Home » Miesteliai » Dusetiškiai vėl varžėsi nešdami žmonas

Dusetiškiai vėl varžėsi nešdami žmonas

Dusetiškiai vėl varžėsi nešdami žmonas

.

 

Daiva ČEPĖNIENĖ

Liepos 1–2 dienomis dusetiškiai suvažiavo, susiėjo į 13-ąjį kraštiečių susitikimą. Nors pirmą pirmosios šventinės dienos pusę Dusetas prausė lietus, šventės šaukliai pasikinkę arklį į lineiką apvažiavo visą miestelį ir jo prieigas. Būgnydami ir armonikuodami kvietė gyventojus į šventę ir drąsino nepabijoti lietaus. Dusetiškiai ir nepabijojo mat norėjo susitikti, pabendrauti, apkabinti seniai matytus kraštiečius, o susitikus kartu pasidžiaugti ir pasilinksminti. Tinkamai apsirėdę ir nepaisydami darganoto oro gausiai rinkosi į tradicinę kraštiečių šventę.

Žmonų nešimo čempionate varžėsi tik 4 poros

Nuo pat šeštadienio ryto Dusetų miestelio centre, šalia Dusetų amatų centro veikė amatininkų mugė. P. Širvio parke vyko tarptautinės virvės traukimo varžybos. Dusetų dailės galerijoje buvo atidaryta šio krašto menininkų kūrybos paroda „Galerijai dvidešimt du“. Kultūros centro salėje vyko oficialioji įžanginė šventės dalis. Susirinkusius svečius pasveikino Dusetų miesto seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir kiti. Išsirikiavus Dusetų kraštiečių šventės dalyvių eisenai ir užgrojus Panevėžio pučiamųjų orkestrui ir lietus lyti nustojo. Griausmingai skambant orkestro atliekamiems maršams eisena žygiavo į miestelio skulptūrų parką, šalia Sartų ežero pakrantės. Čia vyko ir drakono valčių varžybos, o vėliau Lietuvos žmonų nešimo čempionatas. Drakono valčių varžybose dalyvavo 7 irkluotojų komandos, o varžybų nugalėtojų komandoms ir kitiems dalyviams medalius įteikė į šventę atvykęs pats Lietuvos kanojininkas, olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas Jevgenijus Šuklinas. Dalyvauti Lietuvos žmonų nešimo čempionate vykstančiame Dusetose šiemet užsiregistravo tik 5 poros. Tačiau atėjus lemiamam momentui viena pora nutarė kovoje nebedalyvauti. Taigi dėl greičiausios poros titulo varžėsi 4 poros. Su žmonomis ant pečių vaikinams reikėjo įveikti nemenką atstumą. Bėgti, nešant savo damą, teko per žolę, smėlį ir vandenį, panašiai, kaip ir gyvenime. Po varžybų komisijai susumavus visų 4 dalyvavusių porų rezultatus paaiškėjo, kad pirmosios vietos nugalėtojais tapo Žymantė ir Marius iš Antazavės, distanciją įveikę per 38,32 sekundės. Antrą vietą iškovojo dusetiškiai Povilas ir Dovilė. Jie atstumą įveikė per 39,32 sekundės. Trečią vietą ant pakylos užėmė marijampoliečiai Vytautas ir Neringa. Ketvirtoje vietoje liko Elena iš Zarasų ir Laurynas iš Kėdainių. Praktiškomis dovanomis ir medaliais visas 4 dalyvių poras apdovanojo Dusetų miesto seniūnas, prizinių vietų nugalėtojams įteiktos taurės.

img_0078

Daivos Čepėnienės nuotraukos

 

Apdovanoti nusipelniusieji Dusetų kraštui

Pasibaigus irkluotojų ir žmonų nešimo čempionų apdovanojimams šventė tęsėsi Pauliaus Širvio parke. Miesto seniūnas S. Kėblys iškilmingai pakėlė vėliavą. Už nuopelnus Dusetų kraštui buvo pagerbti ir atitinkamai apdovanoti nusipelniusieji šio krašto žmonės. Šiemet 13-ojo kraštiečių susitikimo metu įteikti 5 apdovanojimai. Už šeimos kultūrinį aktyvumą apdovanojimas skirtas Gerardui ir Liudai Malažinskams. Šeimos vertybių puoselėtojų vardą šiais metais Dusetose pelnė Dalios ir Rimo Vaitukaičių šeima. Už nuopelnus Dusetų kraštui medalis ir jūra gėlių iš kolegų, draugų ir artimųjų įteikta žinomai, visų dusetiškių pažįstamai ir nepamirštamai buvusiai muzikos mokytojai, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos meno vadovei Janinai Kaškauskienei. Už dvasingumo puoselėjimą apdovanojimas ir metų žmogaus titulas skirtas Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios patarnautojui Modestui Stipinui. Anot klebono, kanauninko Stanislovo Krumpliausko, Modestas kuklus, geros širdies žmogus. Atlikęs parapijoje daug kilnių darbų ir parapijos dvasininko vadinamas savuoju vikaru. Už kultūros sklaidą Dusetose apdovanojimas skirtas mokytojai Dainorai Biliūnaitei. Pagerbę nominantus dusetiškiai ir šventės svečiai toliau smagiai leido laiką kartu su Ansambliu „Nerija“. Ansamblio atliekama muzika tiko įvairaus amžiaus šventės dalyviams. Šoko ir maži, ir jauni, ir vyresnio amžiaus šokėjai. Dusetiškiams vakaro metu savo programą dovanojo ir kapela „Apynėlis“ atvykę iš Pasvalio rajono Mikoliškio kaimo. Tradiciškai smagiai muzikavo ir savieji, ne tik grojantys ir dainuojantys, bet ir šmaikštaus žodžio kišenėje neieškantys „Sadūnai“. Vakare, vėl pravirkus dangui, šventės dalyviai „apsiginklavo“ spalvingais skėčiais ir toliau sau linksminosi, vieni klausydamiesi grupės „Miledi“ koncerto, kiti šokdami. Šventės pabaigą vainikavo fejerverkai. Sekmadienį, liepos 2 dieną, kraštiečiai, kurie šokdami nenutrypė kojų ir kuriems po smagios vakaronės užteko nakties poilsiui, dalyvavo Šv. Mišiose Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, aukojamose už Dusetų krašto žmones.

img_0126 img_0143 img_0141 img_0136 img_0134 img_0132 img_0107 img_0108 img_0104 img_0096 img_0060 img_0078

img_0063 img_0068 img_0029 img_0043 img_0035

img_0086 img_0034 img_0081

 

776 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.