Home » Gallery » Švietimas » Naujoje ugdymo įstaigoje – nauji darbai, nauji rūpesčiai ir naujos perspektyvos

Naujoje ugdymo įstaigoje – nauji darbai, nauji rūpesčiai ir naujos perspektyvos

Naujoje ugdymo įstaigoje – nauji darbai, nauji rūpesčiai ir naujos perspektyvos

.

Birželio 1-ąją savo veiklą pradėjo nauja ugdymo įstaiga – Utenos meno mokykla. Ji gimė, sujungus dvi mokyklas – Dailės ir Muzikos. Dabar Meno mokykloje veikia du skyriai – Dailės ir Muzikos. Kaip tik birželio 19 d. Utenos meno mokyklos Dailės skyrius sulaukė gausaus būrio svečių. Susitikti su Meno mokyklos vadovais, Dailės skyriaus bendruomenės atstovais atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas, skyriaus vyr. specialistas Vytautas Leika.

img_7255

Svečius pasitiko Meno mokyklos direktorius Arūnas Katinas, Dailės skyriaus mokytojai ir darbuotojai. Meras, mero patarėjas ir Savivaldybės administracijos specialistai susipažino su pagrindiniame Dailės skyriaus pastate vykstančiu remontu, apžiūrėjo buvusiame garaže įrengtas skulptūros, keramikos klases, aptarė projektą, pagal kurį Dailės skyriaus flygelyje yra numatyta įrengti edukacinei veiklai skirtas patalpas. Jose būtų įkurtas ir nedidelis muziejus, kuriame būtų patalpinti senosios pašto stoties istoriniai eksponatai.

Pasak Meno mokyklos direktoriaus, nerimą kelia tai, kad projektas gali „atimti“ patalpas iš Dailės skyriaus, tad, norint ateityje sukurti tinkamas sąlygas mokiniams ugdyti ir plėtoti ugdymo kokybę, reikėtų remontuoti buvusio garažo patalpas. O tai pareikalautų nemažų lėšų. Meras Alvydas Katinas nuramino mokytojus ir vadovus, sakydamas, kad klasių Dailės skyriuje tikrai nesumažės, jauniesiems dailininkams nereikės tapti kampininkais ir prašytis patalpų kitose ugdymo įstaigose. „Edukacinė klasė juk bus įkuriama tam, kad joje būtų mokomi ir lavinami vaikai, – sakė meras. – Tad dailės mokytojai joje tą ir darys: lavins ir mokys jaunąją kartą. Be to, bus sutaupyta lėšų, nes nėra poreikio remontuoti buvusiame garaže įkurtas klases, kuriose apie kokybišką ugdymą dabar sunku ir kalbėti.“

Pagrindiniame Dailės skyriaus pastate remontas beveik baigtas. Klasės, koridoriai, kabinetai švieste šviečia naujumu ir baltumu. Kaip sakė Vytautas Leika, statybininkų darbo brokas, kuris nori nenori „išlenda“ po visų darbų, bus ištaisytas. Beliks baigti vandens patekimo į pastatą darbus, įsigyti naujus baldus ir juos sustatyti klasėse bei kabinetuose.

Mero ir kitų savivaldybės atstovų vizitas Dailės skyriuje baigėsi šiųmetinių buvusios Dailės mokyklos absolventų darbų parodos aplankymu. Meras pripažino, kad jaunųjų dailininkų darbai tikrai patraukia savo profesionalumu, išradingumu ir originalumu. Pasak mokytojos Jūratės Mitalienės, profesionalai dailininkai iš Vilniaus, apžiūrėję parodą, rekomendavo ją eksponuoti ir sostinėje, nes darbai nė kiek ne prastesni už didžiųjų miestų jaunųjų kūrėjų darbus, atvirkščiai, daugeliu atvejų uteniškiai jaunieji dailininkai lenkia juos savo kūrybingumu ir išmone.

Utenos rajono savivaldybės administracija

1365 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.