Home » Sveikata » Operacijos, reabilitacija ir kitos paslaugos apmokamos gydymo įstaigoms pagal sutartis

Operacijos, reabilitacija ir kitos paslaugos apmokamos gydymo įstaigoms pagal sutartis

Operacijos, reabilitacija ir kitos paslaugos apmokamos gydymo įstaigoms pagal sutartis

.

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudę gyventojai, prieš kreipdamiesi į gydymo įstaigą planinės paslaugos, pirmiau turėtų pasidomėti, ar pasirinkta įstaiga yra sudariusi sutartį su jų gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa (TLK) dėl paslaugų apmokėjimo. Tai galima išsiaiškinti susisiekus su ligonių kasos konsultantais arba apsilankius TLK interneto svetainėje. Pasidomėti, ar įstaiga sudariusi sutartį, svarbu todėl, kad paslauga apdraustajam nekainuotų – ji būtų garantuotai apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, o pacientas nesulauktų nemalonaus netikėtumo.

Susižinoti ypač patartina prieš planuojamą apsilankymą privačioje gydymo įstaigoje, kur neretai pacientai klaidinami: jų prašoma susimokėti už operaciją arba kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas patikinant, kad vėliau patirtų išlaidų kompensaciją galės atsiimti ligonių kasoje. Tačiau teisės aktai nenumato tiesioginio sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimo gyventojams, todėl patys savo noru sumokėję už paslaugą, jokių kompensacijų gyventojai iš ligonių kasos negauna.

Štai į ligonių kasas neseniai kreipėsi vienos pacientės dukra ir prašė bent kiek kompensuoti privačioje Vilniaus klinikoje mamai atliktą sunkią kelio operaciją, už kurią ji nemažai sumokėjo pati.

Kita pacientė kreipėsi dėl medicininės reabilitacijos skyrimo. Ji buvo operuota privačioje gydymo įstaigoje ir mokėjo už operaciją. Pacientė tvirtino, kad išrašant ją iš gydymo įstaigos po operacijos, buvo liepta vykti į TLK dėl reabilitacijos skyrimo, nors jau kuris laikas į reabilitaciją siunčiamiems pacientams vykti į ligonių kasą nereikia – dokumentai, garantuojantys šios paslaugos apmokėjimą PSDF biudžeto lėšomis, tvirtinami tik elektroniniu būdu.

Su ramentais į Panevėžio TLK atvykusi pacientė sužinojo ne tik tai, kad į medicininę reabilitaciją turi siųsti gydymo įstaiga, bet ir tai, kad gydymo įstaiga, kurioje jai daryta operacija, neturi sutarties su Panevėžio TLK dėl pacientei reikalingų paslaugų teikimo. Tačiau jei pacientė būtų iš karto pasidomėjusi, kaip gauti paslaugą nemokamai, ir pasirinkusi operaciją vienoje iš tų įstaigų, kurios sudariusios sutartį su Panevėžio TLK, jai paslaugos būtų apmokėtos iš PSDF biudžeto.

Panevėžio TLK primena, kad sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvoje kompensuojamos pervedant lėšas paslaugas suteikusioms gydymo įstaigoms, išskyrus dantų, sąnarių protezavimo, ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidas tam tikrais atvejais. Nors pagal sutartis paslaugos apmokamos iš PSDF biudžeto, gydymo įstaigos gali teikti ir mokamas paslaugas. Tarkime, jei pacientas pasirašytinai sutinka mokėti, pavyzdžiui, už paties pageidaujamą vienvietę palatą, papildomus tyrimus ar procedūras, kurių gydytojas nemato pagrindo skirti, bet pacientas pageidauja.

Atvejų, kai privačios gydymo įstaigos sutartis su TLK sudaro ne dėl visų sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo, yra ne vienas, tad nusprendus gydytis tokioje įstaigoje, visada patartina klausti, ar privati įstaiga sudariusi sutartį su ta TLK, kurios veiklos zonos pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje pacientas yra prisirašęs. Taip pat pas gydytojus specialistus siunčianti įstaiga turi pacientui nurodyti bent tris įstaigas, kuriose jis gali gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas. Nemokamai bet kurioje gydymo įstaigoje ir visiems pacientams be išimties teikiama tik būtinoji medicinos pagalba.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

1037 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.