Home » Gallery » Aktualijos » Ignalinoje įrengtos 8 vaizdo stebėjimo kameros

Ignalinoje įrengtos 8 vaizdo stebėjimo kameros

Ignalinoje įrengtos 8 vaizdo stebėjimo kameros

.

Antradienį Ignalinos rajono savivaldybėje buvo pristatyta vaizdo stebėjimo sistema, įrengta Ignalinos mieste. Kaip akcentavo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, idėja mieste įrengti vaizdo kameras kilo seniai, tačiau Europos Sąjungos struktūriniai fondai šių veiklų nefinansuoja, todėl sumanymo įgyvendinti iš karto nepavyko. 2017 metų biudžete buvo numatyta lėšų šiam tikslui. Šiuo metu Ignalinos mieste įrengtos 8 kameros ir jau beveik mėnesį jos fiksuoja vaizdus. Sistemos įrengimas kainavo 14000 eurų. Darbų rangovas UAB Ignalinos televizija. Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Vilius Gasiukevičius informavo, kad vaizdo stebėjimo kameros, konsultuojantis su Ignalinos rajono policijos komisariato pareigūnais, įrengtos prie įvažiavimo į Ignaliną kelių, kad būtų stebimas įvažiuojantis ir išvažiuojantis transportas, taip pat stebima geležinkelio ir autobusų stočių teritorija, miesto aikštė, teritorija prieš Ignalinos kultūros ir sporto centrą ir stadiono teritorija.Kaip sakė Ignalinos rajono policijos komisariato pareigūnas Giedrius Kamarauskas, miesto stebėjimo poreikis iškilo nuo 2014 metų, kai padaugėjo vagysčių iš gyvenamųjų būstų. Policija tuo metu jokių vaizdo stebėjimo galimybių neturėjo, tai labai apsunkino tyrimus.

Inžinierius Virginijus Kačiulis pademonstravo, kaip veikia vaizdo stebėjimo sistema, pristatė jos galimybes. Didžiausias iššūkis rangovams buvo duomenų perdavimo tinklo įrengimas, nes mobilių operatorių specifika neleido pasiekti pageidaujamo rezultato.

Susitikimo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Ignalinos rajono policijos komisariatu. Sutarties tikslas – viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimas Ignalinos mieste naudojant vaizdo stebėjimo sistemą.

Pagal šią sutartį savivaldybės administracija neatlygintinai suteikia policijos komisariatui teisę naudotis savivaldybės administracijos vaizdo stebėjimo duomenimis.

Sutartyje taip pat garantuojama, kad stebint vaizdą, nebus pažeista asmenų teisė į privatų gyvenimą.

Ignalinos r. sav. informacija

1313 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.