Home » Sportas » Tradicinio karate čempionai žino: šiandien turi būti geriau nei vakar

Tradicinio karate čempionai žino: šiandien turi būti geriau nei vakar

Tradicinio karate čempionai žino: šiandien turi būti geriau nei vakar

.

Neringa JONAVIČIENĖ

Praėjusį sekmadienį Utenoje skambėjo kovos šūkiai – miesto arenoje vyko XV – as Lietuvos tradicinio karate do čempionatas. Tai svarbiausias šios šakos atstovams mūsų šalyje vykstantis renginys, šiemet jį organizavo Lietuvos tradicinio karate asociacija ir klubas „Danas“, kuriam priklauso nemažai uteniškių, ypač jaunimo, besirenkančių filosofija ir gyvenimo tiesomis bei išmintimi besiremiantį sportą. Čempionato šeimininkai nesikuklino – uteniškiai nuskynė krūvą medalių.

Svarbiausia vertybė – pagarba

Čempionato dalyvius pasveikinęs Utenos krepšinio klubo „Juventus“ prezidentas Žydrūnas Urbonas šį kartą atstovavo mažųjų sportininkų tėvų bendruomenę ir džiaugėsi, kad jo paties sūnus sportuoja klube „Danas“. Krepšininkas dėkojo uteniškių karatistų treneriui, vienam iš pagrindinių renginio organizatorių, Norbertui Motiejūnui. „Tai ne tik sportas, azartas, kova, pergalės ar pralaimėjimai. Džiaugiuosi ir dėkoju į mūsų kraštą atvykstančiam puikiam pedagogui Norbertui Motiejūnui už tai, kad auklėja mūsų vaikus, augina juose pagarbą, savitvardą“, – kalbėjo Ž. Urbonas. Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas Giedrius Dranevičius sportininkams priminė,kad esminė ir pagrindinė vertybė jiems turėtų būti pagarba bei linkėjo mažiau ašarų, daugiau šypsenų. „Kol viena strėlė pataikys į taikinį, tūkstančiai jų skries pro šalį, – kantrybės ir atkaklumo augančius naujos kartos kovos meno atstovus mokė prezidentas. – Noriu, kad pasimokytumėte, susirastumėte naujų draugų, įvertintintumėte savo meistriškumą ir sustiprintumėte tikėjimą savimi.“

Medalis – už atkaklų darbą

Varžybose visi tapti čempionais negali, todėl ne vieno paties mažiausio kovotojo akyse po rungčių spindėjo ašaros. Tačiau laimėtojai buvo kategoriški – sėkme kovose pasikliauti negalima, būtina kantriai ir sunkiai dirbti. Trečiąją vietą 1999-1997 m. amžiaus grupės KUMITE rungtyje iškovojęs uteniškis gimnazistas Gediminas Kazokas „Utenos apskrities žinioms“ sakė, kad tokiose, individualiose kovose, trečią vietą iškovoti jam pavyko ne pirmą kartą, o komandinės kata rungtyje yra tapęs Lietuvos čempionu. Nuo ketvirtos klasės, aštuntus metus, karate sportuojantis vaikinas teigė, kad norint pasiekti aukštų rezultatų tenka sunkiai dirbti, negana tik lankyti treniruotes. „Jei būčiau nieko nelaimėjęs nenusiminčiau, tiesiog žinočiau, kad kiek ruošiausi, tiek ir gavau, – sakė jis. – Šiandien laimėjau trečią vietą, bet tai yra tam tikras paskatinimas man siekti aukštesnio rezultato taisant klaidas ir dirbant.“

2009-2008 amžiaus grupėje I vietą KATA ir KUMITE rungtyse iškovojęs uteniškis Kipras Paulauskas sveikinimus priėmė santūriai. Pasak smulkaus berniuko, įveikusio ne vieną šioje grupėje dalyvavusį, visa galva aukštesnį sportininką, pergalę pelnė būtent jis, o ne kuris nors kitas Lietuvos aštuonmetis todėl, kad jis daugiausiai įdėjo darbo ir pastangų. Pripažinęs, kad ruošdamasis tapti čempionu daug dirbo ir treniruotėse, ir namuose jis atskleidė, kad būna visko – kartais pavargsta ir nenori sportuoti, tačiau pailsėjęs treniruojasi vėl.

K. Paulausko mama Elita Paulauskienė džiaugsmo ir pasidžiavimo sūnumi slėpti nemėgino. Ji pasakojo, kad tris metus sportuojantis berniukas tradicinio karate treniruotes lankyti pradėjo būdamas penkerių – pasekė vyresnės sesers pėdomis. Moteris atskleidė, kad ją žavėjo trenerio N. Motiejūno treniruotėse ugdoma disciplina, tvarka, mokymasis gyvenimiškų taisyklių.

Strėlės į taikinius lėkė ir iš kitų uteniškių lankų. 2008-2009 amžiaus grupėje Arnas Keturakis užėmė trečią vieta KATA ir antrą vietą KUMITE rungtyse. 2007-2006 m. amžiaus grupėje, Domantas Masiulis iškovojo II vietą KATA ir KUMITE rungtyse, Martynas Trainys ir Lukas Velicka – III vietą KUMITE rungtyje. 2005 – 2004 metų amžiaus grupėje Karolis Račickas pelnė III vietą KUMITE rungtyje, Vytautas Kazokas – I vietą KATA ir II vietą KUMITE rungtyse. Tarp 2001-2000 m. gimusių sportininkų Erikas Žvironas užėmė II vietą KATA rungtyje, II vietą FUKU-GO rungtyje, Paulius Markūnas – III vietą FUKU-GO rungtyje. 1999-1997 m. amžiaus grupėje Eligijus Šinkūnas ir Donatas Mikulėnas užėmė III vietą FUKU-GO rungtyje. Neatsiliko ir merginos. 2007-2006 m. amžiaus grupėje Eivilė Ančiūtė užėmė II vietą KATA ir III vietą KUMITE rungtyse, tarp 2005-2002 m gimusių mergių Dominyka Paulauskaitė užėmė II vietą KATA rungtyje, o tarp 1998 m gimusių ir vyresnių merginų Miglė Pelėdaitė iškovojo III vieta KATA rungtyje.

Komandinėse KATA rungtyse tarp 2008 m. gimusių ir jaunesniu II vietą užėmė Kipras Paulauskas, Eimantas Ančius, Karolis Dervinis, tarp 2006-2007 m. gimusių III vietą iškovojo Kernius Puodžiūnas, Adomas Pelenis, Emilis Bražėnas. 2005-2004 m. amžiaus grupėje Eivilė Ančiūtė, Mija Cibaitė, Melita Valskytė, 2003-2000 m gimę Paulius Markūnas, Erikas Žvironas, Vytautas Kazokas bei 1999 m gimusių ir vyresnių amžiausiaus grupėje Gediminas Kazokas, Eligijus Šinkūnas, Donatas Mikulėnas taip pat užėmė III vietas.

dsc_7963

Utenoje vykusiame Tradicinio karate čempionate dalyvavo per 280 sportininkų / Neringos Jonavičienės nuotraukos

 

Daugiau nei sportas

Stebėti visą dieną trūkusių kovų susirinko ne tik sportininkų artimieji, tačiau ir tradiciniu karate besidomintys uteniškiai, pripažinę, kad mūsų mieste retas reginys – puiki proga visuomenei susipažinti su tradiciniu karate, sužinotų daugiau apie šią beginklės savigynos sistemą. „Tradicinis karate remiasi būdo filosofijos sistema, atkeliavusia iš Okenavos salyno, kurios gyventojai nelaiko savęs japonais, – šio kovos meno ištakas aiškino N. Motiejūnas. – Būtent iš Okenavos tradicinis karate atėjo į Japoniją, kur įvyko Okenavos būdo filosofijos sintezė su japonų. Ši filosofija remiasi tobulėjimu kiekvieną dieną – šiandien turi būti geriau negu vakar.“ Pasak trenerio, kovos menais Japonijoje užsiima visi: tiek vyrai, tiek moterys, tiek vaikai. Tai suprantama kaip savęs tobulinimas visą gyvenimą. Ir Lietuvoje tradiciniu karate užsiimantys žmonės šį kovos meną vadina ne tik sportu, tačiau ir kitokiu pasaulio suvokimu, gyvenimo būdu. N. Motiejūnas, dirbdamas su jaunais žmonėmis, pirmiausia siekia jiems įskiepyti supratimą apie tai, kas yra darbas, atsakomybė, pareiga. Tačiau tradiciniu karate susidomėję vaikai tobulėja ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai. Atsižvelgdamas į auklėtinių amžių treneris paskirsto jiems užduotis koordinacijos, vikrumo, dėmesio sukaupimo lavinimui. Tik vėliau mokomasi valdyti kūną, išgauti jėgą, paklusti, išvystyti greitį. Aiškinama, kas yra savigyna ir kodėl mažas kūnas gali apsiginti prieš didelį. Dugelis vaikų, atėję į tradicinio karate klubo „Danas“ treniruotes tiki, kad žmogaus stiprybė yra proporcinga jo raumenų masei. Tačiau po keletą metų trunkančių būdo filosofija paremtų treniruočių jų mąstysena kinta, ir, kaip pastebėjo ne vieno N. Motiejūno auklėtinio tėvai, tie vaikai tampa „kitokie“, „išlaikyti“, labiau susikaupę, turintys savo tvirtą nuomonę, įsitikinimus ir kelią.
dsc_7968

Klubo „Danas“ treneris Norbertas Motiejūnas savo ugdytiniams skiepija moralines vertybes

dsc_7845

 III vietą KUMITE rungtyje laimėjęs Gediminas Kazokas tvirtino, kad tai – paskatinimas siekti dar aukštesnio rezultato

dsc_8146

 

Jauniausiu uteniškiu čempionu tapo I vietą KATA ir KUMITE rungtyse iškovojęs Kipras Paulauskas

dsc_8119

Uteniškė Miglė Pelėdaitė iškovojo III vieta KATA rungtyje

dsc_7888 dsc_7896 dsc_7899 dsc_7902 dsc_7919

dsc_7940 dsc_7945 dsc_7980 dsc_7982 dsc_8092 dsc_8119

2381 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.