Home » Sportas » „Samsonas Rally Rokiškis 2017“ triumfavo latvis

„Samsonas Rally Rokiškis 2017“ triumfavo latvis

„Samsonas Rally Rokiškis 2017“ triumfavo latvis

.

Jurgita MARKŪNAITĖ

Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Rokiškis gaudė nuo automobilių gausmo, nes mieste ir jo apylinkėse vyko automobilių ralis. Iš trylikos skirtingų šalių susirinkę 72 ekipažai žiūrovams demonstravo išties įspūdingą reginį, kurio pažiūrėti susirinko gausus šio sporto mėgėjų būrys.

Į Rokiškį grįžęs ralis „neprisvilo“

Pirmą kartą organizuotas „Samsonas Rally Rokiškis 2017“ ralis po ilgos pertraukos sugrąžino šį sportą į Rokiškio apylinkes. Vienas iš ralio organizatorių – uteniškis Martynas Samsonas – teigė, jog tai turėtų būti pirmas, tačiau ne paskutinis jo vardo ralis šiame mieste, todėl tikimasi, kad ir kitais metais ralis sutrauks ne ką mažiau dalyvių ir žiūrovų. „Turime sutartį, kad ralis turėtų vykti bent trejus metus, o vėliau matysime, laikas parodys. Jaučiasi, kad žmonėms šis sportas patinka ir jie nori tai matyti, todėl tikimės, kad ši tradicija užsitęs ir ilgiau“, – teigė Martynas Samsonas.

Vienas iš žinomiausių šalies lenktynininkų Benediktas Vanagas taip pat atvyko į šį ralį varžytis su kitais dalyviais ir stebėjosi tokio nedidelio Lietuvos miesto galimybėmis. Šio sporto asas pirmiausia akcentavo puikų pasiruošimą: „Didelę nuostabą sukėlė, kad Rokiškis šiam raliui tikrai labai gerai pasiruošė. Matosi, kad ir žmonės, ir valdžia, ir tarnybos – visi laukia ralio, todėl ir dalyvauti čia gera. Žmonėms tai didelė šventė, o mums, kai yra daug žmonių, daug maloniau varžytis.“

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Martynas Samsonas / Jurgitos Markūnaitės nuotraukos

 

Gazą spaudžia atsargiai

Penktadienio pavakarę prasidėjęs ralis ir pirmi keturi iš dvylikos greičio ruožai žiūrovų įspūdingais vaizdais nelepino, nors į ką pažiūrėti tikrai buvo. Benediktas Vanagas teigė, kad ilgą laiką Rokiškyje nevyko joks ralis, todėl nei vienas dalyvis neturėjo galimybių anksčiau susipažinti su trasomis ir iki ralio jomis važiavo tik po du kartus. O tai lėmė, kad pirmąją dieną, nors ir važiuodami greitomis ir techniškomis trasomis, lenktynininkai stengėsi pirmiausia sėkmingai baigti savo važiavimus, o tik po to galvojo apie greitį.

Lenktynininko ir vieno iš ralio organizatorių Martyno Samsono teigimu, ralio pirmoji diena buvo labiau skirta apsižvalgymui, o jau antrąją dieną prasidėjo tikroji kova. „Nors trasos ir sudėtingos, antrame ruože dar suspėjau pamojuoti vaikams, kurie stebėjo lenktynes žiūrovų zonoje. Tačiau greitai teko susiimti ir spausti greičio pedalą.“ M. Samsonas prasitarė, kad lenktynių malonumą kiek apsunkino ir pasiruošimas raliui. „Reikia pripažinti, kad pats rengimasis buvo nelengvas, nes reikėjo rūpintis ne tik technika, bet ir organizaciniais reikalais, o ir mūsų tikslas šiame ralyje buvo ne tik dalyvauti, bet ir padaryti įspūdingą šventę Rokiškiui, todėl ir įsivažiuoti buvo šiek tiek sunkiau“, – savo misiją lenktynėse išdavė lenktynininkas.

Sprintas prieš maratoną

Ne vienas žiūrovas šiek tiek nustebo tokiame ralyje tarp dalyvių išvydęs Benediktą Vanagą, kuris yra kiek kitokių – ilgesnių ir ištvermės reikalaujančių ralių dalyvis. Tačiau pats sportininkas teigia, kad iš šio ralio jis turės nemažai naudos – tai yra tarsi treniruotė prieš didžiuosius pasaulio sporto renginius. „Šis ralis yra pasiruošimas didiesiems mūsų iššūkiams, nes čia reikalinga didelė sprogstamoji energija. Vaizdžiai kalbant, aš dažniausiai bėgioju ultramaratonus, o Rokiškio ralis yra sprintas. Tai yra ne visai tai, ką mes dažniausiai veikiame, tačiau retkarčiais turėti tokį kraujo pravarymą irgi yra sveika“, – kalbėjo lenktynininkas. B. Vanagas pasakojo ralio metu didelių gedimų nepatyręs, tačiau išmoko dar vieną gyvenimo pamoką, kurią tikisi panaudoti ateityje. „Šiek tiek pyktelėjome ant savęs, nes pasirinkome per minkštas padangas ir keturis greičio ruožus teko važiuoti su jomis, todėl pabaigoje iš jų nieko nebeliko, bet pyktis nėra blogas dalykas, tai verčia judėti pirmyn ir ketvirtąjį greičio ruožą mes išlošėme. Buvo baimių ir dėl oro sąlygų: lietus, nemažas karštis ir vėjas, kurie privertė visu pajėgumu įjungti savo regėjimo organus, nebuvo mūsų sąjungininkai“, – pozityviai kalbėjo lenktynininkas.

Svarbiausia – namų darbai

Uteniškis Renaldas Šeinauskas kartu su šturmane Rūta Krikščiūnaite tapo BMW cup klasės nugalėtojais. Renaldas ir Rūta bendroje ralio įskaitoje į nugalėtojų vietas kol kas nesitaiko ir teigia, kad labiausiai domisi, kokioje vietoje yra tarp savo klasės automobilių, o bendra pozicija tarp visų ralio dalyvių nėra tokia svarbi. „Žinome, kad priekyje mūsų nėra nieko silpnesnio už mūsų automobilį, o tada bandomės vytis ir stipresnius“, – pasakojo Rūta.

Renaldas tvirtina, kad trasoje buvo nelabai malonių greičio ruožų, kuriuose kelias būna tarsi išartas, pasitaiko didelės provėžos, todėl ten reikia ramiai pravažiuoti, kad nesulužtų mašina. „Lenktynių metu didelių bėdų neturėjome. Penktadienį po pirmų dviejų greičio ruožų keitėme tik amortizatorių, o tada jau įsivažiavome. Taip yra dėl to, kad labai stipriai dirbome prieš varžybas ir visus namų darbus atlikome nepriekaištingai.“

Pretendentai į nugalėtojus keitėsi nuolat

Ralį iš viso sudarė 12 greičio ruožų, po kurių nuolat keitėsi pirmaujantys lenktynininkai. Tačiau galiausiai bendroje įskaitoje nugalėtoju tapo latvis J. Vorobjovs, kuris visus greičio ruožus įveikė per 1 valandą 4 minutes 23 sekundes ir 30 šimtųjų. Nuo jo 28,90 sekundžių atsiliko ir antrąją vietą užėmė lietuvis G. Notkus, o trečiąją vietą užėmė suomis T. Asunmaa, kuris nuo pirmos vietos atsiliko beveik 40 sekundžių.

Be G. Notkaus pirmajame dešimtuke vietas iškovojo dar 3 lietuviai: ketvirtas likes V. Žala, 6 vietą užėmęs B. Vanagas ir dešimtą vietą užėmęs K. Šiugždinis. Į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko sportininkai iš Švedijos bei Rusijos.

Nemažai dalyvių ralį pabaigė anksčiau nei po 14 greičio ruožų. Ilgą laiką tarp lyderių laikęsis D. Jocius iš lenktynių pasitraukė 10 greičio ruože dėl automobilio ašies gedimo, o uteniškis Martynas Samsonas iš varžybų pasitraukė septintajame greičio ruože.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Uteniškis Renaldas Šeinauskas kartu su šturmane Rūta Krikščiūnaite tapo BMW cup klasės nugalėtojais

1028 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.