Home » Gallery » Aktualijos » STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Utenos regiono atliekų tvarkymo centro

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Utenos regiono atliekų tvarkymo centro

STT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Utenos regiono atliekų tvarkymo centro

.

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su atliekų tvarkymo organizavimu ir vykdymu Utenos regiono atliekų tvarkymo centre (toliau – URATC). Šį atliekų tvarkymo centrą įsteigė Utenos apskrities savivaldybės.

Įtariama, kad URATC direktorius, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei (ji anksčiau buvo laimėjusi daugiau nei 11 mln. eurų vertės konkursą dėl atliekų tvarkymo gamyklos pastatymo Utenoje) vykdyti eksploatuojamų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą 2016–2017 metais URATC direktoriui buvo „atsilyginta“ darbais ir įranga jo statomame name.

Taip pat, kaip įtariama, URATC direktorius galimai piktnaudžiavo tarnyba – naudojo URATC turtą ir kitus išteklius minėtame statomame name.

Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš URATC ir dar vienos bendrovės paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose. URATC ir bendrovės direktorius sulaikyti dviem paroms. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti URATC direktoriui, įtarimai dėl papirkimo – uždarosios akcinės bendrovės direktoriui ir vienam buvusiam darbuotojui.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT kasmet gauna asmenų pareiškimų, susijusių su atliekų tvarkymo klausimais. Vien 2017 metais gauta 13 tokių pareiškimų (2016 metais – 19, 2015 metais – 24).

Nuo 2010 metų STT beveik kasmet pradeda ikiteisminius tyrimus, susijusius su atliekų tvarkymo sritimi. Iki šios dienos 12 asmenų yra nuteisti ir pripažinti kaltais padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

818 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Anonimas parašė:

    Kodel ñeparasyta
    Apie tuos kurie nuteisti ir kokias gavo bausmės matau kad teisėsaugos institucijų viešieji ryšiai labai silpni. Daugelyje žinau pasodintos tokios vištos tik pakabukų Oho o juk iš turi būti svarbi veiklos sritis korupcijos nusikaltimų nuosprendžiai privalo. Būti skelbiami viešai ir du pavardėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.