Home » Sveikata » Greitosios pagalbos darbuotoja: „Technika tobulėja, o ligos lieka tos pačios“

Greitosios pagalbos darbuotoja: „Technika tobulėja, o ligos lieka tos pačios“

Greitosios pagalbos darbuotoja: „Technika tobulėja, o ligos lieka tos pačios“

.

.

Rasa MILERYTĖ

Žmonės turi priekaištų viskam, ne išimtis ir greitoji medicinos pagalba – tai per ilgai važiavo, tai atsisakė vežti į ligoninę, tai ne tokius vaistus suleido, tai šiurkščiai elgėsi… Tokį sąrašą turbūt būtų galima tęsti be galo. Ir nieko stebėtino: sveikatos apsauga – viena opiausių problemų, kurią nagrinėti žmonėms niekad nepabosta. Dažnai lieka neišgirsta kita pusė – tie, kurie suteikia pagalbą. Skubios medicinos pagalbos specialistai patys pirmieji įvertina staiga sunegalavusio žmogaus būklę. Todėl nutarėme pakalbinti Jūratę Rinkevičienę, Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicininės pagalbos skyriaus vyr. slaugos administratorę, jau 27-erius metus važinėjančią pas žmones suteikti skubios pagalbos.

Per parą sulaukiama iki 100 skambučių

Utenos greitosios pagalbos tarnyba prižiūri ne tik Utenos, bet ir Anykščių bei Ignalinos rajonus. Tai reiškia, kad jei greitajai pagalbai skambinate iš Anykščių, surinkę telefono numerį paskambinsite į Uteną, o tuomet dispečeris, užpildęs kvietimo formą, atsiųs jums pagalbos brigadą iš jūsų rajono. Gausiausiai skambučių sulaukiama būtent Utenoje – per parą vidutiniškai apie 100. Ne visi skambinantieji nori išsikviesti greitąją pagalbą – vieni skambina tiesiog pasikonsultuoti, kažko paklausti, kitiems dispečeris, pokalbio metu įvertinęs būklę, pataria išgerti vaistų ir po kiek laiko, jei nepagerės, skambinti dar kartą. Užregistruotų kvietimų per parą vidurkis Utenoje – 25–27, Anykščiuose ir Ignalinoje atitinkamai 25 ir 16–18.

Daugiausia skambučių ir iškvietimų sulaukiama penktadienį bei šeštadienį. Pasak Jūratės Rinkevičienės, taip yra todėl, kad tomis dienomis vyksta įvairūs vakarėliai, susiėjimai, pasibuvimai, žmonės išgeria, girti susimuša, griūva, įsipjauna ir pan.

 

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 5 d., šeštadienio laikraštyje „Utenos apskrities žinios“

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Vyr. slaugos administratorė  Jūratė Rinkevičienė / Rasos Milerytės nuotraukos

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

1356 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.