Home » Gallery » Aktualijos » Drąsi uteniškė sulaikė neblaivų vairuotoją

Drąsi uteniškė sulaikė neblaivų vairuotoją

Drąsi uteniškė sulaikė neblaivų vairuotoją

.

Kristina SAKAITĖ

Praėjusio sekmadienio vakarą girtą vairuotoją ir jo keleivį sulaikiusi uteniškė sako visų pirma galvojusi ne apie save, o grėsmę kitiems eismo dalyviams. Birželio 18-ąją, apie 23 val. važiuodama iš Biržų, kur svečiavosi pas draugę, namo link Utenos Dijana Grudzinskienė pastebėjo pavojingai manevruojantį automobilį.

Nuo Svėdasų pusės išsukęs automobilis kliudė kelkraštį. „Koks turi būti automobilis, kad nepataikytum į kelio juostą? Iš pradžių pagalvojau, kad vairuotojas kalba telefonu, juk pasitaiko… Po to, kai jis dar kelis kartus kliudė kelkraštį, pradėjau persekioti“, – to vakaro įvykius prisimena moteris. Privažiavusi arčiau ir įsižiūrėjusi numerį, apie įvykį pranešė Bendruoju pagalbos telefonu.

Pašnekovė sako nerimavusi dėl to, kad automobilis gali išvažiuoti į priešpriešinę kelio juostą, dėl to gali nukentėti niekuo dėti žmonės, vaikai.

D. Grudzinskienė automobilyje taip pat buvo ne viena – kartu važiavo draugė ir du mažamečiai vaikai.

Priešais rizikingai manevruojantis automobilis iš pradžių važiavo maždaug 70 km/h greičiu, vėliau sumažino greitį iki 40 km/h. Uteniškė bandė duoti ženklus sustoti mirksėdama žibintais. Pervažiavęs Žaliosios tiltą vairuotojas sustojo. „Tuomet nuėjau prie to automobilio, atidariau duris, ištraukiau raktelį ir iš pykčio užtrenkiau duris. Paskui atvažiavę pareigūnai negalėjo jų atidaryti. Atrodė, kad vairuotojas iš pradžių nesuprato, kas vyksta. Pasakiau jam sėdėti ir laukti pareigūnų. Iškart užuodžiau, kad jis ir šalia sėdėjęs keleivis yra neblaivūs. Paskui, savo automobilyje laukdama pareigūnų, galvojau, kas bus. Kai vyrai susigaudė, kas įvyko, prie mūsų atėjo keleivis ir pradėjo reikalauti raktelių. Aš paklausiau, ar jis turi vaikų, jis atrėžė turintis, bet jie jau suaugę…“ – detales prisimena kelių erelių tramdytoja.

Vėliau sulaikytam vairuotojui buvo nustatytas 2,94 prom girtumas.

Moteris nesvarsto, kaip galėjo baigtis impulsyvus poelgis, sako visada pagalvojanti ne tik apie save, bet apie kitus ir gyvenime vadovaujasi taisykle – jei gali ką nors padaryti, daryk. „Mano vyras nesistebi ir visiems sako – jeigu žmoną kas užkliudytų, gal ji pati gautų, bet užpuolikas – trigubai“, – karštas būdas ne naujiena moters artimiesiems.

Dijanai tai ne pirmas atvejis, kai tenka tramdyti įsisiautėjusius vyrus. Buvo situacija, kai Utenoje, prie „Žiburio“ mokyklos vyras mušė moterį. Tuomet D. Grudzinskienė taip pat nedvejojo, kištis ar ne į konfliktinę situaciją. Automatiškai sureagavo, puolė ginti silpnesnį. „Tas vyras labai sutriko, kai pats gavo į kailį. Paskui savo moterį už parankės nusivedė namo“, – tragikomišką situaciją prisimena pašnekovė.

dijana-grudzinskiene

D. Grudzinskienės asmeninio albumo nuotrauka

Dijana juokiasi, kad mokosi ne kovos menų mokyklose, o iš gyvenimo. Šiuo metu ji yra namų šeimininkė, taip pat Utenos rajone turi ūkį.

Jeigu panašiose situacijose sudvejočiau, neįsikiščiau ir kas nors nutiktų, mane užgraužtų sąžinė, – prisipažįsta ji. – Tuomet galvočiau, ką galėjau pakeisti.“

Penkerių metų vairavimo stažą turinti uteniškė, kalbėdama apie eismo dalyvių kultūrą, pastebi, kad niekas nesikeičia – žiopli ir pėstieji, ir vairuotojai, dažnai sutelkiantys dėmesį ne į kelią, o į naršymą internete, pokalbius telefonu. Anot moters, „įdomiai“ manevruoja ir senyvo amžiaus vairuotojai.

Galvojau, kad kelyje sumažėjo girtų vairuotojų, bet, pasirodo, klydau. Didesnį poveikį pažeidėjams turėtų ne didelės piniginės baudos, o viešieji darbai, kuriuos privalėtų atlikti visi neblaivūs vairuotojai – kokius du tris mėnesius gatves valyti, rinkti šiukšles. Ne kiekvienas jaunuolis, sėdintis už mandro tėvelių nupirkto BMW vairo, norės eiti parankioti šiukšles gatvėje, bet jie turėtų nuveikti visuomeninį darbą. O dėl baudų – tas vairuotojas, kurį sustabdžiau, net teisių neturėjo. Ar jis susimokės baudą?“

Kalbėdama apie bausmes pažeidėjams, uteniškė kategoriška. Sulaikius neblaivų vairuotoją reikėtų konfiskuoti automobilį ir iškart parduoti – nemoki važiuoti, nevažinėk visai.

Policijos pareigūnai padėkojo drąsiai moteriai už pilietišką poelgį. Dar kartą grįždama į aną vakarą, pašnekovė džiaugiasi, kad policijos nereikėjo ilgai laukti – pareigūnai atvyko per kelias minutes. „Tačiau tokiose situacijose atrodo, kad lauki jau visą valandą. Kelios minutės prailgo, kai išlipęs sustabdytas keleivis pradėjo reikalauti atiduoti raktelius…“ – sako Dijana Grudzinskienė.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, 2012–2016 m. Utenos apskrityje eismo įvykiuose žuvo 86 žmonės.

2044 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.