Home » Gallery » Švietimas » Utenos moksleivijos permainų ir sprendimų metas

Utenos moksleivijos permainų ir sprendimų metas

Utenos moksleivijos permainų ir sprendimų metas

.

Utenos miesto ir rajono mokyklų moksleivių balso skleidėjai – mokinių savivaldų atstovai – naujuosius mokslo metus pradeda priimdami svarbius ir didelius pokyčius pranašaujančius sprendimus. Rugsėjo 15-ąją į Lietuvos moksleivių sąjungos padalinio – Utenos mokinių savivaldų informavimo centro (toliau – UMSIC) organizuojamą Rinkiminį rudens mokinių savivaldų forumą susirinkusi Utenos moksleivija susipažino ir diskutavo apie skyriaus metinės veiklos rezultatus, kėlė kompetencijas, užtikrinsiančias kokybišką ir veiksnų atstovavimą mokiniams savo mokyklose ir už jų ribų, bei išsirinko naująjį UMSIC lyderį.

Utenos padalinio pirmininkė Aistė Rinkevičiūtė, skyriui vadovavusi nuo 2016-ųjų metų rudens, pristatinėdama metinę ataskaitą džiaugėsi UMSIC išlaikytais glaudžiais ryšiais ir bendradarbiavimu su vienijamomis miesto bei rajono mokinių savivaldų komandomis, kurių gretas pavasarį papildė Utenos rajono Saldutiškio pagrindinės mokyklos ir Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos mokinių savivaldos. Padalinio pirmininkė kaip vieną didžiausių pergalių įvardijo ir UMSIC organizuotą Nacionalinį Lietuvos moksleivių sąjungos Vasaros forumą „Kaip prisijaukinti sėkmę 2017“, į kurį atvyko 120 organizacijos savanorių iš visos Lietuvos, paskaitas skaitė puikiai žinomi aktoriai Marius Jampolskis ir Mindaugas Papinigis, dainininkas Vaidas Baumila bei TV3 projektų prodiuseris Mindaugas Rainys.

Išklausę pretendento, jaunieji lyderiai uždavinėjo klausimus bei pasisakė „už“ ir „prieš“. Rinkimus užbaigė mokinių savivaldų delegatų, turinčių balsavimo teisę, slaptasis balsavimas.

Pasibaigus vienai svarbiausių forumo dalių mokiniai dalyvavo darbo grupėse, skirtose gerinti problemų sprendimo įgūdžius. Kiekviena grupė išsikėlė dvi problemas, būdingas mokyklos bendruomenei bei vidiniams mokinių savivaldos komandos santykiams. Darbo grupių metu mokinių savivaldų delegatai ne tik pasisėmė praktinių žinių, bet ir motyvacijos spręsti labiausiai moksleivius paveikiančius sunkumus.

nuotrauka1

Pasibaigus darbo grupėms buvo paskelbti balsavimo rezultatai. Nuo 2017 metų rugsėjo 16-tos dienos UMSIC pirmininko pareigas užima Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinė Glorija Šermukšnytė. Naująją Utenos skyriaus vadovę sveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus atstovai, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ savanoriai, padalinio Alumni bei mokinių savivaldų atstovai ir kuratoriai, kuriems už bendrų tikslų siekimą ir moksleivių rytojaus gerinimą įteiktos padėkos.

Utenos mokinių savivaldų informavimo centro savanorė Emilė Stuglytė

1400 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Ona parašė:

    Labai šaunus jaunimas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.