Home » Gallery » Veidai » Su gydytoju Albinu Grincevičiumi apie darbą, sveikatos sistemos problemas ir kitus dalykus

Su gydytoju Albinu Grincevičiumi apie darbą, sveikatos sistemos problemas ir kitus dalykus

Su gydytoju Albinu Grincevičiumi apie darbą, sveikatos sistemos problemas ir kitus dalykus

.

Daiva ČEPĖNIENĖ

Lygiai prieš 45 metus daugeliui Utenos miesto, o taip pat ir apskrities gyventojų pažįstamas gydytojas chirurgas Albinas Grincevičius ištarė Hipokrato priesaikos žodžius. Žinomam uteniškiui medikui jaunystėje patiko ir aviacija. Tačiau norint būti lakūnu, anot gydytojo A. Grincevičiaus, reikia turėti gerą sveikatą ir geras akis. Todėl pasirinko kitą, taip pat ne mažiau patikusią specialybę – chirurgiją. Polinkį medicinai, o tiksliau chirurgijai, gydytojas jautė nuo pat vaikystės. Kaip pats sako, jau tada nebijodavęs kraujo, dalyvaudavęs medžioklėse ir apie chirurgiją turėjęs supratimą. Ne taip seniai vienintelis Utenos apskrityje dirbantis vaikų chirurgas, chirurgas-abdominalistas, Utenos ligoninės Chirurginės klinikos vadovas respublikinėje Medikų dienos šventėje buvo pagerbtas ypatingu apdovanojimu. Gydytojui Albinui Grincevičiui įteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės vardas. Nuolat skubantis, besirūpinantis savo pacientais gydytojas A. Grincevičius valandėlę savo brangaus laiko skyrė ir „Utenos apskrities žinioms“. Taigi su gydytoju kalbėjomės apie viską: chirurgo profesiją, patirtį, besikeičiantį laikmetį ir žmones, sveikatos apsaugos sistemoje egzistuojančias problemas.

img_0005

Gydytojas A. Grincevičius / Daivos Čepėnienės nuotrauka

Dirba 330 dienų per metus

Gydytojas A. Grincevičius medicininį stažą skaičiuoti pradėjo dar būdamas studentu. Studentaudamas įsidarbino patologoanatominėje laboratorijoje ir keletą metų dirbo sanitaru. Dabar savo darbo dieną gydytojas pradeda 6 valandą ryte: vizituoja ligonius. Po 8 valandos pradeda rytines operacijas. Vėliau konsultacinėje poliklinikoje konsultuoja mažuosius pacientus. Po 17 valandos vėl skuba į ligoninę. Atrodytų, kad laiko poilsiui ir nebelieka. Tačiau, pasak pašnekovo, dirbant pagal grafikus, laiko skiriama ir poilsiui. „Aš juokaudamas sakau, kad per metus dirbu 330 dienų. Telefoną visada nešiojuosi su savimi, juk bet kada gali paskambinti, gali kilti įvairių problemų, nes dirbu chirurginėje klinikoje“, – sakė gydytojas A. Grincevičius. Anot pašnekovo, pastaraisiais metais jau šiek tiek galima ir atsikvėpti. Iškvietimų į darbą poilsio dienomis sulaukti tenka rečiau. Mat į talką vyresniems gydytojams atėjo jauni, neblogai paruošti gydytojai specialistai. „Dirbantys jauni specialistai jau leidžia pailsėti. Jie puikiai dirba su laparoskopine įranga. Aš džiaugiuosi jaunais specialistais, jie atvažiuoja čia ir jau gali savarankiškai dirbti, o tai daug ką reiškia“, – teigė gydytojas A. Grincevičius. Pašnekovo tikinimu, jaunoji gydytojų specialistų karta yra gerai paruošta, tik jiems taip pat svarbu užsitikrinti atitinkamą darbo užmokestį.

Medicina Lietuvoje tvarkoma neekonomiškai

„Medicinos darbuotojų atlyginimas mūsų šalyje, atvirai kalbant, yra tragiškas. Ir nesimato perspektyvos, kad kažkas keistųsi. Pažadai ir yra tik pažadai. Buvo žadėta nuo liepos pirmos dienos 8 procentais pakelti medikų atlyginimą. Taip, yra leista pakelti darbuotojams atlyginimą iš gydymo įstaigos resursų. Kokie čia yra tie resursai? Argi mums vadovybė nepakeltų atlygio, jeigu tų vidinių resursų būtų?

Visą straipsnį skaitykite šaštadienio, birželio 3 d. laikraštyje „ Utenos apskrities žinios“.

dsc_0567

3755 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments 2 komentarai

  1. Edita parašė:

    Baisus žmogus, kuris tiesiog laukia pinigų, o davus „tiek kiek gali“ 100 litų, sako „na gal ir užteks ant vakarienės“

    • Edita parašė:

      Tiesa kad visi tie pavadinciau ano laikmecio gydytojai turi mokytis bendravimo o del tu pinigu davimo tai nezinia ar kada iseis is mados nes cia jau visos salies problema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.