Home » Gallery » Švietimas » Utenos kolegijos studijų metų pradžia paženklinta nominacijomis

Utenos kolegijos studijų metų pradžia paženklinta nominacijomis

Utenos kolegijos studijų metų pradžia paženklinta nominacijomis

.

DAIVA ČEPĖNIENĖ

Rugsėjo 4 dieną Utenos kolegijos bendruomenė ir pirmakursiai, panorę tapti šios bendruomenės dalimi rinkosi į Utenio aikštę paminėti naujų studijų metų pradžią. Susirinkusiems sveikinimo kalbas tarė Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas, Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas, Utenos kolegijos tarybos pirmininkas Danas Arlauskas. Sėkmės istorijomis dalijosi kolegijos absolventai ir sėkmingo kelio kryptį atradę studentai.

Šių metų rugsėjo pirmąją Utenos kolegijos slenkstį peržengė 450 naujų studentų, t. y. 37 studentais mažiau nei praėjusiais metais. Tiesioginis priėmimas į laisvas valstybės nefinansuojamas vietas ir aukštesnį kursą dar vyksta, taigi skaičius gali pakisti. Kone 6 procentus kolegijos studentų sudaro atvykusieji studijuoti užsienio šalių piliečiai. Praėjusiais studijų metais užsieniečių studentų skaičius siekė tik 3 procentus. 10 procentų studentų jau turi kolegijų ar universitetų diplomus (praėjusiais metais tokių buvo 7 procentai). Utenos kolegijos ryšių su visuomene atstovės Ramutės Kavoliūnienės teigimu, ryškėja tendencija, kad Utenos kolegijoje daugėja ne tik studentų, besirenkančių ištęstines studijas, tačiau ir stojančių į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Daugiausiai studentų priimta į bendrosios praktikos slaugos, dantų technologijos, ištęstines kosmetologijos, teisės, verslo vadybos, socialinio darbo studijas. Padidėjo susidomėjimas informacinių sistemų inžinerija, automatinio valdymo sistemų studijų programomis.

Siekiant aukštesnės studijų kokybės šiais metais stojantiesiems į kolegijas konkursinio balo kartelė buvo pakelta iki 1,6. Įstojusiųjų į Utenos kolegiją konkursinio balo vidurkis siekia 3,24. Į Utenos kolegijos bendruomenės kolektyvą šiemet įsiliejo ne tik būrys naujų studentų, bet ir mokslo darbuotojų gretose atsirado naujų narių. Nuo šių studijų metų pradžios Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Verslo ir viešosios vadybos katedrai vadovaus prof. dr. Asta Valackienė.

img_0040

Sėkmės istorijomis dalijosi Utenos kolegijos absolventai, studentai / Daivos Čepėnienės nuotraukos

Studijų metų pradžios šventę pagyvino įteiktos nominacijos už praėjusių metų pasiekimus. „Metų darbuotoja“ tituluota ir už aktyvią projektinę veiklą, socialinės partnerystės ir tarptautiškumo puoselėjimą bei nuotolinių studijų plėtrą įvertinta doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė. Už puikias dalykines kompetencijas bei profesionalų svetingumo vadybos studijų programos koordinavimą „Metų dėstytojos“ nominacija įteikta lektorei Rasai Jodienei. „Metų pasiekimu“ įvertinti I vietos tarptautiniame konkurse „Maisto technologas 2016“ nugalėtojai, „Metų iniciatyva“ nominuoti tarptautinės praktinės-kūrybinės konferencijos „Tautos savitumo ženklai: tradicijų ir modernumo dermė aprangoje“ rengėjai. Edukacinės popietės „Be regėjimo“ organizatoriams už socialinės partnerystės puoselėjimą, neįgaliųjų įtrauktį bei visuomenės švietimą buvo įteikta „Metų renginio“ nominacija. „Metų savanore“ tapo Socialinio darbo studijų programos studentė Raimonda Gaulytė, „Metų studente“ – informacinių sistemų technologijų studijų programos studentė Greta Rušėnaitė, „Metų absolventu“ už bendradarbiavimą organizuojant studentų pažintines veiklas nominuotas vaikų dienos centro „Draugystė“ socialinis darbuotojas Martynas Grunevas.

2017 metais Lietuvos aukštosios moklyklos siūlė 768 studijų programas. Į 603 programas priėmimas buvo nutrauktas dėl per mažo stojančiųjų skaičiaus. Studentų priėmimas Utenos kolegijoje įvyko į visas 20 siūlomų studijų programų.

img_0015

Studijų metų pradžios šventėje skambėjo „Gaudeamus igitur“

img_0032

Į šventę susirinko akademinė bendruomenė ir pirmakursiai, panorę tapti šios bendruomenės dalimi

img_0023

Studijų metų pradžios proga susirinkusiuosius pasveikino Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas

img_0035

Sveikinimo kalbą išsakė Seimo narys Edmundas Pupinis

img_0006

Studijų metų pradžios šventė nepritraukė gausaus būrio studentų

img_0010 img_0007 img_0020 img_0005

1436 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.