Home » Sportas » Uteniškius ralyje sustabdė avarijos

Uteniškius ralyje sustabdė avarijos

Uteniškius ralyje sustabdė avarijos

.

Paulius VĖJALIS

Rugsėjo 8–9 dienomis Elektrėnų apylinkėse vyko ralis „DHL Rally Elektrėnai“, kuriame varžėsi trys uteniškių ekipažai. Tiesa, net daugiau nei dvidešimčiai automobilių anksčiau laiko pasibaigusios lenktynės nevienodai sėkmingai susiklostė ir utenos lenktynininkams. Vieni jų galėjo pasigirti pergalėmis savo klasėje, kiti lenktynes baigė sustoję dėl gedimų ar apvirtę.

Penktadienį prie trečius metus surengto ralio starto išsirikiavo 71 ekipažas iš keleto skirtingų šalių. Jie turėjo įveikti 284,07 km lenktynių distanciją, kurių 122,88 km sudarė 9 greičio ruožai.

Pirmąją dieną lenktynininkų laukė duoklė žiūrovams – kone kilometro greičio ruožas mieste Elektrėnų mero taurei laimėti. Lenktynių prologe greičiausiųjų penketuko rezultatai „sutilpo“ į vieną sekundę. Penktuoju mieste likęs Benedikto Vanago ir Agnės Vičkakčaitės Lauciuvienės ekipažas su „Škoda Fabia R5“ nuo Mero taurės laimėtojų Deivido Jociaus ir Donato Zvicevičiaus su „Mitsubishi Lancer Evo IX“ atsiliko šešiomis dešimtosiomis sekundės dalimis.

Antrąją dieną įtampos kupinos lenktynininkų kovos persikėlė į žvyro trasas. Pačių dalyvių vienais sunkiausių Lietuvoje tituluojami Elektrėnų regiono greičio ruožai pateisino žiūrovų ir lenktynininkų lūkesčius su kaupu. Netrūko įspūdingų trajektorijų, avarijų. Dar iki vidudienio serviso ralio dėl avarijų ir gedimų nebaigė pernykščio ralio laimėtojo Giedriaus Notkaus, iki tol du metus didesnių avarijų ralyje išvengdavusio Benedikto Vanago, Egidijaus Valeišos, Giedriaus Firanto ir svečių iš Latvijos bei Didžiosios Britanijos ekipažai. Raliui artėjant į pabaigą, varžybų dėl gedimo nebaigė ir ilgą laiką lyderiui į nugarą alsavusio D. Jociaus ekipažas.

r-seinausko-klaida-1-gr

R. Šeinausko klaida / Pauliaus Vėjalio  nuotraukos

DHL Rally Elektrėnai“ nugalėjo klaidų ir žymesnių techninių problemų išvengę svečiai iš Latvijos Janis Vorobjovas ir Ivo Pūkis, vairavę Mistsubishi Mirage Space Star“ automobilį.

FIA Baltic Rally Trophy (BRT) įskaitoje, kurioje pagal griežtus FIA tarptautinius reikalavimus parengtais automobiliais varžosi Baltijos ir Skandinavijos šalių lenktynininkai, Elektrėnų žvyrkeliuose labiausiai pasisekė tiems patiems latviams Gunčiui Lielkajui ir Ivarui Grošui. Jie šioje įskaitoje aplenkė skirtingų modifikacijų „Mitsubishi“ pilotavusių antrąją vietą užėmusių lietuvių Lino Vaškio ir Lauryno Paškevičiaus bei trečioje vietoje likusių svečių Aleksandro Michailovo ir Normundo Kokinso duetus.

Beje, savotiška sėkme BRT įskaitoje galėjo pasigirti vienas garsiausių šalies lenktynininkų B. Vanagas. Nepaisant to, kad jo kartu su šturmane A. Lauciuviene pilotuotas „Škoda Fabia R5“ bolidas trečiajame greičio ruože virto ir paties lenktynininko žodžiais atliko „Salto Mortale“, lenktynininkų duetui pavyko iškovoti absoliučių BRT nugalėtojų titulą. Ankstesniuose etapuose sukauptų taškų pakako, kad šis ekipažas triumfuotų bendrose Baltijos regiono lenktynininkų varžytuvėse. Tiesa, pergalės šampaną B. Vanagui kiek apkartino tai, kad po įspūdingo „stogo“, A. Lauciuvienė buvo išvežta į ligoninę. Trauma rimtesnė nei manyta, sportininkei prireiks specialaus įtvaro.

Aktyvi kova dėl nugalėtojų titulų vyko ir kitose lenktynių įskaitose. Nepaisant laimingai pasibaigusio „suktuko“ pirmajame greičio ruože Elektrėnuose, uteniškio Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės ekipažas su „BMW 328i“ užėmė pirmąją vietą „BMW Cup“ 1 klasėje ir liko treti tarp dviem ratais varomų automobilių.

Ralio sprinto čempionato penktojo etapo lenktynes laimėjo latvių Inguso Pantelio ir Uldžio Kalvio ekipažas su „Subaru Impreza“.

Kitiems uteniškiams varžybos baigėsi nesėkmingai. Pirmoji varžybų diena Elektrėnų mieste bendroje ralio sprinto įskaitoje ir SG-2 klasėje iki „DHL Rally Elektrėnai“ pirmavusiems uteniškiams Mantui Kutkai ir Mindaugui Vijeikiui prasidėjo puikiai. Jie lenktynių prologe Elektrėnų gatvėmis savo klasėje buvo greičiausi, tačiau antrąją varžybų dieną rytiniame greičio ruože patyrė avariją ir iš tolesnės kovos dėl penktojo LRSČ etapo nugalėtojų titulo pasitraukė.

Nesėkmingai šis ralis susiklostė ir „Utenos betono“ bei „Dauniškio prekybos“ logotipais puoštą juodai baltą BMW vairavusiems zarasiškiams. Broliai Tadas ir Tomas Pupeikiai demonstravo gerą tempą savo klasėje, tačiau priešpaskutiniame greičio ruože jų BMW nusisuko pusašis ir ralis ekipažui baigėsi šalikelėje.

Praėjusį savaitgalį Elektrėnų apylinkėse vykęs šeštasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas daugelyje klasių sezono laureatų dar neišaiškino. Netgi priešingai – intrigų kai kuriose klasėse atsirado dar daugiau. Sportininkai ir komandų mechanikai turi beveik tris savaites pasiruošti lemiamoms LARČ varžyboms – rugsėjo 29–30 dienomis vaizdingose Druskininkų apylinkėse vyksiančiam „Rally Classic Druskininkai“. Ralio sprinto lenktynininkai jau gali pradėti ruošti techniką kitiems metams. „DHL Rally Elektrėnai“ buvo paskutinis įskaitinis Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapas.

r-seinausko-klaida-1-gr uteniskiu-m-kutkos-ir-m-vijeikio-ekipazas-ralio-prologe-elektrenu-gatvemis-savo-klaseje-buvo-greiciausinugaletoju-ekipazas-5-gr nulinuku-ekipazas-turbut-lauke-lietuvos-graikijos-rungtyniu uteniskiu-m-kutkos-ir-m-vijeikio-ekipazas-ralio-prologe-elektrenu-gatvemis-savo-klaseje-buvo-greiciausi zarasiskiu-ekipazas-1-greicio-ruoze zarasiskiu-klaida-3-gr

536 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.