Home » Nusikaltimai » Muitinės kriminalistai atokioje Zarasų rajono sodyboje likvidavo metafetamino gamybos laboratoriją

Muitinės kriminalistai atokioje Zarasų rajono sodyboje likvidavo metafetamino gamybos laboratoriją

Muitinės kriminalistai atokioje Zarasų rajono sodyboje likvidavo metafetamino gamybos laboratoriją

.

Praėjusį trečiadienį (gegužės 24) d. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. „Kvaišalų fabrikėlio“ gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikų gamybai. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažą turtą – porą namų, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

Viename itin atokių Zarasų rajono kaimų veikęs kvaišalų fabrikėlis savo „gamybą“ baigė gegužės 24 d., apie 18 val. vakaro. Tuomet, atvykę į nuošalią sodybą paežerėje, MKT pareigūnai čia aptiko gausybę specialios įrangos, pvz. savadarbį „reaktorių“ metamfetaminui „virti“. Rasta įvairių cheminių medžiagų (druskos rūgšties, valiklių, smulkintos aliuminio folijos ir kt.) ir keliasdešimt litrų skystos žaliavos metamfetamino gamybai. Aptikta taip pat ir paties metamfetamino likučių.

Beje, oficialiai ši sodyba „neegzistuoja“, mat jos šeimininkas – kaunietis Ž. K. statinio nėra niekur registravęs. Vyriškis darbavosi be didesnių skrupulų: metamfetamino gamyboje naudotas aštuonias 80 litrų talpos plastikines statines plaudavo tiesiog greta esančiame ežere. Beje, ten pat ir žvejojo – pareigūnai namuose rado kelis tinklus (už tai Ž. K. aplinkosaugos specialistai surašė administracinį teisės pažeidimo protokolą). Kratos metu rasta ir ginklų – medžioklinis arbaletas, taip pat 25 vnt. 9 mm kalibro šaudmenų.

Matyt, kad gamybos procesas nenutrūktų, pasirūpinta ir atsargomis – greta esančiame miške rastos kelios slaptavietės su kaip manoma žaliava metamfetaminui gaminti. Iš pareigūnų aptiktos įrangos ir medžiagų galima įtarti, jog kvaišalų gamyba čia vyko gana seniai.

Nors bedarbis sodybos savininkas negalėtų skųstis lėšų trūkumu (jam priklauso namas Kaune, kateris, vandens motociklas ir t.t.), metamfetamino gamybai stengtasi naudoti ir pigesnes medžiagas. Pvz., lenkišką kanalizacijos valiklį (pareigūnai jo aptiko visą kelioninį lagaminą – keliasdešimt litrų).

Muitinės kriminalistų manymu sodyboje itin dideliais kiekiais gaminti narkotikai veikiausiai buvo skirti užsienio – pirmiausia – Skandinavijos juodosioms rinkoms.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įrenginių ir technologijų narkotikų gamybai rengimo (Baudžiamojo kodekso 262 strp.). Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Ž. K. buvo sulaikytas, jam gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

LR Muitinės informacija ir nuotraukos

dscn2382 dscn2413

dscn2382 dscn2388dscn2363

1298 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.