Home » Sveikata » Uteniškiai dosniai aukojo kraujo

Uteniškiai dosniai aukojo kraujo

Uteniškiai dosniai aukojo kraujo

.

Rasa MILERYTĖ

Birželio 21-osios dieną Uteną merkė lietus, tad raudoną palapinę, kurioje vyko kraujo donorystės akcija, Nacionalinio kraujo centro atstovai pradėjo ardyti apie 13 val., nors buvo planuota akciją tęsti iki vakaro – 18 val. Tačiau per tas kelias valandas per 70 uteniškių suspėjo paaukoti kraujo. Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė Jūratė Končiuvienė „Utenos apskrities žinioms“ pasakojo, kad jau antri metai, kai uteniškiai kraują dovanoja tik neatlygintinai. Moteris pasidžiaugė ir tuo, kad Utenoje yra net keletas žmonių, kurie kraujo paaukojo daugiau nei 20 kartų – jiems šiandien buvo įteikti Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos raštai.

Birželio pradžioje startavęs Neatlygintinos kraujo donorystės turas per Lietuvą planuoja aplankyti rekordinį miestų skaičių – net 32, šiemet, atsižvelgus į tai, kad uteniškiai per įvairias akcijas noriai dovanodavo kraujo, Utena pirmą kartą įtraukta į šį turą. Anksčiau kraujo donorystės akcijos mūsų mieste būdavo organizuojamos Utenos kolegijos Medicinos fakultete, Savivaldybėje, didžiosiose miesto įmonėse.

Pasak J. Končiuvienės, kitų miestų kontekste Utena atrodo labai neblogai. Pašnekovė pažymėjo, kad sparčiai keičiasi žmonių požiūris į donorystę – šiandien kraujo neatlygintinai aukoti atėjo ir tie, kurie anksčiau už tai imdavo atlygį. Aukoti labiau linkęs, kaip pasakojo Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė, jaunimas, Utenoje ypač aktyvūs „Saulės“ ir A. Šapokos gimnazistai.

Kai kuriems nerimą gali kelti tai, kad duodant kraujo galima kuo nors užsikrėsti. Pašnekovė tikino, jog visos procedūros atliekamos su vienkartinėmis priemonėmis, taigi tai – visiškai saugu. Negana to, prieš imant kraują pamatuojamas žmogaus kraujo spaudimas, hemoglobino kiekis, nustatoma kraujo grupė, o paėmus kraujo Kraujo centre atliekami detalūs tyrimai dėl hepatitų B, C, ŽIV ir sifilio, taigi donoras turi galimybę sužinoti savo sveikatos būklę.

450 ml kraujo gali išgelbėti tris žmones. J. Končiuvienė kviečia nedelsti ir aukoti kraujo dar šiandien: „Jei gali padaryti gerą darbą, nedelsk. Labai gera žinoti, kad atlikdamas tokią nesudėtingą procedūrą padedi žmonėms.“

Pakalbinome Mindaugą, kuris kraujo šiandien dovanoja trečią kartą. Anot vyro, malonu padėti žmonėms: „Dovanoju kraujo, nes gal rytoj man pačiam ar mano artimiesiems prireiks tokios pagalbos, ir tada žmogus, kuriam padėjo mano kraujas, gal ateis ir padovanos kraujo man.“

Visi, dovanoję kraujo, gavo simbolinių dovanų, o aukojusiems pirmą kartą įteikti neatlygintiną donorystę liudijantys pažymėjimai.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dovanojant kraują aktyvesnis  jaunimas / Rasos Milerytės nuotraukos

1294 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.