kaip Lietuva yra Šengeno zonos narė.

Partnerių ir Europe Direct Utena centro draugų dėka renginiai vyko visą dieną. Pradėjome nuo Utenos A. Šapokos gimnazijos organizuotos diskusijos apie Europos vienybę. Moderatorė mokytoja J. Baltuškienė su viešniomis istorijos mokslų daktare V. Kniūraite ir Utenos Dievo Apvaizdos vienuolių kongregacijos seserimi Dominyka diskutavo apie pagrindines Europos vertybes bei taikos ir solidarumo idėją, iškeltą ES įkūrėjų. Pertraukos metu mokiniai šurmuliavo ES tautų mugėje, rinkosi į debatus lietuvių ir anglų kalbomis. Utenos A. Šapokos gimnazija turėjo svečių iš Užpalių gimnazijos, Visagino Verdenės gimnazijos, Švenčionių Mindaugo gimnazijos bei Baltarusijos ir Makedonijos gimnazijų, todėl visas renginys buvo verčiamas į anglų kalbą.

dsc_7638

Nors gamta nedžiugino pavasarišku oru, vakare uteniškiai gausiai rinkosi į Utenos kultūros centrą, kur jų laukė miesto gimnazistų pasirodymai. Renginį pradėjo Utenos A. Šapokos gimnazijos šokių grupė „Argo“ (vadovė Liudmila Gudaitienė) ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Cinkas“ (vadovas Vytautas Latonas). Simboliška, jog „Eurovizijos“ konkurso dieną Utenoje skambėjo ankstesnių konkursų dainos, atliekamos Utenos Dauniškio gimnazijos klasių – „Chorų karų“ konkurso laureatų. Taip pat pasirodė merginų šokių grupė „DiaDance“ (vadovė Diana Kaziūnienė). Abi gimnazijos dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“.

Turėjome ir svečių – vienintelį Lietuvoje profesionalų improvizacijos teatrą KITAS KAMPAS. Kaip ir žadėjo, aktoriai buvo paruošę „Gero humoro dozę“. Atvykę žiūrovai juokėsi, kikeno, raudonavo, lankstėsi, stebėjosi, trypė kojomis ir verkė… iš juoko! Tai dar ne viskas. Improvizacijų aktoriai niekada neparuošia iš anksto, tad scenoje jie įgyvendino pačius netikėčiausius žiūrovų pasiūlymus ir improvizavo kartu su jais. Kartu su uteniškiais improvizavo aktoriai Audrius Bružas, Balys Latėnas, Marius Čižauskas, Dmitrij Golovanov.

Taip pat šalčio neišsigando Atvira kūrybinė erdvė POKŠT ir vienam vakarui persikėlė šalia Utenos kultūros centro su iniciatyva „Be sienų“. O Eurodesk Lietuva atstovybė Utenoje kvietė jaunuolius susikrauti galimybių lagaminą vasarai. Užsukusieji domėjosi įvairiausiomis temomis (savanoriška veikla, festivaliais, kalbų mokymusi, darbo paieška, stovyklomis) ir planavo, ką galėtų nuveikti šią vasarą.

Visus susirinkusiuosius viktorinomis ir klausimais provokavo Linas Bražionis ir Jurgita Gudelienė.

Viktorijos Balčiūnaitės ir Violetos Develienės nuotraukos

dsc_7444 dsc_7408 dsc_7362

1015 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.