Home » Gallery » Verslas » Dėvėtų drabužių pardavimas Utenoje klesti

Dėvėtų drabužių pardavimas Utenoje klesti

Dėvėtų drabužių pardavimas Utenoje klesti

.

Rasa MILERYTĖ

Kiek daugiausiai esate pasiryžę išleisti aprangai? Ar aukšta kaina liudija kokybę? O ar pirktumėt dėvėtą drabužį?

Pavaikščiojome po Utenos dėvėtų drabužių prekyvietes, pakalbinome pardavėjus ir pirkėjus, domėjomės, kaip uteniškiai vertina dėvėtus drabužius ir kokios aplinkybės skatina praverti dėvėtų drabužių parduotuvių duris.

Dėvėti drabužiai turguje – patvarūs, bet ar gražūs?

Pirmoji mūsų stotelė – Utenos turgus. Dėvėtų drabužių prekeivių čia daug, bet ne visi noriai pasakoja apie savo verslą. Prisistatyti nepanorusi moteris pasigyrė, kad kadaise pas ją apsipirkti buvo atėjusi Lietuvos Prezidento A. Brazausko dukra, o dabar užsuka ir Savivaldybės darbuotojai, ir medikai. Deja, klientų sparčiai mažėja ir moteriai išlaikyti verslą sunku– pasak jos, dėvėtus drabužius pirkti labiau linkęs jaunimas, o didelė dalis Utenos jaunuolių išvykę gyvenimų kurti į užsienį.

Kiek šnekesnė buvo pardavėja Asta, prekiaujanti drabužiais jau per 20 metų. „Sumažėjo pirkėjų, rūbų kokybė suprastėjusi, o ji pirkėjams svarbi. Žmonės nori nusipirkti kuo geresnį drabužį už kuo mažesnę kainą, visi nori derėtis. Jei palaidinę parduodu už eurą, pirkėjui ir tai atrodo brangu. Įtaką prekybai daro tai, kad Utena ištuštėjusi, nebėra jaunų žmonių, o pagyvenę žmonės nusiperka du drabužių komplektus – vieną išeiginį, vieną naminį, ir daugiau jiems nereikia.“ Asta, atsižvelgdama į pirkėjų poreikius, prekiauja suknelėmis, palaidinėmis, sportinėmis kelnėmis, sportiniais marškinėliais ir panašiai. Prekių kaina – iki 5 eurų.

Tuo tarpu Alfredas į viską žiūri optimistiškai. Pasak jo, pirkėjų netrūksta, nes jis gerai išmano prekybos dėvėtais drabužiais subtilybes, jo parduodamų drabužių kokybė (tikina jis) puiki, o labiausiai giria dėvėtas liemenėles.

Dėvėtiems apatiniams – ne

Jurgita Morkūnienė, kuriai priklauso Kauno gatvėje esanti dėvėtų drabužių parduotuvė, klientų stoka nesiskundžia. „Ir vyrai, ir moterys ateina, įvairaus amžiaus, – pasakoja ji. – Kainos įvairios. Jei prastesnė kokybė, gali keliasdešimt centų kainuoti, yra tokių drabužių, kuriuos perka grindų plovimui ar dulkių valymui, nes rengtis juos nelabai norisi. O jei kokia nors labai kokybiška, labai graži suknelė, gali ir 10 eurų kainuoti.“

Visą straipsnį skaitykite birželio 17 d. šeštadienio laikraštyje „Utenos apskrities žinios“

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Prekyvietė turguje: norint kažką surasti, reikia nemažai pasiknisti / Rasos Milerytės nuotraukos

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Pasak Jurgitos Morkūnienės, dėvėti drabužiai pasižymi kokybe

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dėvėtų drabužių parduotuvėje Kauno g. prekiaujama ir higienos bei švaros prekėmis

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Rasa Kėrienė įsitikinusi, kad su lietuviškomis algomis nauji kokybiški drabužiai žmonėms sunkiai įperkami

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

,,Nesinori išleisti daug pinigų naujiems vaikų drabužiams, nes šie bus greitai sudėvėti arba išaugti“, – teigia Goda Šuminė

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Turguje žmonės derasi net kai drabužis kainuoja 1 eurą

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

2893 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.