Home » Gallery » Pramogos » Ratuoti uteniškiai ruošiasi atradimų žygiui po Lietuvą

Ratuoti uteniškiai ruošiasi atradimų žygiui po Lietuvą

Ratuoti uteniškiai ruošiasi atradimų žygiui po Lietuvą

.

Kristina SAKAITĖ

Rugpjūčio 19 d. vyks intelektualus kultūrinis mototurizmo ralis po Lietuvą, kurio maršrutas nusidrieks pro daugiau nei  30 šalies kultūros ir istorijos paveldo objektų. Šeštą kartą rengiamame ralyje dalyvaus ir uteniškiai. Utenos r. savivaldybės administracijos atstovai: mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, mero patarėjas Henrikas Zabiela, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Gražys ir Kultūros skyriaus specialistas Arvydas Mitalas penktadienį miesto vėliavą perdavė pirmajai ralyje dalyvausiančiai Utenos motociklininkų komandai. Komandos kapitonas Dainius Vaskela sakė, kad 5 motociklininkų (su kuriais važiuos ir du keleiviai) komanda žygiui pasiruošusi. Motociklininkai per vieną dieną turės įveikti 400–500 km. Į „atradimų“ kelionę su komanda vyks ir viena baikerė.

dsc_0177

Utenos motociklininkų komandai Savivaldybės atstovai įteikė miesto vėliavą / Kristinos Sakaitės nuotraukos  

Dainius sako, kad oficialiam motociklininkų klubui nepriklauso, važinėja su draugų kompanija. „Pernai nespėjome prisijungti prie žygio dalyvių, per vėlai pastebėjau, o šiemet jau nuo pavasario suplanavome dalyvauti. Legaliai motociklu važinėju trejus metus, paauglystėje kaime esu išbandęs mopedus, rusišką techniką“, – pasakoja 27-erių D. Vaskela. Uteniškis tikisi, kad prisijungę prie iš visos Lietuvos suvažiuosiančių ralio dalyvių, patirs daug naujų įspūdžių, geriau pažins Lietuvą. Per 9 valandas motorizuoto žygio dalyviai pamatys keliasdešimt naujų vietų. Išvakarėse gavę kelio knygą su lankytinomis vietomis, patys dėliosis maršrutus, atliks užduotis ir rinks taškus. Ralio dalyviai finišuos Birštone.  Inžinieriui pagal specialybę Dainiui,  kaip ir jo draugų kompanijai,  motociklai – malonus laisvalaikio užsiėmimas. „Keliaujame į lankytinas vietas – apžvalgos bokštus, piliakalnius ar kokį dvarą. Važiuodami visada turime tikslą. Klaidingas įspūdis apie baikerius, kad  jie ir alaus butelis – neatskiriami, – juokiasi pašnekovas. – Manau, būsimas žygis  bus labiau ne išbandymas, o puiki pramoga“.

Uteniškiai ramūs dėl intensyvaus ralio grafiko ir laukiančio atstumo, nes jau surengė ,,generalinę treniruotę“: neseniai komanda grįžo iš Estijos, Saremos salos, motociklais sukorę 1500 km kelią.

Pernai vykusiame intelektualiame  motoralyje dalyvavo daugiau nei pusė tūkstančio motociklininkų iš visos Lietuvos, dalyviai aplankė paminklą S. Daukantui, M. Mačernio kapą, urbanistikos paminklą Žemaičių Kalvariją, Kazio Binkio gimtinę, legendinį Girnikų kalną, 2016 m. Mažąsias kultūros sostines Šeduvą bei Miežiškes, Didžiulių sodybą Anykščių rajone, Rašytojų kalnelį Vyžuonose, Lietuvninkų ąžuolyną Vakarų Lietuvoje, Bijotų dvarą Žemaitijoje, A. ir M. Miškinių literatūrinę sodybą Aukštaitijoje ir daug kitų objektų. dsc_0175

Komandos kapitonas D. Vaskela (dešinėje)

 

dsc_0185

Mero patarėjas H. Zabiela: „Paskutinis motociklas, su kuriuo važiavau – „Jawa

 

dsc_0187 dsc_0181 dsc_0186 dsc_0178 dsc_0179

1530 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.