Home » Nusikaltimai » Įtariamieji netikras penkiasdešimtines realizuodavo Utenos turgavietėje, mugėse, kioskuose

Įtariamieji netikras penkiasdešimtines realizuodavo Utenos turgavietėje, mugėse, kioskuose

Įtariamieji netikras penkiasdešimtines realizuodavo Utenos turgavietėje, mugėse, kioskuose

.

Kristina SAKAITĖ

Rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais Utenos apskrityje padaugėjo pranešimų apie atsiskaitymą padirbtais 50 Eur nominalo vertės banknotais.

Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio, iš viso buvo pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl tokių atvejų Utenoje, Anykščiuose, Ignalinoje.

„Atsiskaitymo netikrais pinigais atvejų būdavo ir anksčiau, tačiau dabartinė tendencija sukėlė įtarimą, kad tai jau nebe atsitiktiniai atvejai. Supratome, kad tikriausiai veikia grupuotė, kuri platina tuos pinigus ir juos realizuoja. Dažniausiai jais būdavo atsiskaitoma tokiose prekybos vietose, kur mažiausiai tikėtina, kad pinigas bus patikrintas: turgeliuose, kioskuose, miesto švenčių mugėse. Mūsų įtarimai, kad veikia grupuotė, pasitvirtino“, –  sakė V. Žilys.

dsc_0154

Utenos apskrities VPK viršininko pavaduotojas V. Žilys demonstruoja netikrą 50 Eur vertės banknotą / Kristinos Sakaitės nuotraukos

Asmenys, kurie padėjo platinti netikrus pinigus Utenos apskrityje, policijai gerai žinomi, jie siejami su organizuotu nusikalstamumu.

Utenos kriminalistai su Jungtinio mobiliojo būrio pareigūnais specialiosios operacijos metu Vilniuje ir Utenoje išaiškino ir sulaikė kelis įtariamuosius, kurie turėjo su savimi galimai padirbtų pinigų.

Kratų metu rasta ir paimta apie 2000 galimai suklastotų eurų, aptikta ir narkotinių medžiagų. Policija įtaria, kad netikri pinigai Lietuvą pasiekė iš Italijos.

Įtariamieji organizuodavo netikrų pinigų platinimą periferijose perduodami juo kitiems asmenims. Tarpininkai gaudavo užduotį: važiuoti šeštadieniais į Utenos turgavietę, pirkti menkavertes prekes ir vietoj netikros 50 Eur kupiūros gaudavo grąžą tikrais pinigai. 50 proc. sumos jie pasilikdavo sau už ,,darbą“, kitą dalį grąžindavo nusikalstamos veikos organizatoriams.

Šiuo metu įtarimai dėl netikrų pinigų gaminimo, laikymo ar realizavimo  pareikšti 5 asmenims, jiems gresia bausmės iki 10 metų laisvės atėmimo.

17 metų policijos struktūroje dirbantis Utenos apskrities VPK viršininko pavaduotojas V. Žilys sako, kad tai pirmas atvejis, kai pavyko sulaikyti netikrų eurų platinimu įtariamą asmenų grupę, taip suduodant smūgį organizuotam nusikalstamumui mūsų apskrityje ir užkertant kelią į rinką patekti padirbtiems pinigams.

Visą skaitykite laikraštyje „Utenos apskrities žinios“.

dsc_0151 dsc_0158 dsc_0161

4326 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.