Home » Gallery » Aktualijos » Zarasų rajono gyventojai su plakatais sukilo prieš žemėtvarkininkus

Zarasų rajono gyventojai su plakatais sukilo prieš žemėtvarkininkus

Zarasų rajono gyventojai su plakatais sukilo prieš žemėtvarkininkus

.

 

.

Daiva ČEPĖNIENĖ

Jau antrą mėnesį kiekvieną penktadienį prieš Zarasų rajono savivaldybės administracinį pastatą su plakatais rikiuojasi piketuotojai. Grupė Zarasų rajono gyventojų pasipiktinę Nacionalinės žemės tarnybos Zarasų skyriaus darbuotojų, matininkų vykdomais darbais. „Mes visi, čia piketuojantys, esame vienodai lygūs, kenčiantys nuo žemėtvarkininkų vykdomos netvarkos. Dabar mes viešiname šią situaciją, bet planuojame samdytis advokatą ir kreiptis į teismą. Kiekvieno mūsų atvejis yra vertas STT tyrimo“, – įsitikinusi Zarasų rajono gyventoja, buvusi Lietuvos ūkininkų sąjungos Zarasų skyriaus pirmininkė ir piketo dalyvė Valentina Mazūrienė.

Gyvena be dvasios ramybės ir mina teismų slenksčius

Valė Danutė Tučienė daug metų gyveno kartu su tėvais jų sodyboje Zarasų rajone. Po mamos mirties tėvų sklypą, kurį valdė pagal įgaliojimą, turėjo pasidalinti su savo seserimi. „Tikėjausi pasidalinti gražiai. Sesuo netrukus po laidotuvių vieną vakarą atsivežė į mano sodybą vyriškį, kuris nė neprisistatęs paaiškino, kad imsis matuoti ir padalinti sklypą. Neprisistatęs matininkas, apžiūrėjęs sklypą, pamatė gražią paežerę, tada man pakišo baltą popieriaus lapą, kad aš pasirašyčiau. Atsisakiau pasirašyti ant tuščio lapo. Pasakiau, kad pirmiausia pasižiūrėsiu, kaip pamatuos sklypą, o tada pasirašysiu arba ne. Net teko iškviesti policiją. Po jo atliktų matavimų man buvo „atkirsta“ paežerė. Gavau parengtus dokumentus, bet juose nebuvo Gražutės regioninio parko direkcijos leidimo dalinti sklypą. Jeigu sklypas yra regioninio parko teritorijoje ir jis mažesnis nei 7 hektarai, negali būti dalinamas.

Sklypo matavimo darbus atlikęs matininkas man paaiškino, kad sklype nutiesė viešą kelią ir todėl jį galima dalinti. Tas kelias visada ten ir buvo, bet jis nebuvo pavadintas viešuoju, priklausė tėvų žemei. Aš nepasirašiau ant jo parengtų dokumentų ir buvau paduota į teismą. Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms negalėjau atvykti į teismą. Mane nuteisė už akių. Teko sumokėti 2400 eurų už pažeistas teises, bet kieno teises pažeidžiau, man paaiškinta nebuvo. NŽT palaimino atliktus žemės sklypo padalinimo matavimus net nežiūrėdami, kad matuojant žemę minėtas matininkas  neturėjo licencijos.

img_0040

Piketas Zarasuose / Daivos Čepėnienė nuotraukos

img_0048 img_0036 img_0051

Jam matininko kvalifikacijos baigimo pažymėjimas išduotas tik 2016 metų kovo 17 dieną. Sklypo matavimus jis atliko 2015 liepos 25 dieną. Po sklypų padalinimo gyvenamas namas, kuriame aš gyvenu, priklauso man, bet visi ūkiniai pastatai, kuriuose laikau gyvulius, man nebepriklauso. Ta sklypo dalis su ūkiniais pastatais ir paežere paruošta parduoti. Tai precedento neturintis atvejis. Aš tikiuosi, kad teisybė bus įrodyta“, – nesulaikydama ašarų kalbėjo Valė Danutė Tučienė.

<…>

Visą straipsnį skaitykite liepos 8 d., penktadienio laikraštyje  „Utenos apskrities žinios“.

<…>

Jau parengus šį straipsnį, ketvirtadienio naktį mūsų redakcija gavo pranešimą, kad dega vienos iš piketuotojų – Danutės Tučienės namas. Moteris spėjo išbėgti iš galimai padegto namo. „Po vidurnakčio rengiausi eiti gulti, tačiau išgirdau du smūgius į duris. Išėjusi į lauką pamačiau du link tvarto nubegančius žmones. Grįžau į kambarį pasiimti dokumentų, nes pasilikti namuose nebegalėjau – buvo labai neramu, tačiau vos atidarius kambario duris, tvokstelėjos dūmai“, – nakties įvykius prisimena D. Tučienė. Ugnis sunaikino turtą, laimei, išbėgusi taip, kaip stovi, moteris nenukentėjo, šiuo metu ja rūpinasi bendruomenės nariai, artimieji. 

Ugniagesiai ir policija dar aiškinasi, ar namas galėjo būti tyčia padegtas, ar kilo dėl elektros instaliacijos gedimų.  

601 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.