Home » Gallery » Aktualijos » Praėjusį sekmadienį Lietuvoje buvo minima keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Praėjusį sekmadienį Lietuvoje buvo minima keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Praėjusį  sekmadienį Lietuvoje buvo minima keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

.

Jonas RAGAUSKAS

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną 2009-aisiais paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija, ji minima kasmet paskutinį rugsėjo sekmadienį.
Bažnyčiose per Mišias buvo meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.
Septyneri metai sukanka projektui „Saugokime vieni kitus kelyje“. Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ne vienintelė gražia akcija tapusi šventė, kovai su nelaimėmis keliuose suvienijanti saugaus eismo propaguotojus ir Bažnyčią. Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Lietuvos Katalikų Bažnyčios ir policijos bendri projektai sutraukia gausybę įvairaus amžiaus žmonių, nuo pačių mažiausių iki senjorų.
VĮ „Utenos regiono keliai“ saugaus eismo inžinierė Sandra Dindaitė kartu su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos vyr. specialistu Remigijumi Rusteika prie Utenos Kristaus žengimo į dangų ir Sudeikių Švč. M. Marijos bažnyčių susitiko su gyventojais, platino priemones su šviesą atspindinčiais elementais, kalbėjo apie saugų eismą keliuose.

Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

O pareigūnai primena, kad atšvaitas tiesiog gali išsaugoti gyvybę.

dscf5204 dscf5206 dscf5214 dscf5200 dscf5197 dscf5194

dscf5213

dscf5195 dscf5193 dscf5198

1183 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.