Home » Sportas » Panevėžyje startavusi „Juventus“ komanda patyrė pirmąją nesėkmę

Panevėžyje startavusi „Juventus“ komanda patyrė pirmąją nesėkmę

.

Įnirtinga kova Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną pradėję Utenos „Juventus“ krepšininkai visgi turėjo pripažinti šalies vicečempionų pranašumą. Gedimino Petrausko auklėtiniai antradienį svečiuose 85:92 (25:23, 20:21, 14:21, 26:27) turėjo pripažinti Panevėžio „Lietkabelio“ pranašumą.

Dviem Antrony Irelando tolimais metimais prasidėjusiose rungtynėse uteniškiai pirmieji išsiveržė į priekį (6:4) ir iniciatyvą išlaikė beveik viso ketvirčio metu. Po Arvydo Šikšniaus bei Jonte Flowerso metimų likus žaisti dvi minutes uteniškiai turėjo trijų taškų pranašumą (20:17), tačiau spurtu 6:0 atsakę aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą – 23:20. Visgi kėlinį penkiais taškais iš eilės baigė Mindaugas Kupšas ir po pirmųjų dešimties minučių Utenos ekipa buvo priekyje – 25:23.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui rezultatas vėl tapo lygus (25:25), tačiau Carlas Lindbomas pelnė du taškus, iš toli pataikė Simas Buterlevičius ir aikštės šeimininkai buvo priversti prašyti pasitarimo – 25:30. Nors Donato Tarolio tikslių atakų dėka aikštės šeimininkai buvo perėmę iniciatyvą ir išsiveržę į priekį, fantastiškas A.Irelando tritaškis nuo aikštės vidurio paskutinę ketvirčio sekundę sugrąžino „Juventus“ klubui minimalų pranašumą – 45:44.

Trečiajame kėlinyje sužaidus dvi minutes Žanis Peineris pelnė penkis taškus be atsako, dvitaškį pridėjo Kšištofas Lavrinovičius ir aikštės šeimininkai pabėgo į priekį – 53:47. Įpusėjus kėliniui skirtumas dar šiek tiek padidėjo (56:49), bet A.Šikšniaus, Lauryno Samėno bei Dovio Bičkauskio metimai vėl sumažino „Juventus“ deficitą iki minimalaus – 55:56. Visgi kėlinio pabaigą ir vėl sėkmingiau sužaidė panevėžiečiai, kurie prieš lemiamą ketvirtį turėjo šešių taškų persvarą – 65:59.

Paskutiniame ketvirtyje sužaidus pusantros minutės penki Karolio Guščiko taškai vėl leido uteniškiams priartėti (64:67), bet K.Lavrinovičiaus ir Lorenzo Williamso tritaškiai bei Simui Buterlevičiui skirta nesportinė pražanga padėjo „Lietkabeliui“ pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 75:64. Kėlinio pabaigoje „Juventus“ klubui jau nepavyko pasivyti nutolusių varžovų ir uteniškiai patyrė nesėkmę rezultatu 85:92.

„Juventus“ ekipai 16 taškų pelnė Arvydas Šikšnius (dvitaškiai 5/5), 15 – Anthony Irelandas (tritaškiai 3/6/ 7 rez. perd.), 9 – Mindaugas Kupšas (7 atk. kam), 8 – LaRonas Dendy (5 atk. kam.), po 7 – Jonte Flowersas, Simas Buterlevičius (baudos 4/4), Carlas Lindbomas (dvitaškiai 3/4) ir Karolis Guščikas (4 atk. kam.), 5 – Laurynas Samėnas (5 rez. perd.), 4 – Dovis Bičkauskis (3 rez. perd.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Kšištofas Lavrinovičius (19 tšk., dvitaškiai 5/5, tritaškiai 2/3, 7 atk. kam.), Donatas Tarolis (16 tšk., dvitaškiai 5/5, 7 atk. kam.), Žanis Peineris (14 tšk., tritaškiai 2/2), Adas Juškevičius (13 tšk., 5 rez. perd.) bei Vaidas Čepukaitis (10 tšk., dvitaškiai 5/6).

Jau šeštadienį uteniškiai sugrįš į savo areną ir 17.00 val. susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais.