Home » Gallery » Veidai » A. Galvonaitė: „Pasitaikė vėsesnė vasara ir jau sakote, kad kažkas negerai?“

A. Galvonaitė: „Pasitaikė vėsesnė vasara ir jau sakote, kad kažkas negerai?“

A. Galvonaitė: „Pasitaikė vėsesnė vasara ir jau sakote, kad kažkas negerai?“

.

Paulius VĖJALIS

Anykščiuose gimusią ir užaugusią kraštietę Audronę Galvonaitę žino kone visa Lietuva. Pernai metais į užtarnautą poilsį išėjusi A. Galvonaitė vadovavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologijos skyriui, daugiau nei dešimtmetį vedė radijo laidas, pranešdavo apie orus televizijos žiūrovams.

„Per tiek metų žiūrovams aš pasidariau tarsi šeimos narė. Būdavo, einu anksti į televiziją, sutinku bėgiojantį žmogų, kuris man sako: labas rytas, tik ką „su Jumis“ prie televizoriaus gėriau kavą“, – kalbėjo buvusi Lietuvos radijo ir televizijos darbuotoja.

Tiesa, mėgautis poilsiu klimatologijos mokslų daktarė beveik neturi kada. A. Galvonaitė šiuo metu gyvena Vilniuje, skaito paskaitas moksleiviams, senjorams, konsultuoja orų klausimais. Net ir prieš susitikimą pašnekovė perspėjo žurnalistą apie netrukus užklupsiantį lietų.

Gal pasidalintumėte mintimis apie tai, ką šiuo metu veikiate? Kaip mėgaujatės poilsiu? – „Utenos apskrities žinios“ paklausė daugiau nei keturiasdešimties metų patirtį turinčios klimatologės Audronės Galvonaitės.

Kaip tai ką!? Interviu dalinu! Ryte, būna, jau bijau telefoną kelti (juokiasi). Skambina tai iš kokio nors žurnalo, tai iš laikraščio ir klausia apie orus, klimato permainas. Atrodytų, lyg pasaulio pabaiga artėtų…

<…>

Augusto Didžgalvio nuotrauka

Visą interviu skaitykite rugsėjo 23 d. laikraštyje „Utenos apskrities žinios“

1182 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.